Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisu dve krave nego jedna u dve transakcije. 
 

Kaze kupio sam je opet, prodao sam je opet

 

Jedna krava trange frange sve vreme i ukupna zarada se podrazumeva, ne po transakciji.

 

:D

Link to comment
zaradio 400 
 
troškovi = 800 + 1100 = 1900
prihodi = 1000 + 1300 = 2300
Zarada = prihodi - troškovi = 2300 - 1900 = 400E
Nobele za ekonomiju, eve me!
Najviše je zaradila država na ovome (jerbo kako znamo fiskalni je obavezan fantom.gif ) PDV na živu vagu beše 10% znači 420. Tako nekako funkcioniše i poljoprivreda odavno, država te subvencioniše da više privrediš i da te više odere. Benzin, seme, đubriva, radna snaga.

Onih 100€ ne mora biti (toliki) gubitak jer npr. godišnji troškovi održavanja jedne krave često ne pokrivaju prihode od mleka/teleta.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment

Zadatak je loše postavljen, na kraju je besmislen i ne znam čemu tačno služi. Ne radi se o prostom sabiranju.

U toj računici da je dobio 200+200 fali odgovor odakle onih 100 koje je dodao na 1000 da bi imao 1100 za novu kravu? I odakle mu uopšte 1100 ako zbilja ima samo i samo 1000.

Dakle, ili da se definiše sve iz početka kako treba ili da se raziđemo.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

fali odgovor odakle onih 100 koje je dodao na 1000

 

Pa dodao iz svog džepa. Sad ti zvučiš kao ja onomad sa sistemom linearnih nejednačina :D

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Zadatak je loše postavljen, na kraju je besmislen i ne znam čemu tačno služi. Ne radi se o prostom sabiranju.

U toj računici da je dobio 200+200 fali odgovor odakle onih 100 koje je dodao na 1000 da bi imao 1100 za novu kravu? I odakle mu uopšte 1100 ako zbilja ima samo i samo 1000.

Dakle, ili da se definiše sve iz početka kako treba ili da se raziđemo.

 

Nije loše postavljen, savršeno je jasan.

 

Mislim, ako ćemo da cepidlačimo, otkud mu i onih prvih 800 za prvu kravu?

 

Naravno da se pretpostavlja da je imao dovoljno para za kupovine, kao i uvek u sličnim zadacima.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment


 

4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Zadatak je loše postavljen, na kraju je besmislen i ne znam čemu tačno služi. Ne radi se o prostom sabiranju.

U toj računici da je dobio 200+200 fali odgovor odakle onih 100 koje je dodao na 1000 da bi imao 1100 za novu kravu? I odakle mu uopšte 1100 ako zbilja ima samo i samo 1000.

Dakle, ili da se definiše sve iz početka kako treba ili da se raziđemo.

 

Pa nije valjda bio na 0 kad je prodao kravu prvi put. 

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

 

Nije loše postavljen, savršeno je jasan.

 

Mislim, ako ćemo da cepidlačimo, otkud mu i onih prvih 800 za prvu kravu?

 

Naravno da se pretpostavlja da je imao dovoljno para za kupovine, kao i uvek u sličnim zadacima.

 

Ništa se ne pretpostavlja. Zadatak je los, ali vi kako hoćete - valjda vam treba materijala za dum u Srbiji...

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Cenim da je caka ovog zadatka u njegovoj jednostavnosti, da natera ljude da overthinkuju pošto im se postavka zadatka čini prelakom.

Ovo je zadatak taman za moje kapacitete

  • +1 1
Link to comment

Mislim, tako može da se cepidlači i za one zadatke o radnicima koji grade kuću pa se pita koliko brže će je izgraditi ako ih ima više, gde se opet pretpostavlja da svi radnici rade istom brzinom, da jedan drugom ne smetaju kad rade paralelno i da svi dolaze u isto vreme na posao i odlaze u isto vreme.

Edited by vememah
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...