Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

20 minutes ago, Lezilebovich said:

Ova saga sa Djokovicem je bas lepo otkrila kako se lako budi "mrze nas jer smo Srbi", "pa sta , to je njegov izbor", "a i te vakcine nisu nesto" cak i na ppp. Brzo se vidi da je izmedju Mileta, Slavice i ppp forumasa razlika uglavnom u okidacu

apsolutno

samo sto mi se cini da na ppp nije ranije bilo ovako

malo je do samog ppp, odnosno moderacije, daleko vise do svega sto se poslednjih godina desava u svetu, a posebno u srbiji i dalje svuda preliva

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

24 minutes ago, Lezilebovich said:

Ova saga sa Djokovicem je bas lepo otkrila kako se lako budi "mrze nas jer smo Srbi", "pa sta , to je njegov izbor", "a i te vakcine nisu nesto" cak i na ppp. Brzo se vidi da je izmedju Mileta, Slavice i ppp forumasa razlika uglavnom u okidacu

 

Nivo kombinacije nacionalizma i idolopoklonstva koji nisam video još od jeseni '88.

 

 

Ali, da se razumemo, forum već duže vremena ide ka toj strani (praktično je neprepoznatljiv na odnosu na onaj kad sam se ja pridružio), ovaj nemili dogadjaj je samo bacio malo jače svetlo na to.

 

Ipak, moram priznati da su čak i mene neke stvari iznenadile, na primer, ad hominem napadi naizgled finih i trezvenih članova foruma na forumašice "koje nisu na liniji"...

  • +1 5
Link to comment
15 minutes ago, maheem said:

Gojković prekjuče reče da nema kazne za kršenje mere o samoizolaciji(?!) a za lažiranje dokumentacije mora da padne Batut što bi donelo ogromne konsekvence. Što znači aktivacija horskog : SVI SU PROTIV NAS!

Maske se ni u busu neće nositi više.

 

Mi smo se kao društvo upravo većinski izjasnili da nas korona više ne zanima. Nije bitna ni vakcinacija, ni izolacija, ni maske, ni preventivne mere; sama korona više nije uzročnik vrlo infektivne i potencijalno smrtonosne bolesti već nešto što nas smara i ne dozvoljava nam da živimo normalno i potpuno je opravdano zaobilaziti ta neka pravila koja postoje na papiru da bismo radili ono što želimo.

Nije to neka novost, naravno, već dugo idemo ka tome, samo je sada i ozvaničeno.

  • +1 7
Link to comment
50 minutes ago, maharaja said:

 

 

Plus, sve je ovo skretanje pažnje sa jedine bitne stvari: Da li bitanga treba da ide na 3 godine robije jer je zaražavao ljude okolo, ili bitanga treba da ide na 3 godine robije jer je falsifikovao medicinsku dokumentaciju. Sve ostalo je sviranje kurcu novakovih botova, svedoka i sličnih debila.

Ne može se to doakati. Masovno ljudi svih opredeljenja i orijentacija seju priče koje se svode na nekoliko rečenica iz prethodnih par postova. Sve mi je ovo neverovatno i sad već počinjem da verujem da je nas nekolicina u stvari ludo, gaslajtovani smo (ja bar)

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ne može se to doakati. Masovno ljudi svih opredeljenja i orijentacija seju priče koje se svode na nekoliko rečenica iz prethodnih par postova. Sve mi je ovo neverovatno i sad već počinjem da verujem da je nas nekolicina u stvari ludo, gaslajtovani smo (ja bar)

 

Gospodjo, ti kad osvojis dvajs grenslemova, ti se sotjkaj kuda hoces kako hoces..

Ko ste bre vi sirotiljo da se usporedjivate sa jednoga Novaka ?

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Ova saga sa Djokovicem je bas lepo otkrila kako se lako budi "mrze nas jer smo Srbi", "pa sta , to je njegov izbor", "a i te vakcine nisu nesto" cak i na ppp. Brzo se vidi da je izmedju Mileta, Slavice i ppp forumasa razlika uglavnom u okidacu

 

Znaš šta, ja ne znam previše kakav je  ppp bio ranije, ali meni je sad, kako je rekla i Moonwalker, pribežište normalnosti. Kao komplet stavova. Koji više nego ikad utiču na svakodnevni život. Počinjem da se sklanjam iz svojih referentnih grupa, ovde mi je osećanje slobodne zone. 

 

Eto toliko :blush:

  • +1 8
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Znaš šta, ja ne znam previše kakav je  ppp bio ranije, ali meni je sad, kako je rekla i Moonwalker, pribežište normalnosti. Kao komplet stavova. Koji više nego ikad utiču na svakodnevni život. Počinjem da se sklanjam iz svojih referentnih grupa, ovde mi je osećanje slobodne zone. 

 

Eto toliko :blush:

 

Naravno da je forum i sada, kao sto je oduvek i bio, oaza normalnosti. Ne postoji nikakav dominantni nacionalisticki narativ i slicne gluposti.

