Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Plaćajte dugove, uzimajte plave™ koverte i citajte sta u njima pise... 

 

Kad krenete kolima u inodtranstvo ustedecete sebi gomilu probloma...

Link to comment
1 minute ago, Dnaralaske said:

Ne razumem te, i ne verujem da ti mozes na ovaj nacin da resavas sistemske probleme. Mozda neki pojedinacni. Zena mi bukvalno ima traume od svakodnevnog zvanja komunalne, stres od komuniciranja sa sluzbenicima (Joksimovicem konkretno :D), salje mi slike svako drugo jutro gomile automobila na decijem igralistu ispred zgrade, i ja moram da joj objasnjavam "jebi ga, to je sad tako" da bi je izvukao iz smora. I to je samo jedan primer u moru primera.

 

A kako pojedinac da drugačije utiče na rešavanje problema, nego ovako? Da uzme kantu benzina, polije te automobile i zapali ih, ili da se zapali sam ispred Skupštine? Tek to neće rešiti problem. Ja nisam na mestu sa koga bih mogao da rešavam sistemske probleme na sistemski način, jedino na ovaj način mogu da utičem nekako.  

  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa ne znam, hajde da probamo da prijavljujemo, pa da vidimo da li će rešiti problem. Kod nas bi svi hteli da im neko drugi reši problem, a da se oni ne eksponiraju ni na koji način. Na Zapadu ljudi uredno prijavljuju jedni druge državi za neprihvatljiva ponašanja, i poznate i nepoznate.

 

Problem chak i na "Zapadu" je shto ovim mozesh da uvalish ljude u ozbiljne probleme za nishta.

 

Link to comment
6 minutes ago, Sara said:

@napadaj bilo je i toga, možda godinu dana pre ovog slučaja desilo mu se da su ga zaustavilii i ustanovili fiktivnu adresu, prodao je stan a nije se u roku prijavio na novu adresu. To je rešeno istog dana, po kratkom postupku je prijavio boraviste ali je bilo svađe sa policajcima jer nije dozvolio da jedan od njih vozi njegov tek kupljeni auto, nego je sam vozio u pratnji gde je trebalo. Rešilo se sve u par sati.

 

 

I verovatno je u sudskim spisima imao tu adresu, pa nije primio poštu koju je sud slao i desilo se šta se desilo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

jes malo bode ochi.

Bode oci sve, samo ne bitnotm: da covek, sve i da je masovni ubica koji je - nedajboze - iskasapio motornom testerom zene, decu i starce, dolaskom u zatvor postaje obaveza i briga drzave...

Od toga da ima da redovno jede, kupa se, menja donji i gornji ves, lekarske brige i nege, do toga da ne bi nikako smelo da se dogodi da mu daka sa glave fali.

E, sad, americki i ostali zatvorski filmovi su jedno, a zatvorska zbilja sasvim nesto drugo: sa nesto malo uvida :dry: u stanje stvari, javljatm mi se da su u slucaju mladenovackog bombasa i cuvari razbijali dosadu dugih nocnih sati ako ne aktivnim ucescem, a ono blagonaklonim i navijacki zainteresovanim posmatranjem desavanja.

Iz prostog razloga: u zatvoru se sve, ama bas sve - zna.

I to od dna do vrha.

 

I to je, sve na stranu - sustina price: ko je, kako i zbog cega dospeo u zatvor je jedno, a biti u zatvoru, pod brigom i zastitom drzave nesto sasvim drugo.

Na stranu 1 narodnatm mudrost da od zatvora i prosjackog stapa niko nije siguran...

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

A kako pojedinac da drugačije utiče na rešavanje problema, nego ovako? Da uzme kantu benzina, polije te automobile i zapali ih, ili da se zapali sam ispred Skupštine? Tek to neće rešiti problem. Ja nisam na mestu sa koga bih mogao da rešavam sistemske probleme na sistemski način, jedino na ovaj način mogu da utičem nekako.  

Pa verujem da ima raznih nacina, kako ko ume i moze, uglavnom organizovanjem u neke grupe. Glasanjem ocigledno ne mozes. Stoji da treba raditi i to sto kazes, ali ajde da se ne pravimo da sistem funkcionise i da ocekujemo neke rezultate na taj nacin.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Plaćajte dugove, uzimajte plave™ koverte i citajte sta u njima pise... 

 

Kad krenete kolima u inodtranstvo ustedecete sebi gomilu probloma...

nije samo plaćanje nego treba priznanica da se odnese na uvid inače kao da nisi ni platio

Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Upadam u priču kao padobranac....

Zar nije svrsishodnije zvati Parking  servis za nepropisno parikirane automobile, a ne komunalnu?

@Dnaralaske

Prenecu zeni, pojam nisam imao, svi zovu komunalnu. Pritom je to na povrsini koja nema veze ni sa saobracajnicom ni sa parkingom.

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Iz prostog razloga: u zatvoru se sve, ama bas sve - zna.

I to od dna do vrha.

 

Naravno. Vecina ljudi ima svoju racionalizaciju zashto neshto rade.

Link to comment

Ono što je meni najužasnije u celoj priči, na stranu pravosudni aspekti i nerad uprave zatvora, jesu ti klinci od 20 godina, i njihovi devijanti umovi, koji su uživali u sadističkom mučenju i iživljavanju nad jednim starcem (i to koliko sam pročitao je trajalo oko mesec dana). Kad pre su postali takvi? Zar nijedan da oseti makar trunku sažaljenja prema drugom ljudskom biću. Užas

  • +1 9
Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

Plaćajte dugove, uzimajte plave™ koverte i citajte sta u njima pise... 

 

Kad krenete kolima u inodtranstvo ustedecete sebi gomilu probloma...

 

Za drzavu koju svakako boli djoka za to kako joj gradjani zive i kako im se prava uzurpiraju, ovo je najbolja moguca reklama za placanje svih dazbina. 

 

Vidi lepi sta dugujes, sam trazi bez da te iko juri i placaj..jerbo ces da zaglavis malo robije a tamo te cekaju raznorazni likovi od kojih niko zivi nece da te cuva.

  • +1 2
Link to comment

Pri chemu ja razumem sudiju u smislu i ja da sam sudija ne znam da li bih neshto uspela drugachije, verov bih pokushala da ne shaljem ljude ako ima bilo koji drugi nachin, ili da menjam posao ako mogu, ali bottom line je ne mozesh da radish protiv sistema ako si u sistemu.

 

@gospa buba I oni chuvari su radili svoj posao, mozda ne onaj koji pishe na papiru, ali su radili prema obichajima rada u toj ustanovi i instrukcijama svog menadzmenta. Ne postoji firma u kojoj ces raditi po papirima ako menadzment kaze da su procedure ustvari neshto drugo. Iskusili smo sve to na svojoj kozi dete i ja uostalom u mnogo fensijoj drzavi nego shto je Srbija.

Link to comment

Glede ovog da li je kazna primerena ili ne: 30k dinara je nekom cela penzija a nekom dan rada. Kazne treba prilagoditi imovinskom stanju kaznjenoga. Sto se tice kazne zatvora, ona je preterana pa makar bila i dan, jer zavrsavas u ovakvim srpskim zatvorima. Da zavrsis u nekom norveskom zatvoru, mogli bi da pricamo.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

ako je 10.000 bila kazna, mogli su mu skidati 1000 mesečno sa računa, isplatio bi kroz 10 meseci

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...