Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Niste svesni koji procenat dece prati sve to i umreženo je na svim mrežema, igricama.....i to počinje iz ranog uzrasta, mlađih razreda osnovne škole.

Ako nešto povezuje decu iz 3. i 8. razreda, to su; tik tok, youtube. Roblox. Igrice u mreži generalno. Načina za zlostavljanje pregršt. I ovako, međusobno nepovezanih, i povezanih, koji se poznaju. Postavljanje slika, snimanje, lajvovi.

U poslednje vreme se bavim baš tim, i nije da sam iznenađena statistikom, ali čini mi se da ovoliko, baš ovoliko nisam očekivala.

Publika tog prasca i te devojke (nisam znala do danas ko je) su sitna deca, i ona u pubertetu. Pubertetska deca i razvojno dođu, naravno manji deo, ali ipak deo, do depresivnih, samopovređujućih poriva....

Nemam zaključak, samo ventiliram utiske iz poslednjih par meseci s posla.

  • +1 8
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    816

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

Opasno je ako sada  neko od fanova ove devojke  proba da uradi isto to

A ona je bila baš popularna 

Kao pre par meseci u Crnoj gori,ubila se jedna influenserka a jedan follower je bukvalno ispratio i isto skočio sa nekog mosta ili zgrade 

  • +1 1
Link to comment
[mention=1038]renne[/mention] ne razumem čemu [emoji1304] ti podržavaš buling baka praseta?
 
 
msm jebo rekakciju, al nisi skapirao post prosto ne verujem da si takav tip
Prijavio sam te moderaciji da podržavaš to što se ova mučenica ubila
Link to comment
3 minutes ago, renne said:
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:
[mention=1038]renne[/mention] ne razumem čemu emoji1304.png ti podržavaš buling baka praseta?
 
 
msm jebo rekakciju, al nisi skapirao post prosto ne verujem da si takav tip

Prijavio sam te moderaciji da podržavaš to što se ova mučenica ubila

Nešto nisi razumeo u kumsovom postu. Delite isto mišljenje.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, renne said:
18 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:
[mention=1038]renne[/mention] ne razumem čemu emoji1304.png ti podržavaš buling baka praseta?
 
 
msm jebo rekakciju, al nisi skapirao post prosto ne verujem da si takav tip

Prijavio sam te moderaciji da podržavaš to što se ova mučenica ubila

Mislim da je kums rekao da Baka Prase zaslužuje isto.

 

edit: @ragasto

Savest ili nešto drugo, ne znam, ali obrisao je klipove o njoj sa svog kanala.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

Jeste roditelji su krivi. Roditelj tinejdzeru ne moze sve. To je period kad se autoritet,  testira priprema za samostalnost odrasle osobe. Tako je od sveta i veka. Sta da rade oni koji su ostali bez roditelja mladi, zbog nesrece ili bolesti? Fair game za buling.

 

2 minutes ago, ragasto said:

Od 4 klipa koja je postavio @mraki, 3 su izbrisana. Nekome je zakasnelo proradila savest...?


Ma kakva savest, uplasilo se to za svoju zadnjicu.

 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Od 4 klipa koja je postavio @mraki, 3 su izbrisana. Nekome je zakasnelo proradila savest...?

 

Lik je u svom obraćanju naveo da je obrisao sve što je postavljao, "da ne bi kvario uspomenu na nju".

 

https://nova.rs/zabava/sudbine/oglasio-se-baka-prase-povodom-smrti-jutjuberke-kike-djukic-foto/?ref=fbnova&fbclid=IwAR0pRbrcx8oVK45TRDDmDDucos6_U1IV_BhQnoK_nJjvHnMOv-3b_vC1AXs

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, renne said:
21 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:
[mention=1038]renne[/mention] ne razumem čemu emoji1304.png ti podržavaš buling baka praseta?
 
 
msm jebo rekakciju, al nisi skapirao post prosto ne verujem da si takav tip

Prijavio sam te moderaciji da podržavaš to što se ova mučenica ubila

:isuse:

 

 

nisi razumeo, jbg

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nisi razumeo, jbg

 

pa nisi baš bio najjasniji, jebi ga. nadam se da je sad jasno.

 

nego, otac Prasetov bio asistent na FDU nekad, a i prvi muž Olje Bećković

Link to comment
53 minutes ago, aram said:

pa nisi baš bio najjasniji, jebi ga. 

Referisao se na BP, iznad su njegovi klipovi (bili). 

Da zaslužuje da prođe isto što i Kika i da doživi identičan kraj. 

 

 

Ja sam pustila deo ovog snimka gde su bili zajedno u nekoj emisiji i odem negde na sredinu, ubodem mesto gde priča kako "vozi poršea, nosi rolija. " Nisam mogla dovoljno brzo da ugasim, da se ne upovraćam. Živa nisam kakav li će idiot biti popularan kad moji budu porasli do uzrasta da traže idole na mreži. 

Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

Referisao se na BP, iznad su njegovi klipovi (bili). 

ma meni je jasno na koga je mislio, ali moglo se biti i precizniji.
#samokažem

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Valkyrie said:

Ja sam pustila deo ovog snimka gde su bili zajedno u nekoj emisiji i odem negde na sredinu, ubodem mesto gde priča kako "vozi poršea, nosi rolija. " Nisam mogla dovoljno brzo da ugasim, da se ne upovraćam. Živa nisam kakav li će idiot biti popularan kad moji budu porasli do uzrasta da traže idole na mreži. 

 

Dobra vest je da deca imaju koliko-toliko kritičkog mišljenja, čak i u uzrastima od kojih se to ne bi očekivalo. Međutim, ne mogu da budem sigurna koliko je to zaključeno, a koliko su čuli od roditelja ili starijih siblinga (ili na kraju krajeva, vršnjaka). Oni uklopljeniji, s dobrom društvenom podrškom će lakše prepoznati budale poput ovog, i uopšte, loše uticaje interneta, ali šta s decom koja imaju nedovoljno roditeljske nege, onima koji su u krizama iz bilo kojih razloga....

Neke osnovnije stvari, tipa "ne primaj strance za pratioce" su u najvećoj većini naučene, ali je veliko pitanje koliko će dece znati da postave granice u odnosima s poznatima. To je verovatno i važnije, i nevezano za društvene mreže. 

Šta reći sem: Pričaj(te) im od malena o pošastima interneta, neka znaju već neke stvari kad im tu i tamo dođe poneko da ih edukuje o digitalnom nasilju.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...