Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

a ako se ode pre 65 a sa 40 staža?

postojao je predlog / zahtev da se to umanjenje ukine kada se navrši 65 a koliko znam nije usvojeno.

sećam se kada je vulin to ustanovio, ako je bilo izmena, ne znam za njih.

 

u svakom slučaju, to je "tekovina"novih vlasti, kada sam ja 2007 otišao upenziju sa 57 godina starosti,"žuti" nisu ozakonili nikakve redukcije primanja

Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

Osiguranik stiče pravo na starosnu penziju:

1) kad navrši 65 godina života i najmanje 15 godina staža osiguranja;

2) kad navrši 45 godina staža osiguranja
 

ovo je puna penzija 

Link to comment

kada je podignuto sa 40 na 45?

svo vreme se pričaloda se ženama die prag za, valjda, 4 meseca svke godine i ponavljano jeda muškarcima je pun staž sa 40 godina.

 

edit: nova pravila na su doneli DKT, Ona i On. da znaju kanditati za penziju ko ih yebe.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Do 2013 je bilo ovako

 

Осигураник стиче право на старосну пензију:

1) кад наврши 65 (мушкарац), односно 60 (жена) година живота и најмање 15 година стажа осигурања;

2) кад наврши 40 (мушкарац), односно 38 (жена) година стажа осигурања и најмање 58 година;

3) кад наврши 45 година стажа осигурања.

Link to comment

izvinte što guslam.

šta se hamlete dešava kada momak krene da vezuje žice, zda, mesi hleb sa 20 godina i napuni tih 40 godina sa 60 godina starosti i zatraži ovo tvoje pod 2?

da li dobije penziju na osnovu 40 godina uplate u PIO onako kako treba ili mu se to trajno umanjuje za neki % jer nema 65 godina.

 

ovo što si napisao pod 3 je potpuna budalaština zakonodavca jer,

ako si počeo sa 20, imaćeš 65 kada nabaciš tih 45 a onda ti sleduje penzija pod 1 i pod 2.

 

u svakom slučaju u vreme VK i ministra lalovića, ja sam otišao u penziju pod boljim uslovima od sadašnjih. tako da ................

Link to comment

Ovo drugo ne vazi više. 

45 godina može da bude neko ko je počeo sa 17 godina i da ima 62. Ima punu penziju. 
 

 

 

Link to comment

Čini mi se da za punu penziju mora da ima ispunjena oba uslova, ako je staž (valjda je 40 godina za muškarce?) ispunjen a godine (65) nisu, penzija se trajno umanjuje?

Link to comment
36 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne koliko ja znam, umanjuje se za prevremeni odlazak u penziju

 

Pa to sam i napisao, umanjuje se i ne vraća se kada se napuni 65 godina živtota. Ko ode pre 65. u penziju, ima umanjenje zauvek bez obzira na staž.

Link to comment

Dakle, ako muskarac ima 60 godina starosti i 40 godina staza, umanjuje mu se penzija ukoliko ode u prevremenu. Uslov za odlazak u prevremenu starosnu penziju je 60 godina zivota.

0.34% je mesecno umanjenje po svakom nedostajucem mesecu do prvog sledeceg uslova za ostvarivanje penzije, dakle maksimalno to moze biti 60*0.34 = 20.4%.

12*0.34 = 4.08% - to je umanjenje ako odes u penziju sa 64 godine, ili 44 godine staza (ako nemas 65)
24*0.34 = 8.16% - to je umanjenje ako odes u penziju sa 63 godine ili 43 godine staza (ako nemas 65)

 

itd.

60 meseci = 5 godina. Ako bi ti puna penzija bila 50 hiljada, prevremena bi ti bila za 20.4% manja (to je 39.800 dinara; 50000*0.204=10200. 39800 dobijes kad oduzmes ovaj procenat od pune penzije koja je 50k) ukoliko u nju odes sa 60 godina starosti, i to je maksimalno moguce smanjenje. Je l' se tako racuna? 

 

Edited by Plajvi
Link to comment
On 3.4.2022. at 1:31, Plajvi said:

Poceo sam juce da gledam dokumentarac o onoj najgoroj nesreci u Aleksincu iz '89, krv ti jebem. Necu ni da zavrsim nikad.

 

  Reveal hidden contents

Ona scena kad projuri sanitet je jeziva, urezuje se u mozak.  

 

90 zrtava iz cele SFRJ. od slo do mkd. cela smena. uzas!!!

  • Tužno 2
Link to comment

Nije deo posla da covek umre

 

 

Quote

Ko nikada nije sišao u rudničku jamu ne može ni da pretpostavi kako izgleda osmočasovni rad rudara na dubinama od više stotina metara, dok znaju da je metan svuda okolo. Oni koji su preživeli i veliku nesreću u sokobanjskom rudniku 1998. godine i ovu poslednju 1. aprila, govore isto: Uprkos povećanoj opasnosti za koju su svi znali, naređenje je bilo da se u jamu - mora.

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...