Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, extragluv said:

pa dobro da, ali nema sporta i razilaze se brzo. 

ti ne zivis bas u gradu, a?

mislim, ok je gde god da zivis, blago tebi, samo ne ide to tako.

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment

Deca su nafilovana svim i svačim, još od nižih razreda.

Daleko bilo da su svi, ali jedan deo jeste.

Moj tinejdžer ne ide napolje tako kasno.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Aleksija said:

ti ne zivis bas u gradu, a?

mislim, ok je gde god da zivis, blago tebi, samo ne ide to tako.

ne, na marsu zivim.

 

i pre bih uzeo tu razularenu decu koja bleje do 1 nego buku sa splavova npr. ako vec govorimo o zagadjenjima

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Leia said:


E onda je to bas losa situacija…

cisto sumnjam da ce se neke institucije cimati zbog dece koja vilene po igralistu u bilo koje doba dana, pa ne potresaju se zbog mnogo gorih stvari

ma o tome nisam ni razmisljala. o promeni stana pocinjem ozbiljno da razmisljam.

sve se vise suzava prostor za bezanje u svoj babl, cak i da hoces.

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, extragluv said:

i pre bih uzeo tu razularenu decu koja bleje do 1 nego buku sa splavova npr. ako vec govorimo o zagadjenjima


Ja ne bih uzimala ni jedno ni drugo, problem i jeste sto se ne ostavlja izbor

 

Cuj popricaj… Vaspitavaj komsijsku decu da bi mogao da zivis na miru, al ti je rezon…

  • +1 2
Link to comment

izbor uvek postoji. odes malo van grada. mir, tisina, niza temp, spavas ko beba.

 

nego ne valja ni to. dosadi. nema na sta da se vajnuje, gubi se aura kulnesa.

  • +1 1
  • -1 3
Link to comment
3 minutes ago, extragluv said:

ne, na marsu zivim.

 

i pre bih uzeo tu razularenu decu koja bleje do 1 nego buku sa splavova npr. ako vec govorimo o zagadjenjima

ma naravno da uvek ima gore od goreg. tek ne smem da pomislim kako je ljudima koji su blizu toga.

samo, ne znam da li ti je poznato, kosarka se sad igra uz zvucnike, na klupici se isto tako sedi uz zvucnike, tako da nismo liseni ni muzike.

i sve to je ocekivano za tinejdzere. samo sad imamo i  pridruzene uzraste posle ponoci.

moj zivot u mom stanu je prilagodjen navikama svakoga kome se digne da nesto hoce, tako je u vucicevoj srbiji.

3 minutes ago, extragluv said:

sidjes do njih i popricas. nece babl nidje

ipak nemas iskustva sa tim.

pricali smo hiljadu puta. jedna grupa prestane, druga se pojavi, onda se i prva opet pridruzi.... 

dva stana su se iselila u medjuvremenu, ova jedna bakica na kraju kad su joj sjebali fasadu sutiranjem lopte svakodnevno u zid spavace sobe. kaze da ih je stalno molila, ali da je na kraju pocela da ludi i otisla u selo.

 

  • +1 3
Link to comment

Moj je uzrasta kod učiteljice, fudbal igra po ceo dan sa drugarima ali je najkasnije u 21h u kući.

Nepojmljivo mi je da bude blejač u tom uzrastu (pa ni kasnije, ali ne verujem da ću se ja pitati zauvek). 

  • +1 5
Link to comment

Ja sam ove godine prvi put primetio da klinci uzrasta nižih razreda osnovne vilene napolju do iza ponoći. Ovde kod mene nisu previše iritantni, uglavnom jurcaju kao muve bez glave unaokolo i nisu previše bučni, ali mi je fenomenološki zanimljivo jer se ne sećam da je moja generacija tako živela. 

 

U mom kraju su ljudi počeli da iseljavaju zbog građevinskih radova koji neprekidno traju, sa tri strane. Jedina konstanta je da će ti drndati između 7 i 7:30 ujutru svaki dan, naročito vikendom, sve ostalo je potpuno nasumično, kad počinju, kad prestaju, nekad se oglase po pet minuta na sat vremena do uveče, nekad se to oduži do iza ponoći, nekad se ne čuju ceo dan da bi u 9 uveče valjda dinamitom nešto raznosili. Pa 'ajde se ti sad prilagodi i organizuj svoj život. Naravno da šanse nema da je sve to po propisima (o blokiranju ulaza u ulicu za saobraćaj da i ne počinjem), ali ono, Srbija. 

Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

ma naravno da uvek ima gore od goreg. tek ne smem da pomislim kako je ljudima koji su blizu toga.

samo, ne znam da li ti je poznato, kosarka se sad igra uz zvucnike, na klupici se isto tako sedi uz zvucnike, tako da nismo liseni ni muzike.

i sve to je ocekivano za tinejdzere. samo sad imamo i  pridruzene uzraste posle ponoci.

moj zivot u mom stanu je prilagodjen navikama svakoga kome se digne da nesto hoce, tako je u vucicevoj srbiji.

ipak nemas iskustva sa tim.

pricali smo hiljadu puta. jedna grupa prestane, druga se pojavi, onda se i prva opet pridruzi.... 

dva stana su se iselila u medjuvremenu, ova jedna bakica na kraju kad su joj sjebali fasadu sutiranjem lopte svakodnevno u zid spavace sobe. kaze da ih je stalno molila, ali da je na kraju pocela da ludi i otisla u selo.

 

naravno da znam. ultrasi su nam se skupljali u parkici dve tri godine, ma nemam ni pojma koliko je trajalo. telefoni, alkohol, galama, motori, jedne iste navijacke price... 

 

ako ne mozes da se nateras da ce biti tu neko vreme, prerasti otici, onda nemas izbora. 

 

u svoje vreme sam isto tako blejao ali nikad nismo galamili, ili kad nas opomenu stisamo se ili odsetamo. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...