Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

jel mogu da se tuže autori murala za uništavanje imovine stambene zajednice?

u fazonu kao što se ganjaju crtači grafita. Jel to kod nas pravno moguće?

Link to comment
  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    964

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 minutes ago, Filozof manijak said:

jel mogu da se tuže autori murala za uništavanje imovine stambene zajednice?

u fazonu kao što se ganjaju crtači grafita. Jel to kod nas pravno moguće?

 

Verovatno mora prvo stanarima to da smeta, ali posto im ne smeta, onda jbg.

Meni je nezamislivo da neko ode kuci i da vidi to na svojoj zgradi i kaze "e jebiga". Ali se pitam, ako je i bilo njih nekoliko kojima je smetalo, pa su teoretski uzbunili ostale koje boli ona stvar i naisli na "idi kuci i ne smaraj", sta jos mogu da urade? Sta bi ti uradio? Ja se samo secam problema mojih roditelja u zgradi za koje nikog nije bilo briga, mama je ocajna na kraju isla i u MUP (gde su joj reli da nije njihova stvar, ispade nicija, jebiga) i jeste da nije bio mural vec su im komsije bacale pseci izmet i mokracu na terasu a drugi put curilo od druge komsinice iznad koja nije htela da pusti majstore Javnog komunalnog da zavrnu kod nje sta treba. (nastala je velika steta u kujni i preko mesec dana je smrdelo sve ali je na srecu imala gde da zivi dok se to nije sredilo i osiguranje pokrilo sve) Dakle i da nema nekog iz SNSa koji ce da uteruje strah, imas to da ne mozes nista kao normalni covek da uradis u takvoj zabokrecini.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Verovatno mora prvo stanarima to da smeta, ali posto im ne smeta, onda jbg.

 

Ne pričam o tome, nego da li u zakonu postoji osnov da se NN lice optuži za oštećenje imovine stambene zajednice?

Drugi par opanaka da li postoji želja/hrabrost da se to uradi.

Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne pričam o tome, nego da li u zakonu postoji osnov da se NN lice optuži za oštećenje imovine stambene zajednice?

Drugi par opanaka da li postoji želja/hrabrost da se to uradi.

 

Guglao sam sada, ne mogu da nađem, a u onom o javnom redui miru nema toga. a onda naišao na ovo, gde se spominje neka radna grupa za promenu zakona... ali me je više uznemiravao taj SLAPP koji spominju, strateške tužbe, i onda opet se vratiš na to da sistem zna, ume i funkcioniše, ali samo onako kako im odgovara.

 

EDIT: @Hamlet Strašnie super što si tu i što si -1 ono, znači nije tako, da li imaš vremena samo da pojasniš šta je, sada sam se zagrejao za temu pa me kopka

Edited by Vapad
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Vapad said:

 

Guglao sam sada, ne mogu da nađem, a u onom o javnom redui miru nema toga. a onda naišao na ovo, gde se spominje neka radna grupa za promenu zakona... ali me je više uznemiravao taj SLAPP koji spominju, strateške tužbe, i onda opet se vratiš na to da sistem zna, ume i funkcioniše, ali samo onako kako im odgovara.

 

EDIT: @Hamlet Strašnie super što si tu i što si -1 ono, znači nije tako, da li imaš vremena samo da pojasniš šta je, sada sam se zagrejao za temu pa me kopka

-1 je prvenstveno za deo oko drzavine, posto tu apsolutno nisi u pravu ništa. 
 

Aidi su sudili u prekršajnom postupku za remecenje javnog reda i mira. Policija obično u takvim slučajevima podnese protiv svih prekršajne prijave zbog ponašanja koje navodno remeti JRM. Da su ovo dve grupe pijanaca ili navijača, to bi i imalo smisla. Ovde su trenirali strogoću besmisleno. 
 

To sto je neko napisao kakve veze ima sto je mural nelegalan nema veze sa bilo čim formalno, ovde je delo pravljene nereda. Samo po sebi to bacanje jaja i jeste remecenje JRM ali samo ako se izvuče van konteksta jer ovo nisu neke dve grupe budala koje su se potukle onako. 

Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

-1 je prvenstveno za deo oko drzavine, posto tu apsolutno nisi u pravu ništa. 
 

Aidi su sudili u prekršajnom postupku za remecenje javnog reda i mira. Policija obično u takvim slučajevima podnese protiv svih prekršajne prijave zbog ponašanja koje navodno remeti JRM. Da su ovo dve grupe pijanaca ili navijača, to bi i imalo smisla. Ovde su trenirali strogoću besmisleno. 
 

