Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Quote

Crvene trake po naređenju šefice

Priča koja je obeležila i u najvećoj meri šokirala je ona o ženama koje su morale da nose crvene trake oko ruke kada su imale menstruaciju kako bi se na taj način obeležilo da su manje produktivne.

Ovaj slučaj datira još iz 2011. godine, a sama žena koja je to podelila u javnosti dobila je nakon toga otkaz.

Kako se zaposlila u drugoj firmi, nije želela javno da govori o kom je gradu (podatak poznat redakciji) i firmi reč, da ne bi ponovo dobila otkaz.

– Najgore je što je ceo ritual „obeležavanja“ naredila žena koja je bila šefica, kako bi na taj način „ostvarila uštedu firmi i dobila bonus“ – priča Lupšor i dodaje da u tom slučaju sam poslodavac nije znao za to, pa je i šefica dobila otkaz nakon toga.

Milica Lupšor objašnjava da poslovođe često biraju baš takve radnike koji će moći da budu autoritarni šefovi, koji nemaju obzira ni skupula da radnike izrabljuju i stvaraju atmosferu bez timskog duha.

https://luftika.rs/radnice-crvena-traka-menstruacija/?fbclid=IwAR0JJuFFdax2hPRweSxv5hyQT25rzdTL61J09JErjlky7i2zCyJGkIuNyVI

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kakav tekst, kakav horor. Stao sam kod majke koja je dobila otkaz zbog pocepanih pantalona jer nije imala para da kupi sebi druge, da bi njene dve kćerke imale šta da obuku. 

Link to comment

https://www.danas.rs/drustvo/protest-ispred-pekare-u-borci/?fbclid=IwAR2oWz61wBl3t0NIiCRp6aY2-y6mcp5YNmIVKrl8DoQ5CPTO8wEbZ7AKWGs

 

Protest ispred pekare u Borči

Nekoliko desetina građana okupilo se danas ispred pekare „Roma“ u beogradskom naselju Borča, protestujući što je sin vlasnika tog objekta objavio na Fejsbuku fotografiju na kojoj rukama pokazuje dvoglavog orla, simbol Velike Albanije, preneo je Blic na svom sajtu.

 

 

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Neka, nek sve poseku i betoniraju. Narod je za to glasao, što bi rekao Vesara :fantom:

Edit: jel može neko da mi objasni, u čemu je fora sa ovom državno sečom šume (svojevrsni ekocid)....Fruška Gora, Crni Vrh, Homolje (to mi je za sada poznato, nemam informacije iz drugih krajeva). 

Srbijašume i Vojvodinašume bukvalno masakriraju šume po ovim planinama....

Edited by Filozof manijak
Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Neka, nek sve poseku i betoniraju. Narod je za to glasao, što bi rekao Vesara :fantom:

Edit: jel može neko da mi objasni, u čemu je fora sa ovom državno sečom šume (svojevrsni ekocid)....Fruška Gora, Crni Vrh, Homolje (to mi je za sada poznato, nemam informacije iz drugih krajeva). 

Srbijašume i Vojvodinašume bukvalno masakriraju šume po ovim planinama....

ni meni nije jasno.

 

Link to comment
30 minutes ago, Aleksija said:

ni meni nije jasno.

 

Verovatno nekakva pravna praznina, svesno napravljena. Inače stranci su fascinirani šumskim fondom Srbije koji je brižljivo negovan posle II sv. rata. Moji roditelji, mama naročito, bili su vrlo aktivni u Pokretu gorana, a i sama sam u nekoliko navrata išla u pošumljavanje, verujem i veliki broj forumša koji su se školovali u SFRJ. To je vrlo naporan posao, ne znam kakvo zlo da poželim svakom ko se usudi da pipne drvo.

Edited by halloween
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Neka, nek sve poseku i betoniraju. Narod je za to glasao, što bi rekao Vesara :fantom:

Edit: jel može neko da mi objasni, u čemu je fora sa ovom državno sečom šume (svojevrsni ekocid)....Fruška Gora, Crni Vrh, Homolje (to mi je za sada poznato, nemam informacije iz drugih krajeva). 

Srbijašume i Vojvodinašume bukvalno masakriraju šume po ovim planinama....

 

Mislim da je neko napisao (ne znam koliko je tačno) da se park Fruška gora valjda sam finansira, od prodaje tih stabala, tako da ako ne seku neće imati od čega da se finansiraju... što je idiotski ako je tačno.

Link to comment
7 minutes ago, Time Crisis said:

 

Mislim da je neko napisao (ne znam koliko je tačno) da se park Fruška gora valjda sam finansira, od prodaje tih stabala, tako da ako ne seku neće imati od čega da se finansiraju... što je idiotski ako je tačno.

Vaznije je finansiranje konstantne predizborne aktivnosti. 

Sendvic>>>>>>>>>>Drvo. 

Link to comment
16 minutes ago, Time Crisis said:

 

Mislim da je neko napisao (ne znam koliko je tačno) da se park Fruška gora valjda sam finansira, od prodaje tih stabala, tako da ako ne seku neće imati od čega da se finansiraju... što je idiotski ako je tačno.

 

Moguće je da je u načelu tačno.

Pre deset ili malo više godina sam od rukovodilaca NP Đerdap čuo da iz budžeta dobijaju samo deo sredstava za redovne aktivnosti, a da su za otatak prinuđeni da se "snađu". Snalaze se tako što naplaćuju ulaz, seku šumu...

 

Znajući nas, lako je moguće da se takva seča malo pojača, pa da krene muljanje i popunjavanje raznih džepova, kao što je izgleda slučaj u NP Fruška Gora.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...