Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

8 minutes ago, bejzbolka said:

u svoje 74 godine nije ranije ni prekršajno, ni krivično kažnjavan


tako isto jedan moj nekadašnji komšija, sudija u penziji, koji je redovno pucao sa terase iz vazdušne puške na pse u dvorištu. mislim, nemojmo tim putem. jer ne znamo ništa.

a uostalom ni ostalo što pišeš nije tačno, nije kažnjen za narušavanje javog reda i mira nego za ugrožavanje sigurnosti.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, bejzbolka said:

Možeš da ih smatraš i zlikovcima, ali je činjenica da 99% njih ne odgovara za to.

 

Kao i za ostale prekršaje, prolazak na crveno, prekoračenje brzine, prelazak van pešačkog prelaza, bacanje đubreta van propisane lokacije, pišanje i sranje na javnim mestima, bacanje petardi, a, to smo već pomenuli.

Ali nešto mislim da nije lokalni specijalitet i da se naširoko upražnjava po svetu, negde više negde manje...

Link to comment

ti sto su bili i mucili starog coveka nisu neki izvikani kriminalci, narko dileri i slicno. kako sam razumeo sva trojica su u zatvoru zbog saobracajnih prekrsaja.

pre neki dan su dvojica slicnih godina ubili nozem nekog sportistu u sred grada policija ne moze da ih nadje jednom od ubica je ocuh supa, vodja navijaca rada i osudjivani kriminalac i to policiji nista ne znaci.

ovi muce starog coveka i ti kriminalci od strazara ne reaguju. jebena sarada od drzave.

ali najjace je kad osude tog istog starca i posalju ga u zatvor a setaju se po ulicama najgori zlocinci i psiholate.

komunalna u akciji. 

 u zivotu sam bacio dve petarde i to kao klinac i protivnik sam toga ali verovatno je pod nosem te patrole vrlih komunlaca pucalo stotine petardi ali oni su onako hrabro izabrali jednog starca da se prisete zbog cega primaju platu.

sirala nasilja se nastavlja. 

  • +1 2
Link to comment
29 minutes ago, JozoMujica said:

 

Nije pristojno jer nemamo ama baš ništa od toga da znamo u kakvim je odnosima bio sa porodicom, prijateljima, da li je bio lud ili samo na svoju ruku... Ne vidim zaista čemu to kopanje i želja za detaljima.

Ko u tim godinama ode u zatvor zbog 30.000, ima mnogo većih problema u životu od tih 30.000.

 

P.S. "Primer" nije primer, već samo drugi mogući ishod njegovog postupka sa par metara razlike.

 

26 minutes ago, ragasto said:

Pa, ipak ne treba ulaziti u te razloge. Možda je bio i neki namćor sa "Kurac ću da im platim" stavom, možda je hteo da dokaže nešto onima koji su ga prijavili...može da bude više stvari, i sve su neukusne. Takođe, Poštanska štedionica omogućuje i penzosima pozajmice, neke kredite i sl, tako da je evenutalno mogao da dođe do para čak i ako je u toj situaciji, iz bilo kog razloga, bio sam.

 

A i kakva je mogla da bude bliža okolina, verovatno vršnjaci koji su u fazonu "Ma to su prekršajci, neplaćene kazne, vikendom ideš kući, bla bla"...

 

Sve je loše što se dogodilo, bukvalno sve.

@reg

 

Ok, iako (izgleda samo) mene zanima kako je došlo do toga da njegova okolina ne sazna, ili sazna pa uvaži/ne reaguje na njegove razloge i odluku (ako je uopšte odluku doneo i koji god razlozi bili), moram da se osvrnem na ove postove iz jednog prostog, a "sistemskog" razloga.

 

Prvo, ako je "lud" vraćamo se na post bejzbolke, jer, prvo, nije uracunljiv te ne može biti kriv. Drugo, ako je bio uracunljiv kada je bacio petardu, u prekršajnom postupku se shodno primenjuju odredbe Zakonika o krivičnom postupku, te bi se onda postavilo pitanje da li je bio sposoban da se sam uspešno brani, kao i da li je postojala sumnja da je  zbog duševnih smetnji nesposoban da učestvuje u postupku.