To sto je neko napisao kakve veze ima sto je mural nelegalan nema veze sa bilo čim formalno, ovde je delo pravljene nereda. Samo po sebi to bacanje jaja i jeste remecenje JRM ali samo ako se izvuče van konteksta jer ovo nisu neke dve grupe budala koje su se potukle onako. 

 

Ah, ma ja sam samo rekao da je državina mindfuck, što je, mislim, tačno za običan narod, to ne znači da je neutemeljena negde i ne služi ničemu :)

Ali svi "izazovi" koje stavlja pred prave vlasnike su, isto mislim, vrlo validni.

 

Ovo ostalo jasno sve, a da li ima negde pokriveno vandalizam i crtanje grafita? Našao sam taj za JRM ali tamo nije navedeno ništa oko grafita, da li je to šteta na objektu?

Posle sam čitao da su stanari mogli biti tuženi od grada i zahtevano od njih da kreče ali je kao nešto menjano 2008. ili tako, ali i dalje ne kontam gde je samo crtanje pokriveno i da li, na kraju dana, može gradu da se prijavi taj grafit i da se onda pravnim sredstvima i pritiskom teraju službe da ga "reše", to može biti bolje rešenje nego lično ulaženje u klinč sa budalama.

Edited by Vapad
Link to comment
4 minutes ago, Vapad said:

Posle sam čitao da su stanari mogli biti tuženi od grada i zahtevano od njih da kreče ali je kao nešto menjano 2008. ili tako, ali i dalje ne kontam gde je samo crtanje pokriveno i da li, na kraju dana, može gradu da se prijavi taj grafit i da se onda pravnim sredstvima i pritiskom teraju službe da ga "reše", to može biti bolje rešenje nego lično ulaženje u klinč sa budalama.

 

Kako ce sluzbe grada da reshavaju grafite koje drzava bukvalno stavlja tu?

To nije moguce ni u teoriji ni u praksi.

Da ne pominjem koliko je bizarno to sve sa grafitima, kome su oni upuceni, to je kao neka non-stop kampanja? Meni deluje da nije samo to u pitanju.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Vapad said:

 

Ah, ma ja sam samo rekao da je državina mindfuck, što je, mislim, tačno za običan narod, to ne znači da je neutemeljena negde i ne služi ničemu :)

Ali svi "izazovi" koje stavlja pred prave vlasnike su, isto mislim, vrlo validni.

 

Ovo ostalo jasno sve, a da li ima negde pokriveno vandalizam i crtanje grafita? Našao sam taj za JRM ali tamo nije navedeno ništa oko grafita, da li je to šteta na objektu?

Posle sam čitao da su stanari mogli biti tuženi od grada i zahtevano od njih da kreče ali je kao nešto menjano 2008. ili tako, ali i dalje ne kontam gde je samo crtanje pokriveno i da li, na kraju dana, može gradu da se prijavi taj grafit i da se onda pravnim sredstvima i pritiskom teraju službe da ga "reše", to može biti bolje rešenje nego lično ulaženje u klinč sa budalama.

Prvo o državini :) 

Državina služi da kada živiš u nelegalnoj kući, za koju nemaš dokaz o vlasništvu - jer je nelegalna pa neko hoće da te izbaci, ko isto nije vlasnik, dovoljno je da dokažeš državinu da bi zadržao posed. Ili ako ti neko oduzme auto koji nije tvoj ali ga voziš, opet ne moraš da dokazuješ vlasništvo. Državina služi i da zaštiti zakupca da ga vlasnik ne istera kad mu se ćefne jednostavno govoreći - ovo je moj stan. Generalno nastala je iz dva razloga - da ne bi moralo da se dokazuje vlasništvo kada je to teško ili komplikovano i da bi se sprečilo da ljudi uzimaju stvar u svoje ruke mimo sistema. 

 

Što se tiče crtanja grafita - ja sam branio osobu koju su optužili za uništenje tuđe stvari zbog crtanja grafita, i to je krivično delo. To sa obavezom stanara je tačno (ili bar bilo kada sam se poslednji put time bavio) i to je velika rupa u sistemu. Materiju u Beogradu reguliše Odluka o komunalnom redu pošto je to nadležnost lokalne samouprave. 

 

Закон о јавном реду и миру регулише ово што је било са Аидом - има га на интернету - члан 3 и чланови 7-9

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Prvo o državini :) 

Državina služi da kada živiš u nelegalnoj kući, za koju nemaš dokaz o vlasništvu - jer je nelegalna pa neko hoće da te izbaci, ko isto nije vlasnik, dovoljno je da dokažeš državinu da bi zadržao posed. Ili ako ti neko oduzme auto koji nije tvoj ali ga voziš, opet ne moraš da dokazuješ vlasništvo. Državina služi i da zaštiti zakupca da ga vlasnik ne istera kad mu se ćefne jednostavno govoreći - ovo je moj stan. Generalno nastala je iz dva razloga - da ne bi moralo da se dokazuje vlasništvo kada je to teško ili komplikovano i da bi se sprečilo da ljudi uzimaju stvar u svoje ruke mimo sistema. 

