Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 hours ago, djordje geprat said:

nema veze s kapitalizmom. samo sa platama. žena mi je rekla da je prednost bivanja tehnološkog viška i seljakanja po školama što je godinama nošena garderoba u novoj školi smatrana novom. jasno, ona koja je bila očuvana.

 

ima veze sa kapitalizmom, prvenstveno

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

u samoupravnom socijalizmu jedino su nastavnici bili van onoga "radio ne radio, svira ti radio".  svi ostali, činovnici i šloseri, lekari i čistači ulica imali su zagarantovano radno mesto imali posla ili ne. jedino su nastavnici, ako nema dovoljno đaka u školi alani u drugu školu. ima li ijedne druge profesije i onda i danas da ako nema dovoljno posla u jednoj policijskoj stanici, kasarni, kancelariji fabrici.............. budeš poslat negde drugo da dopuniš radno vreme?

 

a plata? moja, zanatlije elektromontera bila je veća od fakultetski obrazovane matematičarke. tako da, nema veze kapitalizam - socijalizam bilo je uvreženo u narodu ono što snarc napisa "Cetiri meseca nista ne rade a primaju platu..pa idu na ekskurzije i sve to mi placamo..i daju privatne casove usput"

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

koliko se sećam, u tom teškom i nepravednom socijalizmu model je bio da završiš školu kako bi mogao eventualno nešto da uradiš u životu, a nažalost nije bilo raznih privatnih škola, šmrtz

 

samim tim, oni koji su davali ocene su imali bar neki adut u rukama, koji im je vredeo kod 50+% dece i 50+% roditelja

 

da, bilo je protekcije tu i tamo

 

sada to nije bitno, zato što se parama završava sve, a nastavnici na prosjačkom štapu i tako ne mogu ništa da urade

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Na stranu takozvane industrijske skole, sa obaveznim internatima, ugasene negde sredinom 60-ih koje su davale prvoklasnu visokokvalifikovanu radnu snagu i (polu)uspesno zamenjene takozvanim ШУП, skolama ucenika u privredi u koje su, kako se drustvo raslojavalo, isli ili nedovoljno elitni, ili platezno nesposobni, a koje su postale babaroga za plasenje losih djaka, ono poslacemo te na zanat ako ne budes dobro ucio, taj rad, samo kursevi po fabrikama, vecernje skole pa i kursevi na radnim akcijama davali su kvalitetnije strucno obrazovanje od danasnjih strucnih skola...

Obaska sto je, cenim, u protekloj deceniji u penziju otisla ili izumrla poslednja generacija profesionalnih vozaca obucenih u pokojnoj SFRJ i u kojoj je 80% dozvola steceno u JNA, u takozvanim autojedinicama, tacnije nekoliko ogromnih centara za obuku...

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni jedna učiteljica priča da joj roditelji dolaze na razgovor u školu sa advokatom.
Eeej sa advokatom.



....shiit has hit the fan.

 

i ova profesorka engleskog iz trstenika kaze da su roditelj deteta sto je izmaklo stolicu dolazilo sa advokatom

ako je dobro preneseno

Link to comment
4 hours ago, djordje geprat said:

rekoh, sve je do roditelja. vide od roditelja da telefoniraju dok voze, ne može im se zabraniti da nose telefone u školu, zabrana da ih koriste na času je nesprovodiva. kao i bilo kakva radna disciplina.

A zašto je nesprovodivo zabraniti mobitele u školi? Šta je tačno prepreka tome, nije da je to neko nastavno pomagalo?

Zar sam nastavnik ne bi smeo da im svima uzme telefone i vrati posle, ako remete čas?

  • +1 3
Link to comment
 
i ova profesorka engleskog iz trstenika kaze da su roditelj deteta sto je izmaklo stolicu dolazilo sa advokatom
ako je dobro preneseno
pa shto sa advokatom, shta ce da im se desi, nemoguce da imaju neki problem rolleyes.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

pa shto sa advokatom, shta ce da im se desi, nemoguce da imaju neki problem rolleyes.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

pa zato sto imaju para ;)

rekoh ja da je problem novac

Link to comment

 

11 minutes ago, gospa buba said:

pa shto sa advokatom, shta ce da im se desi, nemoguce da imaju neki problem rolleyes.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

 

Da zaplase nju i da joj pokazu da im se moze.  Psiholoski pritisak.

Link to comment

da, integritet

 

ok ovo je malo maltretiranja nastavnika, a zamisli da se (ne daj Bože) desi da pogine neki zaposleni zbog nemara direktora, koliko bi se tu kolege tog radnika digle protiv direktora, kakav bi tu pakao nastao

 

izgleda da se dižemo tek kad dogori do nokata

 

mada prema poslednjim anketama nemamo nokte, tako da ništa, idemo daalje

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, I*m with the pilots said:

A zašto je nesprovodivo zabraniti mobitele u školi? Šta je tačno prepreka tome, nije da je to neko nastavno pomagalo?

Zar sam nastavnik ne bi smeo da im svima uzme telefone i vrati posle, ako remete čas?

 

Jeste zabranjeno, po svim pravilnicima. Mislim, da se koriste na času, ako nije po nalogu nastavnika u svrhe učenja. Apsolutno sme da sd zahteva na početku časa da se ostave telefoni.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...