Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je čudno što u ovim situacijama ne završavaju po zatvorima, već im uzmu neke pare. Godišnji obrt najvećih u ovom nepočinstvu (Pfizer) je 53 milijarde dolara.

Link to comment

Hteo sam da kažem da to treba trpati u zatvor.

GSK je pre nekoliko godina kažnjen sa 2 milijarde, eno ih danas, revenue im je 30 milijardi funti. Tih 100 ili 200 miliona koje će ovi sad platiti ih neće promeniti.

Link to comment

Ocigledno da je danas sve otislo u kurac sa ljudskim pravima koja su se pretvorila u nesto groteskno. Da vidim bas kako bi se dogovarale glavonje da dobiju po 5 godina robije za ovako nesto. A on rebnes ga po dzepu to je ko da si meni trazio da platim 1000 dinara.

Link to comment
5 hours ago, Malkmus said:

Hteo sam da kažem da to treba trpati u zatvor.

GSK je pre nekoliko godina kažnjen sa 2 milijarde, eno ih danas, revenue im je 30 milijardi funti. Tih 100 ili 200 miliona koje će ovi sad platiti ih neće promeniti.

 

Ukalkulisan rizik.

 

Kapitalizam u svoj svojoj lepoti.

Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

Ukalkulisan rizik.

Kapitalizam u svoj svojoj lepoti.

 

Malo pojednostavljeno - eto, u omrazenoj EU se ovakve stvari sa farmaceutskim firmama ne desavaju a takodje vlada kapitalizam.

Kao i sa socijalizmom, ima jednostavno raznih vrsta kapitalizma od socijalne trzisne/liberalne ekonomije po Skandinaviji, preko crony kapitalizma u Americi pa do drzavnog kapitalizma u Kini ili Rusiji.

Kljuc je razdvojiti pojmove kapitalizam i slobodno trziste, tj. kapitalizam moze biti koruptan, ubilacki i neefikasan koliko i socijalizam, pa jos i gore. A slobodno trziste uopste ne podrazumeva da sve kompanije moraju biti privatne i da glavni cinilac mora biti profit.

Link to comment

Jeste, mozda je to bolji termin jer je ovaj drugi totalno zagadjen. Mislim, kad braca Koch i slicni guraju “slobodno trziste” ono ne moze da bude slobodno osim za njih.

Fer i otvoreno trziste i za male i za velike, i za drustvene (ne drzavne) i za privatne firme.

Edited by Anduril
Link to comment

može i na  rodnu ravnopravnost

 

još jedno random ubistvo, verovatno  samo spletom okolnosti Mirjana nije otišla i ubila Gorana i njegove roditelje, nego on njene

 

Quote

 

Mrijana Janković (32) iz Novog Sada pronađena je mrtva zajedno sa roditeljima Branislavom i Nadom Pajić u porodičnoj kući u novosadskom naselju Telep.

 

Za ubistvo je osumnjičen njen suprug Goran Janković, za kojim traga policija. Goran je inače imao zabranu prilaska do 12. juna, zbog nasilja u porodici za koje ga je Mirjana prijavila 11. maja.

 

Edited by levi
Link to comment

a može i na politiku

 

najobičnija slučajnost da ubica nije imao drugu čistu majicu za slikanje. isto tako je mogao da bude simpatizer Građanskog saveza ili NDB, što ne bi bio

 

D7U3rbkXkAImYle.jpg

Link to comment

Jako dobar drugar stanovao u tom kraju tamo neke 2001-2002 i od tada ne znam da li sam i jednom bio u tom delu grada i sad malo na google street view razgledam. i na kraju naiđem na kuću gde se desilo ubistvo, i na drvenoj tarabi ima grafit "komsije hvala, hristos se rodi" :ph34r:

 

Link to comment

kakav zivot sjeban

jadna deca

 

sa kilometra se vidi da je ovaj lik psihicki poremecen

 

da vidimo tu vucicevu policiju da li je sposobna da uhvati jednog begunca. smrtna kazna po mogustvu. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...