Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

izlišno je i diskutovati o bilo kakvom koceptu koji formalnosti stavlja ispred vrednosti ljudskog života. ta odredba verovatno ima značenje da ne mogu da izlaze po pozivima građana na javna mesta i pružaju pomoć. a i zašto bi, kad postoji hitna pomoć. u slučaju da se nešto desi ispred njihove ustanove dužnost im je da pomognu, naročito ako bi čekanje hitne pomoći ugrozilo nečiji život i naročito ako je u pitanju dete. 

Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    955

  • Filozof manijak

    882

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

O ovom pitanju je izlišno i diskutovati. Evo šta kaže član 6 Kodeksa profesionalne etike Lekarske komore Srbije :

 

 

Pružanje hitne lekarske pomoći

Član 6

U slučaju vitalne ugroženosti bolesnika lekar je dužan da u granicama svojih mogućnosti i stručnog znanja bez odlaganja pruži hitnu lekarsku pomoć.

Lekar ne sme odbiti da pruži hitnu lekarsku pomoć koja odgovara njegovoj stručnoj osposobljenosti, bez obzira na to da li je na dužnosti ili nije i bez obzira na to da li je za pomoć izričito zamoljen.

Lekar se zalaže za odnose u društvu i organizaciji zdravstva koji omogućavaju najbolje praćenje razvoja, dostignuća i upotpunjavanje znanja i veština u pružanju hitne medicinske pomoći.

U skladu sa načelima saradnje i solidarnosti, bez obzira na njihovo radno mesto i radnu osposobljenost, lekari moraju biti spremni da se odazovu na rad u vanrednim okolnostima, svesni svoje moralne i ljudske odgovornosti.

Rad u vanrednim okolnostima lekara dodatno obavezuje.

Lekar mora poznavati savremena doktrinarna načela za rad u vanrednim okolnostima, u kojima zdravstveno osoblje ima poseban položaj i odgovornost.

 

Iz ovoga jasno sledi da ne postoji bilo kakav propis iza kojeg bi se lekari iz DZ NBG mogli zakloniti u ovom slučaju. Ono što su oni uradili je očigledno kršenje Kodeksa, i za ovo bi Lekarska komora mogla da im bez problema oduzme licencu za rad (što se neće desiti, naravno).

Link to comment

Da treba da pomognem nekom kome je ugrozen zivot ne postoji ni jedan zakon koji bi mogao da me spreci. Mislim da je velika greska sto je krvna osveta ukinuta a i sto nije vise u srbalja rasireno pravo na oruzje i samoodbranu. Jednostavno u ovoj izjebanoj zemlji gde jaci uvek jebe slabijeg (a slabiji su svi obicni normalni ljudi) i sve po zakonu™ prosto moraju stvari da se vrate na neki primarniji nivo - ono ti si mi ostavio dete da krvari na trotoaru ja cu ti polomiti glavu i ostaviti te da krvaris na istom trotoaru, pa posle mozemo opet polako da gradimo civilizacijske norme. 

Link to comment

Eh kakvi ste, pa poštujte red, prvo ćete valjda da lomite glavu vozača.. :fantom:

 

Inače, ja za taj propis znam jer sam jednom bio u takvoj situaciji (pomagao sam, nemojte mi lomiti lobanju :D) i tek nakon toga sam saznao da se to ne sme, nit znam kako glasi niti gde piše, nije mi poznata birokratija.. A slažem se sa bubom i tedom da je apsurdan kao i primer sa nastavnikom na Kališu..

Link to comment

Друга страна каже:

- Apsolutno su neistinite tvrdnje iznete u medijima da su lekari uskratili pomoć povređenom detetu. Istina je da je žena o nesreći obavestila dežurnog doktora Doma zdravlja „Novi Beograd“. Naš lekar je prvo pozvao Hitnu pomoć, a potom i doktorku koja je bila šef smene i njih dvoje su zajedno krenuli da pruže pomoć detetu. Međutim, u tom trenutku je već stigla Hitna pomoć na mesto nesreće – kaže dr Radomir Kovačević, vd direktora DZ „Novi Beograd“.

Link to comment

Hitna pomoc uvela teleportere?

Stanice HP se nalaze na različitim lokacijama u gradu, nisu oni samo na autoputu, a i da jesu pod rotacijom im treba manje od 5 minuta.. A mogu i da budu u blizini ako su se vraćali sa intervencije negde u tom kraju..

Link to comment

Nemam ja problem sa brzinom reakcije hitne pomoci vec sa brzinom reakcije lekara koji su na 30 metara razdaljine. Da su oni zaista hteli da pomognu brzom intervencijom njih bi hitna pomoc prestigla samo teleporterima. 

Link to comment

ova zena treba da bude tesko poremecena da bi izmislila I  bacila u javnost pricu o lekarskoj kurcobolji. moguce da jeste al iz nekog razloga sumnjam....

Link to comment

pre dva dana su veterinari u novom sadu istrcali iz svoje privatne ordinacije i ukazali pomoc povredjenima u tuci i bodenju nozevima, zato sto su ljudi. u medjuvremenu su pozvani hitna pomoc i policija. 

 

a ova govna ko serbedzija u varioli veri, "zalim slucaj, dodjite vi gore kod mene, a vi ste ta nova doktorka"

Link to comment

Čoveka kojem je voz odsekao nogu opljačkali dok su mu pružali prvu pomoć   :frust:

 

 

- Strašno sam razočarana. Ukrali su mu 37 hiljada dinara koje su bile u kožnoj jakni. On je bio svestan ali ne seća se ko mu je uzeo novac - žali se Milena.

Ona kaže i da je njen suprug zakasnio na voz zbog toga što se zadržao na trafici, pa je pokušao da ga sustigne. Stradao je kada mu je noga skliznula na šinu.

Link to comment

nešto me zeza kvotovanje. vezano za dečaka od 11 godina:

šta se dešava kaka lekar, vozeći auto naiđe na drumu na saobraćajnu nesreću i povređene putnike?

 

koliko sam puta čuo na TV/filmu ono. "da li je neko lekar?" ili "mesta, ja sam lekar". toga nema kod nas?

Link to comment

meni je zaista logično da se prvo pozove hitna pa tek onda pristupa trijaži i prvoj pomoći. u onom tinu-ninu vozilu sigurno imaju pregršt aparatusa i mađija kojih ja nemam u svom inventaru.

Edited by garcia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...