Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, Profesionalac said:

Jasan si kao Krošekova objašnjenja :unsure:

Imam rispekt prema Kroseku, al ajd da pojasnim...

2 djaka su se sporeckala na fudbalu (1 profin oduvek voli kavgu). Profa pretio da ce da odsrafi glavu onom ko mu dirno pulena, po cenu otkaza. Nastala guzva. Profin golman se zaleti u gomilu i slucajno udari profu, koji za to krivi ucenika kom je pretio. Forum Bgd gimnazija se oglasava. Policija danas na osnovu snimaka ustanovi ko je zadao udarac. Profa se izvinjava. Mediji su zamoljeni da iskuliraju. Ionako se desila Slovacka... Da nije bilo kamera, svasta bi bilo.

  • Hvala 3
Link to comment
  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    964

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, hefaca said:

Imam rispekt prema Kroseku, al ajd da pojasnim...

2 djaka su se sporeckala na fudbalu (1 profin oduvek voli kavgu). Profa pretio da ce da odsrafi glavu onom ko mu dirno pulena, po cenu otkaza. Nastala guzva. Profin golman se zaleti u gomilu i slucajno udari profu, koji za to krivi ucenika kom je pretio. Forum Bgd gimnazija se oglasava. Policija danas na osnovu snimaka ustanovi ko je zadao udarac. Profa se izvinjava. Mediji su zamoljeni da iskuliraju. Ionako se desila Slovacka... Da nije bilo kamera, svasta bi bilo.

:gospode:

Link to comment

Neverovatno je koliko nama nedostaje solidarnosti. Bilo da se vlast izivljava nad opozicijom, roditelj nad nastavnikom, nastavnik nad ucenikom, lekar nad pacijentom, pacijent nad lekarom, policija nad osumnjicenim, nadredjeni nad radnikom, muskarac nad zenom. Jedino gde smo solidarni su ubistva, nesrece i bolesti. I to reaktivno, SMS-om i komentarisanjem. SNS nas je pretvorio u copor hijena.

  • +1 9
Link to comment

Ko je ovde kriv, profa ?

Ako je jos lagao, momentalni otkaz.

Bahatost treba kaznjavati na obe strane.

 

Link to comment
2 hours ago, brusli said:

Ko je ovde kriv, profa ?

Ako je jos lagao, momentalni otkaz.

Bahatost treba kaznjavati na obe strane.

 

Izgleda da je bio ubedjen, kao i njegova direktorka, kao i komentatori vesti na sajtu N1, Blica, danasa, da ga je djak druge skole udario. Direktorka je slagala da je pretucen tj. da ima povrede. Ima jednu. Jos niko ne zna kakvu. Direktorka je slagala da je gimnazijada prekinuta, jer postoji nulta tolerancija na nasilje. Posto se mnogo vise igralo od tad nego do tad.

Ne znam gde ste vi rasli, Ali cesto na fudbalu, redje basketu je bilo carki. Narocito, medju odeljenjima ili skolama. Mislim da pravilnik zabranjuje klincima da ostaju posle skole da pikaju fucu. Moze samo u prisustvu nastavnika. Danas su deca agresivnija, slobodnija, a i sve ruzno jako brzo ispliva. Nijedan medij nista vise ne objavljuje o gimnazijadi. RTS je intervjuisao profesorku Trece koja je dala 7 puta manje infoa od mene. Poentirala sa "zaista se ne moze utvrditi ko je zapoceo".

Link to comment
34 minutes ago, hefaca said:

Ne znam gde ste vi rasli, 

 

mora da je ovo. 

istina je. rasli smo u zemlji gde niko&nikad nije dosao u situaciju da nokautira ni svog, ni tudjeg profesora.

ni namerno, ni slucajno.

 

naravno da je do nas. kad ovako sve lepo objasnis, kao u prethodna dva dana, onda shvatimo da je zapravo u nama problem.

Link to comment

Niko&nikad je mozda u tvom okruzenju!  Niko&nikad ni u mom. Raspitacu se da li je neki profa dobio batine u vreme SRJ/SFRJ. Znam nekog koji dilovao drogu u nekoj gimnaziji.

 

Link to comment

A nas profesor je s nama igrao basket svaki cas fizickog. Na turnirima nije bilo profana. 

Link to comment
Posted (edited)

Ja moram da kažem da mrzim ovo "rešenje". Već godinama se čuju zahtevi da se napad na nastavnike, lekare, komunalne radnike... vodi kao napad na službeno lice (ili evo advokate), ne bi li napadači bili kažnjeni većom kaznom. Što je nebuloza, jer se na prvom mestu diskriminišu ljudi na osnovu profesije, a drugo, naslnici uglavnom nisu kažnjeni adekvatno ni po postojećim propisima. Posebno u školama, kada je učenik nečiji sin, ili otac učenika neki funkcioner.

 

Ja razumem da je veća verovatnoća da će neko napasti lekara ili nastavnika nego radnika u fabrici ili na njivi. Ali na primer, radnici u trgovini, ugostiteljstvu, bankama (posebno menjačnicama) su izloženi istom ili većem riziku da ih napadne, pa i ubije neka budala.

 

Po našim zakonima, kazne, i za prekršaje i za krivična dela, nisu male. To nije problem i povećanje kazni ne može biti rešenje.

Edited by Engineer
  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...