Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, Lancia said:

Divota. Nas su kao klince, nekad davno redom vakcinisali, niko nije ni pitao roditelje. Ali to je bilo neko drugo, zaostalo vreme.

To je problem nerazumevanja kolektivnog dobra, i ja pa ja pogleda na svet sa jedne strane, a sa druge širenja teorija zavere, uništavanja novinarstva i rastućeg nepoverenja u državu...

 

I onda imaš epidemije iskorenjenih bolesti... I kvantnu medicinu i homeopatiju i vračare i ostalo...

  • +1 6
Link to comment

Mislim da slika neije protivzakonita (umetničke su slobode zakonski i mnogo luđe od ovoga), ali ja sam retko šta monstruoznije video u životu. 

  • +1 8
Link to comment
29 minutes ago, Lancia said:

Divota. Nas su kao klince, nekad davno redom vakcinisali, niko nije ni pitao roditelje. Ali to je bilo neko drugo, zaostalo vreme.

ja se secam da su nas i u srednjoj izveli sa jednog casa, niko nije znao sta se desava i gde idemo dok nismo stigli do doma zdravlja. i onda komentari, ah, vakcina kao da je nista i nesto normalno. radovali se sendvicima i sto nismo na casu

Edited by Mr.Mxyzptlk
  • +1 5
Link to comment
47 minutes ago, Lancia said:

Divota. Nas su kao klince, nekad davno redom vakcinisali, niko nije ni pitao roditelje. Ali to je bilo neko drugo, zaostalo vreme.

Nije bilo zaostalije od ovog, ali jeste bilo drugo vreme. U to ime, postoji ogroman međuprostor da se vakcine učine obaveznim, a da se deci da prostora da shvate zašto neko mora da ih ubode i špricne i da se uključe i roditelji. Baš zato što je vreme zaostalije škola više treba da bude deo zajednice. I to se negde već radi tako, postoje sistemi obrazovanja koje možeš maltene da prepišeš. Ako ne, lako se da smisliti, ako paziš ko radi u školama, kakve su zdravstvene ustanove i tako dalje. To sve ide u krug, govorim kao neko ko je radio i u školi i u Institutu za majku i dete. 

 

Državi se jebe za zdravstvo i obrazovanje, ljudi ne mogu da iznesu te sisteme anarhijski, a preterano uznošenje i privatizovanje nauke i medicine je veliki uzrok nepoverenja. Meni to nije ništa nenormalno. Kad se ne radi u zajednici i za zajednicu, odgovornost i moral samo ispare. Ljudi su kolektivno debili, ljudska vrsta nije kolektivno pametna i nikad nije bila i nikad neće biti. Zato je jedino ok da se institucije modifikuju, koliko je i pogubno da se urušavaju. Na njima i sa njima treba i mora da se radi, to se zove politika i postoji otkad je sveta i veka. I srozavanje politike je veći problem od srozavanja nauke, nauka piči sasvim brzo i dobro.

 

 

  • +1 5
Link to comment
56 minutes ago, Hermetico said:

Mislim da slika neije protivzakonita (umetničke su slobode zakonski i mnogo luđe od ovoga), ali ja sam retko šta monstruoznije video u životu. 

osim shto jesi u pravu, ovo nije unetnichka slika, ovo ritualni predmet. takva mu je namena. da su naslikali mrtvu decu na varjachi, sluzila bi za kuvanje.

 

:ph34r:

  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, gospa buba said:

osim shto jesi u pravu, ovo nije unetnichka slika, ovo ritualni predmet. takva mu je namena. da su naslikali mrtvu decu na varjachi, sluzila bi za kuvanje.

 

:ph34r:

Ja pričam samo šta je to po zakonu, meni je manje art nego tebi vrlo verovatno, 

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Dajte neku normalnu vest iz Srbije.

Vreme je divno, miriše na proleće a nije toplo, i FEST počinje za 6 dana… 

  • +1 4
  • Wub 2
Link to comment
25 minutes ago, Hermetico said:

Ja pričam samo šta je to po zakonu, meni je manje art nego tebi vrlo verovatno, 

uopshte mi nije art. (retko mi je art bilo shra shto je optereceno obaveznim shablonom, a da shablon nije statika, nosivost ili tako neki za zivot i opstanak vazan faktor)

 

ali rekoh da si u pravu, svakako. 

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

Jel su dali roditelji saglasnost za ovo?

 

poznato je da SPC ništa ne radi bez saglasnosti....

 

On 16.2.2024. at 14:25, Moonwalker said:

Pa pisalo je juce da je izgleda dodavan spiritus. Dobro su svi na broju.

 

 

 

Link to comment
Just now, gospa buba said:

uopshte mi nije art. (retko mi je art bilo shra shto je optereceno obaveznim shablonom, a da shablon nije statika, nosivost ili tako neki za zivot i opstanak vazan faktor)

 

ali rekoh da si u pravu, svakako. 

Da ne ulazim u preterano teoretisanje, kad ja kažem da meni tek nije art ne mislim da zapravo nije art tj umetnost. Imaš definicije umetnosti, kao što imaš definicije nauke. Bilo bi divno da to može da se menja i bira da li jeste da li nije. Neki etos, kosmologija, pa i nagon ili mišljenje, pretočeno u artefakt je umetnost. I na mnogo nivoa je mnogo zdravije da o tome moramo da mislimo, mi koji se time bavimo, nego da po difoltu bude dobro ili oslobođeno ambicije, agende, promocije i raznih kanona.

 

Takvi artefakti nose moć, kao što korišćenje prirodnih zakona da napraviš nešto nose moć. Napalm je napravljen na Harvardu, ako se ja pravilno sećam. Nije da to nije nauka, nego su ti naučnici napuvana govna koja misle da ako su naučnici manje moraju da budu dobronamerni (izbegavam pojam morala jer je on izuzetno društveno uslovljen). Tako je i sa umetnošću i umetnicima i mnogo zla je počinjeno i podstaknuto zloupotrebom te moći i umeća njenog korišćenja. 

 

To su pouke na nivou Fausta, ili Gospodara prstenova. Ignorisanje njih i uzdizanje ljudskih kreativnih sposobnosti u nebesa je užasno opasno i zlo. Mislim da je i tebi to jasno, bez ikakve želje da budem u pravu.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Hm.. da, ovo ne treba da se tretira kao umetnost nego kodiranje te dece u jednu religiju. Ne znam sta zakon kaze, ali ovo ne sme da se radi bez pristanka roditelja. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...