  • +1 10
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

 

Nivo kombinacije nacionalizma i idolopoklonstva koji nisam video još od jeseni '88.

 

 

Ali, da se razumemo, forum već duže vremena ide ka toj strani (praktično je neprepoznatljiv na odnosu na onaj kad sam se ja pridružio), ovaj nemili dogadjaj je samo bacio malo jače svetlo na to.

 

Ipak, moram priznati da su čak i mene neke stvari iznenadile, na primer, ad hominem napadi naizgled finih i trezvenih članova foruma na forumašice "koje nisu na liniji"...

Hm, prlicno sam pratio temu, kad i kome se to desilo?¿

Link to comment
16 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Naravno da je forum i sada, kao sto je oduvek i bio, oaza normalnosti. Ne postoji nikakav dominantni nacionalisticki narativ i slicne gluposti.

naravno da je oaza normalnosti u odnosu na slicne sadrzaje na nasem jeziku, zato valjda i svracamo ovde

nacionalisticki narativ svakako nije dominantan, ne znam da li je to iko ikad ozbiljno i tvrdio

 

ali da je doslo do znacajnog pomeranja je takodje vidljivo iz aviona

 

verovatno drugacije i ne moze, bilo bi cudo da 1 mali internet forum odoli sveopstim trendovima

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

naravno da je oaza normalnosti u odnosu na slicne sadrzaje na nasem jeziku, zato valjda i svracamo ovde

nacionalisticki narativ svakako nije dominantan, ne znam da li je to iko ikad ozbiljno i tvrdio

 

ali da je doslo do znacajnog pomeranja je takodje vidljivo iz aviona

 

verovatno drugacije i ne moze, bilo bi cudo da 1 mali internet forum odoli sveopstim trendovima

 

Imas upravo na ovoj strani takve tvrdnje. Ako je nesto vidljivo iz aviona, onda znaci da ima bas puno postova kao primeri tog znacajnog pomeranja. Samo niko da ih navede..

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Imas upravo na ovoj strani takve tvrdnje. Ako je nesto vidljivo iz aviona, onda znaci da ima bas puno postova kao primeri tog znacajnog pomeranja. Samo niko da ih navede..

pojacan nacionalizam kod pojedinih clanova, definitivno nije isto sto i dominantan nacionalisticki narativ

pojedinacne postove je suludo navoditi, ali imas cele topike, odredjene teme prema kojima je jasno drugacije danasnji odnos nego pre nekoliko godina

 

sam nacin na koji je splitovana i usmerena rasprava o ovoj djokovicevoj temi je najbolja slika ovog o cemu pisem

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

pojacan nacionalizam kod pojedinih clanova, definitivno nije isto sto i dominantan nacionalisticki narativ

pojedinacne postove je suludo navoditi, ali imas cele topike, odredjene teme prema kojima je jasno drugacije danasnji odnos nego pre nekoliko godina

 

sam nacin na koji je splitovana i usmerena rasprava o ovoj djokovicevoj temi je najbolja slika ovog o cemu pisem

 

Bez navodjenja konkretnih forumasa i postova, besmisleno je raspravljati o ovome. A posto je, kako kazes suludo navoditi, onda stvarno ne znam cemu ovakvi postovi. Izuzetno je ruzno govoriti kako je forum otisao u desno (ili bilo sta u tom smislu), a to ne potkrepiti argumentima..

  • +1 2
Link to comment

99% foruma ne bi imalo problem da mu je ulazak odmah zabranjen, bez ovih kasnijih pizdarija.

 

To što zbog svega što se desilo posle ulaza u Australiju, mnogi forumaši pokušavaju naći neke nijanse i raspodeliti krivicu ne samo ne Novaka, već i na Australiju, nikakve veze sa nacionalizmom i idolopoklonstvom nema. Čak je i pohvalno, jer ne prati užasan trend strogog zauzimanja strane koji je sve aktuelniji u svetu, pa i kod nas. Naravno, naći će se uvek taj 1% ovog foruma koji će otići u krajnost i nerazumno ga braniti po svakom pitanju, ali takvi se ovde zaista na prste jedne ruke mogu nabrojati.

Edited by Milošica
  • +1 8
Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Bez navodjenja konkretnih forumasa i postova, besmisleno je raspravljati o ovome. A posto je, kako kazes suludo navoditi, onda stvarno ne znam cemu ovakvi postovi. Izuzetno je ruzno govoriti kako je forum otisao u desno (ili bilo sta u tom smislu), a to ne potkrepiti argumentima..

jbg, zaista mi nije cilj da ulazim u nekakve okrsaje, niti nekog da targetiram, navodim sta mi je utisak

uostalom i to su legitimni stavovi, to sto nisu po mom ukusu, pa ko me jebe

 

ne slazemo se i to je to

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...