Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jbt, bas se cudim koliko ste laki na obaracu. 

Majic je danas imao gostovanje kod Gojgicke bas oko ovoga. 

Pitanje je otprilike da li ces da imas pravni sistem koji veruje u rehabilitaciju ili da rokamo ko po starom zavetu. 

Za ovog debila je verovatno jedino sigurno mesto zatvor ili ludara

Link to comment
  • Replies 37.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    810

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Ravanelli said:

 

Za ovog debila je verovatno jedino sigurno mesto zatvor ili ludara

 

Pa bio tamo, aj ga pustili, sve ok, dobro si se vladao, idi i pozdravi kod kuće...

Link to comment
3 minutes ago, Ravanelli said:

Jbt, bas se cudim koliko ste laki na obaracu. 

 

 

Sa jedanaest godina mi se desilo isto što i Tijani Jurić (minus ubistvo, očito). Možda bi vam druženje sa nekim berberinom nasamo promenilo mišljenje. 

Link to comment

bitno je da se ovde iščuđava kako bismo neki bili laki na obaraču, a potrebno je dobro razmisliti kako daljim sudbinama zlikovaca što humanije pristupiti. alo, bre, to je šljam koji je već unakazio nekoliko života. trajno! kraj.

 

@Tihajeza veoma me je potreslo ovo što si upravo napisala. nemam reči. :(

Edited by ordi
Link to comment
28 minutes ago, Tihajeza said:

 

Pa zar upravo takve institucije nisu donele odluku koja se, ispostavlja se, itekako tiče života? (Ali na žalost nedužnog deteta)

 

ranije sam vec napisao da su odluke skandalozne

 

ali mi sa druge strane ovde pisemo o zakonskom ubijanju

i to pod vlascu aleksandra vucica

samo to jos fali srbiji, da ovakvi sudovi, sa vucicem na celu drzave imaju mogucnost donosenja smrtnih kazi

2 minutes ago, Tihajeza said:

 

Sa jedanaest godina mi se desilo isto što i Tijani Jurić (minus ubistvo, očito). Možda bi vam druženje sa nekim berberinom nasamo promenilo mišljenje. 

ne znam sta bih rekao osim da mi je izuzetno zao zbog toga

razumem zasto emotivno reagujes

 

Link to comment

@ordi

na granici si i da direktno, posto indirektno vec jesi, ispalis da imamo vise empatije prema monstrumu, nego prema zrtvi

to je u najmanju ruku ruznu

 

ja licno djubretu zelim sve najgore, ali ovde ne pisemo o tome

makar ja ne

pisemo o tome da  neka institucija u srbiji ima zakonsku dozvolu da lisi nekog zivota/kastrira

iste one institucije za koje iz dana u dan pisemo kako lose rade svoj posao

sto se u ovom slucaju nazalost dodatno potvrdilo

Edited by pbg12345
Link to comment
18 minutes ago, ordi said:

 

kakvu publiku? šta pričaš ti? ako neko vapi za publikom, onda je to taj osakaćeni mozak koji je već uništio nekoliko života.

 

Видиш да је и последњи српски неурон од јуче упрегнут у намери како да смисли што драконскију казну. Публике има колико хоћеш.

 

4 minutes ago, Tihajeza said:

 

Sa jedanaest godina mi se desilo isto što i Tijani Jurić (minus ubistvo, očito). Možda bi vam druženje sa nekim berberinom nasamo promenilo mišljenje. 

 

Жао ми је, најиксреније. Немам шта да кажем више на ово сем да те ваљда разумем.

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

@ordi

na granici si i da direktno, posto indirektno vec jesi, ispalis da imamo vise empatije prema monstrumu, nego prema zrtvi

to je u najmanju ruku ruznu

 

ja licno djubretu zelim sve najgore, ali ovde ne pisemo o tome

makar ja ne

pisemo o tome da  neka institucija u srbiji ima zakonsku dozvolu da lisi nekog zivota/kastrira

iste one institucije za koje iz dana u dan pisemo kako lose rade svoj posao

sto se u ovom slucaju nazalost dodatno potvrdilo

 

ne, nije mi to bila namera. debil nisam. samo mi je doslovno muka od vaše PC.

 

Link to comment
4 minutes ago, crtamOrasi said:

 

Видиш да је и последњи српски неурон од јуче упрегнут у намери како да смисли што драконскију казну. 

odmah da ti kažem da nijedna nije dovoljno drakonska.

ko je on da odlučuje ko će da bude ubijen ili mučen i da živi sa trajnim posledicama? ko?

Link to comment

Pri razmisljanju o smrtnoj kazni ne moze se zenemariti cinjenica da mi zivimo u drzavi u kojoj uzbunjivac sedi u pritvoru, dok kriminalci na koje je on ukazao vode drzavu. Zastrasujuce deluje ideja da srpsko pravosudje odlucuje o smrtnoj kazni za bilo koga. Ima drzava u kojima je smrtna kazna propisana za izdaju, pa je malo problematicno uvoditi institut smrtne kazne u drzavi u kojoj se etiketa izdajnika deli na sve strane. Ajd da vidim uzbunjivaca koji ce da otkrije aferu Krusik kada psiho moze da ga proglasi izdajnikom i strelja u skladu sa zakonom, jer kad jednom u Ustav uvedes institut smrtne kazne, ona se uvek moze propisati odlukom skupstinske vecine za bilo koje delo.

Pri tom, da je i postojala smrtna kazna ona ovom blesniku ne bi bila izrecena za dela za koja je osudjen, jer to ni sad u zakonu nisu dela za koja se može izrići najstroza kazna.

Edited by Uskebasi
Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

 

ali mi sa druge strane ovde pisemo o zakonskom ubijanju

Upravo suprotno od toga. Počelo je od moje izjave da bi bilo dobro kad bi nas pojedinac ili pojedinci poštedeli institucija i zakona i rešili stvar na licu mesta (fazon u samoodbrani, u akciji). 

 

Pogađate, i moj silovatelj je posle odležane kazne ponovio stvar i ...pogađate, pustili su ga opet i opet je ponovio delo. Ne želite da znate koliko je to devojčica. 

Metak, bre, i imao bi ko mirno da spava posle toga.

Link to comment
9 minutes ago, ordi said:

 

ne, nije mi to bila namera. debil nisam. samo mi je doslovno muka od vaše PC.

 

kod mene sigurno nije to slucaj

samo pre svega strah koje bi takvo delovanje moglo doneti po drustvo

 

dakle nemam ja nikakav problem da neko ovakav zavrsi najgore moguce

imam problem sa tim ko je merodavan da procenjuje kad treba izvrsiti tako drakonsku kaznu

 

nije mali broj slucajeva da sudovi i u daleko uredjenijim drustvima, sa najboljim mogucim namerama donesu pogresne odluke

mogu tek zamisliti kako bi to izgledalo ovde gde svakodnevno gledamo kako nam se "pravda" smeje u oci i kako povlasceni sloj drustva nije odgovoran ni kad ubije, a obican covek olako najebe ni kriv ni duzan

 

zasto je tesko razumeti da bi to bilo samo jos jedno dodatno oru(z)dje u rukama vlasti

i otkud uverenje da bi se eto bas to, za razliku od svih drugih poluga moci koristilo iskljucivo u "ispravne" svrhe

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...