 

Tako da ti detalji mogu itekako da budu relevantni, iako svakako ne čine upravu Padinske skele ništa manje odgovornom.

Link to comment

@reg Ne bih dalje od ovog što sam napisao, ako ne zameraš. Slučaj Mihaljica mi je za seckanje i detaljisanje, ovaj nije.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
8 hours ago, reg said:

Tebi je nevažno što je izabrao zatvor (ako je izabrao), meni je i to za "Doom", da neko ko ima 74 godine,  porodicu i prijatelje donese takvu odluku, ili da nema prijatelje niti je u kontaktu sa porodicom, a da prođe kroz sistem kao osoba kojoj nikakva pomoć nije potrebna

Ali to je nešto što ne treba da se dovodi u vezu s ovim što mu se desilo. I da je čovek koji je u zatvor otišao zbog ubistva ili velike pljačke, ne sme biti maltretiran i ubijen u zatvoru. 

  • +1 9
Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

koliko je ljudi kažnjeno zbog petardi, godišnje?

isto volela da znam.

 

ona zenica sa tw vec dve godine radi sama kampanju da se ne radi to, dete joj se muchi. prosvecuje prosvetljuje moli drzavu moli crkvu da pomognu, jok. ove nove godine troje dece ostalo bez delova tela. uhapshen neki deda. da nije stradao ne bismo ni to znali. eto toliko ih ima.

Edited by gospa buba
Link to comment
9 hours ago, aram said:


Pa tako što reče Hamlet, minimalna kazna za ovo je 50 hiljada. Njemu je dosuđeno 10, pa posle žalbe povećano na 30. I hajde da se ne prozivaju nikakvi sudovi niti bilo ko ko je odradio svoj deo posla onako kako treba.

Ovakvom rečenicom: "Mi smo samo radili svoj posao",  branili su se svi čuvari  iz Aušvica.

  • Hvala 1
  • -1 4
Link to comment

hajde da ne idemo na u stranu. tim pre shto ovi chuvari nisu radili svoj posao. u aushvicu jesu, to im je bio posao. ma kako zvuchalo. 

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ali to je nešto što ne treba da se dovodi u vezu s ovim što mu se desilo. I da je čovek koji je u zatvor otišao zbog ubistva ili velike pljačke, ne sme biti maltretiran i ubijen u zatvoru. 

 

Mislim da je ovo itekako dodatni momenat. Pricha o tome kako zbog potpuno banalnog zlodela neko ko je u socijalno-zdravstvenom problemu zavrshi u zatvoru, gde bi bilo ko drugi platio tu odvracajucu kaznu. Najbolje da bi neko ko ima normalniji standard i solidnije mentalno stanje isto tako zavrshio u zatvoru zbog petarde.

 

Efektivno imash zatvor za ovo samo za one koji su siromashni i/ili i u nekom mentalnom stanju. Svi ostali ce platiti kaznu i ponoviti ili ne isto to.

Link to comment
8 hours ago, bejzbolka said:

Možeš da ih smatraš i zlikovcima, ali je činjenica da 99% njih ne odgovara za to. Bizon koji je narodni poslanik se čak javno hvalio da je palio baklje za vreme korone.

 

Ko/šta te sprečava da prijaviš komšije koji za Novu godinu bacaju petarde?

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Arkadija said:

Ovakvom rečenicom: "Mi smo samo radili svoj posao",  branili su se svi čuvari  iz Aušvica.

 

 Hajde objasni šta treba da radi prekršajni sudija koji dobije prekršajnu prijavu u rad, a plaćen je od strane države da se profesionalno bavi prekršajima.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

Ko/šta te sprečava da prijaviš komšije koji za Novu godinu bacaju petarde?

Da li bi to rešilo problem? Samo se čeka da počnemo da prijavljujemo i rešiće se problem sa petardama? Policija primenjuje zakon samo ako neko prijavi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...