Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ovo je taj stav člana 17 Zakona o javnom redu i miru po kome je osuđen. Pokojnik je mogao da bude osuđen na društveno-koristan rad.

 

Quote

Ko paljenjem pirotehničkih proizvoda narušava javni red i mir ili ugrožava sigurnost građana - kazniće se novačnom kaznom od 50.000 do 100.000 dinara ili radom u javnom interesu od 40 do 120 časova.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_javnom_redu_i_miru.html

 

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, gospa buba said:

direktor zatvora je spao na poziciju zamenika direktora zatvora, kazu novine.

To je smejurija i ruganje žrtvi. 

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Ne mogao nego morao da se ja pitam.

Jbt zatvor.

Jer si bacio petardu pritom ne povredivshi nikog.

a pritom si i siromashan penzioner kome je 30 k ko kuca.

 

Siromašan si penzioner, ali imaš za petarde...

 

Stvari se mogu gledati iz raznih uglova.

 

EDIT: I nije dobio zatvor za to, već novčanu kaznu. U zatvor je otišao jer nije platio novčanu kaznu.

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

 

Siromašan si penzioner, ali imaš za petarde...

 

Stvari se mogu gledati iz raznih uglova.

 

EDIT: I nije dobio zatvor za to, već novčanu kaznu. U zatvor je otišao jer nije platio novčanu kaznu.

Мени је то најтужније, очигледно има породицу, која му није помогла да за годину дана скупи и плати 30 хиљада него га пусте да оде у затвор. 

Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

 

Siromašan si penzioner, ali imaš za petarde...

 

Stvari se mogu gledati iz raznih uglova.

 

EDIT: I nije dobio zatvor za to, već novčanu kaznu. U zatvor je otišao jer nije platio novčanu kaznu.

 

Dobio je novchanu kaznu, koja je onda postala zatvor a ne npr neki drushtveno korisan rad.

Ne izvini, necu se sloziti sa ovim za hiljadu godina.

Sad su petarde neki luksuz? Uporedive sa kaznom od 30 K?

  • +1 4
Link to comment

uzasno je teshko isterivati metodoloshki mak na konac u ovoj prichi. istovremeno je veoma korisno, jer ogoljava problem perfektno.

 

neko je par strana ranije pitao jel treba svi da ne poshtujemo zakon, tako neshto. well, na granici sam da imam set lepih opravdanja zashto sam za to. cu da budem, josh malo...

 

  • +1 6
Link to comment

Иначе, не може правоснажна новчана казна да се замени друштвено корисним радом.

  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da nije tema čovek kažnjen zbog bacanja petardi, već silovan i ubijen jer je završio u našem zatvoru zbog prekršaja koji milion ljudi napravi svake nove godine.

  • +1 3
Link to comment
Just now, gospa buba said:

uzasno je teshko isterivati metodoloshki mak na konac u ovoj prichi. istovremeno je veoma korisno, jer ogoljava problem perfektno.

 

neko je par strana ranije pitao jel treba svi da ne poshtujemo zakon, tako neshto. well, na granici sam da imam set lepih opravdanja zashto sam za to. cu da budem, josh malo...

 

 

 

Pa nije svaki zakon isti. Ja treba da se ne svadjam, da mirno slusham shta mi kazu ovaj ili onaj sluzbenik (pre nekog vremena sam pisala kako su me shetali po Beogradu da promenim detetu prezime na zdravstvenoj, dok otac nije ushao u prvu kancelariju odakle su me prvo uputili da shetam po PIOima itd) da poshtujem svako slovo na papiru, a oko mene SNS narkomani u dzipovima gaze po trotoaru. To kao ono u Dikensovoj Engleskoj gde su gladnu decu trpali po zatvorima jer su ukrala hleb, jer zakon mora da se poshtuje.

  • +1 2
Link to comment

Иначе, није свако бацање петарде само по себи прекршај већ, између осталог, када се угрози сигурност грађана. 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

uzasno je teshko isterivati metodoloshki mak na konac u ovoj prichi. istovremeno je veoma korisno, jer ogoljava problem perfektno.

 

neko je par strana ranije pitao jel treba svi da ne poshtujemo zakon, tako neshto. well, na granici sam da imam set lepih opravdanja zashto sam za to. cu da budem, josh malo...

 

Zakon valjda poštujemo jer imamo neke koristi kao društvo od istog. Koju ja korist imam od zakona o petardama kad mi svaku utakmicu istresu tonu na glavu sa viših spratova? Ili, od izbornog zakona. Itd...

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Dnaralaske said:

Mislim da nije tema čovek kažnjen zbog bacanja petardi, već silovan i ubijen jer je završio u našem zatvoru zbog prekršaja koji milion ljudi napravi svake nove godine.

 

Tema bi bila i da je actually neshto loshe uradio a ubijen u zatvoru, ali tema je tim veca jer je ubijen u srpskom zatvoru za koji svi inache kazu da ima epidemiju silovanja, shto su svakako znali i oni koji ga tamo shalju zbog tamo neke petarde. Sad nije ideja bila bash da ga ubiju, ali da ce da bude zrtva nasilja je koliko kapiram prilichno standardno ochekivanje.

  • +1 1
Link to comment

sve ima to napismeno, to je jasno.

 

kako sad i shto mu deca nisu platila? deda koji je bacao pare na petarde umesto da jede leba, ovi shto su ga prijavili umesto da podnose,  panduri koji su terali mak na konac umesto da kazu jebote deda budalo, deca koja nisu platila jer neshto neshto, svi nisu rachunali da ce choveka da satru za mesec dana neki monstrumi. inache bi drugachije? :blink:

 

i oni koji su procenjivali monstrume isto nisu mislili nishta loshe.. i tako redom. niko nishta, svi nishta i pogibe chovek.

 

umesto da se svako odrekao svog dela pravde i komfora? :unsure:

 

 

samo se pitam naglas. ta krivica ne sme da se distribuira na sve uchesnike u nizu, od polaska tog pogreshnog voza :dry:

 

Edited by gospa buba
  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...