 

 

 

Jasno mi je to ali moj prvi susret sa terminom, i konceptom, je bio kada sam slušao šta se dešavalo, i dešava se, porodici moje devojke. Naime oni su sa nekim rođakom zidali kuće, nije jedna, i dele dvorišta, i tu je bilo nasilja, teških reči, rođak, pametno, stalno zvao policiju, tužio, pravio pritisak... oni zaključaju kapiju koja ih deli jer im stalno prolazi kroz dvorište i provocira na putu napolje, iako ima svoj izlaz, i on ih tuži i dobije, i tu se spominjala državina, nije bitno što on može svojim izlazom, on je mogao ranije tuda i sada ne može i ima po tome neka prava. Meni je to, i dalje, takav mind bender da ne mogu to opisati.... verovatno bih ga odrobijao da sam u sličnoj situaciji, ne podnosim dobro podhebavanja a nemam živaca ni da se ćeram, i to da postoji neki takav koncept mi je dobar podsetnik da se nikada ne stavim u takvu situaciju.

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Mel said:

Jel on pomilovan, ili vec odlezao?

 

Lik sa preko 20 neprocesuiranih krivičnih prijava koji se posle ubistva Tatona 5 godina krio.

 

Quote

Ipak, kako je Insajder otkrio 2009. godine, Prelić je pre ubistva Brisa Tatona imao više od 20 krivičnih prijava za različita krivična dela, koja nikada nisu procesuirana.

https://n1info.rs/vesti/a374665-ponovo-smanjena-kazna-prelicu-za-ubistvo-tatona/

 

Bio osuđen na 35 pa na 12 ili 15 (stoji različito u različitim vestima) pa na minimalnu propisanu kaznu za teško ubistvo od 10 godina. Izručen Srbiji 2014, izašao 2021, dobro se vladao.

 

6.6.2014.

Quote

Jedan od vođa Partizanove navijačke grupe "Alkatraz" Đorđe Prelić koji je u odsustvu osuđen na 15 godina zatvora zbog učešća u ubistvu francuskog navijača Brisa Tatona u septembru 2009. godine izručen je Srbiji iz Španije.

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/83603/Jedan-od-osudjenih-za-ubistvo-Tatona-izrucen-Srbiji.html

 

Detalji iz poslednjeg tvita koji si citirala.

 

Quote

 

Prelić je osuđen na 35 godina zatvora.

Preliću koji je pobegao iz zemlje suđeno je u odsustvu, a kada je  uhapšen i izručen Srbiji zatražio je da mu se ponovo sudi.

Iako je Prelić najpre u odsustvu osuđen na 35 godina zatvora ta presuda je ipak ukinuta i u ponovljenom postupku on je osuđen je za blaže krivično delo, a zatvorska kazna mu je drastično smanjena.

Sudija Olivera Pajić utvrdila je da on nije bio organizator napada na francuske navijače, već da je bio učesnik pa je Prelić osuđen na 12 godina zatvora. Međutim i Apelacioni sud mu je kaznu smanjio za još dve godine tako da je dobio 10 godina zatvora a što je minimalna propisana kazna za teško ubistvo.

Prelić je posle izdržavanja 2/3 kazne podneo molbu za uslovni otpust ali je istu Viši sud u Beogradu odbacio. Ipak 2021. godine sudije Apelacionog uvažile su mu molbu pa je Prelić kako je bilo navedeno „zbog dobrog vladanja i toga što je odslužio dve trećine kazne“ pušten na uslovnu slobodu.

 

https://n1info.rs/vesti/djordje-prelic-biografija-podsecanje/

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Evo iskopao sam na B92 tu vest sa detaljima za šta je sve bio neprocesuiran.

 

Quote

U poslednjih nekoliko godina protiv Đorđa Prelića policija je podnela više krivičnih prijava i to za razna krivicna dela: nasilničko ponašanje, nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih naprava, sprečavanje službenog lica u obavljanju dužnosti, neovlašćeno posedovanje, izrada, razmena i stavljanje u promet vatrenog oružja i municije, neovlašćena proizvodnja i savljanje u promet opojnih droga, krivično delo teške krađe.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=29&nav_category=16&nav_id=395337

 

Bio bi verovatno i za ovo da nije u pitanju bio zapadni navijač.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...