Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, de Sisti said:

Ja ne znam sta treba da se desi pa da neki ministar preuzme odgovornost. Katastrofa kakva je bagra ovde na vlasti

rekao je pre neki dan da neda rudnike. On preuzima odgovornost. kaoi za sve ostalo ranije.

problem je što Ga ne procesuiraju kad već preuzima krivicu.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, renne said:

U nesreći su poginuli rudari Zlatković Darko (43), Nenad Trivunac (37), Petrović Petar (31), Grujić Radovan (47), Čokirilo Branko (56), Branislav Zlatanovoić (65), Živković Bratislav (59), Stajić Bojan (34

 

 

U ovim godinama je trebalo da bude u penziji i da je radni vek proveo u kancelariji... Zar rudari nemaju beneficiran radni staz?

Edited by JozoMujica
  • +1 1
Link to comment

Nova je uzimala izjave ožalošćenih članova porodice, mahom supruga mlađih poginulih rudara. Na prvi pogled lešinarski i bezosećajno ali ko zna, možda ogoljavanje tragedije prožeto enormnom empatijom i saosećanjem iznedri neki pomak, da se preduprede te "više sile" ubuduće, ako već niko ne bude odgovarao. 

Ja sam jedva odgledala dva klipa, raspala sam se :cry:

 

Jedan rudar je iza sebe ostavio prevremeno rođenu bebicu od mesec i po dana. Tuga do neba. 

  • Tužno 4
Link to comment

Moj matori se pre 3 godine osamutio od visoke koncentracije metana na radnom mestu, imao je srece, kolege spazile na vreme pa ga izvukose i spasili ga. Desavalo se i drugim radnicima u firmi kroz vijekove, on isto tako spasao jednog kolegu godinu-dve ranije.

Imaju golubove u tom sektoru, cim popadaju mrtvi, to je signal da negde postoji gas leak (ugljen-monoksid) i da se bezi napolje i stopiraju masine (ili sta vec po protokolu ide, ne razumem se dobro). Nije rudnik doduse, ali mnogo je zajebano to sve s gasovima (petrohemijska industrija). 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Tragedija, mnogo je tužno uvek s rudarima. I meni su ostale ne lične nego kolektivne traume u sećanju iz detinjstva na poginule rudare. Toliko to ima posebnu simboliku kosmičke nepravde.

  • +1 5
Link to comment

Sad mi iskočilo, jel mogiće ovo:

Doveli direktora rudnika na RTS da "objasni". Novinarka ga pita "Da li je tačno da su rudari danima upozoravali na povećano prisustvo metana i šta je preduzeto".
Ne odgovori na to pitanje, kaže kako oni pre svakog silaska rudara u okno vrše testiranje da li su rudari koristili alkohol ili narkotike.








... Shiit has hit the fan

Link to comment
Quote

"Svi smo slutili da će tako nešto da se desi, osećao se danima taj čudan miris, pretpostavljali smo da je to opasan otrovan gas dimetil sulfid, jer je metan gas koji nema ni ukus ni miris. Dimetil sulfid je težak i pada dole dok je metan lakši i nalazi se iznad. Sumnjalo se da je taj deo rudnika opasan i upozoravali smo da se zaobiđe ali nas niko nije slušao, važno je bilo da se obezbedi ugalj. Kad je došlo do urušavanja tog sloja uglja, gas se oslobodio kao kroz špric i pokuljao u radni prostor gde su bili rudari. To se desilo jako brzo, i oni koji su bili najbliži odmah su se ugušili. Pitanje je da li su stradali od metana ili od ovog drugog gasa koji je takođe izuzetno otrovan. U svakom slučaju, moralo se reagovati čim se primetilo njegovo prisustvo u jami", navodi jedan od rudara koji nije želeo da mu se pominje ime.

https://nova.rs/vesti/hronika/rudari-tvrde-da-se-osecao-miris-opasnog-gasa-a-ne-metana/

 

I opet će pojesti vuk magaraca.

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Sad mi iskočilo, jel mogiće ovo:

Doveli direktora rudnika na RTS da "objasni". Novinarka ga pita "Da li je tačno da su rudari danima upozoravali na povećano prisustvo metana i šta je preduzeto".
Ne odgovori na to pitanje, kaže kako oni pre svakog silaska rudara u okno vrše testiranje da li su rudari koristili alkohol ili narkotike.








... Shiit has hit the fan
 

 :isuse:

Link to comment
16 hours ago, de Sisti said:

Ja ne znam sta treba da se desi pa da neki ministar preuzme odgovornost. Katastrofa kakva je bagra ovde na vlasti

Nama su i Hrvati takvi kakvi su svetlosnim godinama daleko...tamo malo malo neko m... zglajzne, bude uhapšen, pokrene se proces...koliko - toliko, za nas nedostižno.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Barti66 said:

Nama su i Hrvati takvi kakvi su svetlosnim godinama daleko...tamo malo malo neko m... zglajzne, bude uhapšen, pokrene se proces...koliko - toliko, za nas nedostižno.

 

to je dobrim delom zato sto su u eu, pa nemaju mezanizam da stopiraju proces koji je odande iniciran.

ali da, jesu daleko, mada ja to ne bih izrazavao u razdaljini. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...