Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

14 minutes ago, Uskebasi said:

Tu bi trebalo preispitati stav, koji prihvataju centri za socijalni rad, da poveravanje dece ocevima koje je prisutno u obliku statisticke greske u stvari predstavlja "epidemiju". Jednako bizaran je i stav da poveravanje deteta ocu u stvari predstavlja oduzimanje deteta od majke.

namerno sam stavila epidemiju pod navodnike, zbog toga o čemu govoriš.

mislim da se deca znatno češće poveravaju majkama.

slučajevi pod navodnicima su bili povezani sa diskreditacijom tih majki.

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, pt 2.0 said:

slučajevi pod navodnicima su bili povezani sa diskreditacijom tih majki.

 

To je opet odgovornost CSR koji javno u sudskim postupcima zastupa stav da se dete poverava majci "osim ako je majka narkomanka, alkoholicar, ili prostitutka", što dovodi do situacije da je jedini način da otac dobije starateljstvo taj da diskredituje majku po nekom ozbiljnom osnovu. Tu stupaju na scenu razne nelegalne radnje, korupcija i trgovina uticajem naprednih™ očeva kojima su takve stvari dostupne.

U konkretnim slučajevima koji su bili medijski praćeni, preporuka CSR je očekivano bila da se dete poveri majci, ali su veštaci dali drugačiju preporuku. Ja zaista ne znam za slučaj u praksi da je CSR stručno i objektivno odradio svoj deo posla i preporuku zasnovao na jasnim razlozima. Takvo postupanje CSR ne samo da produžava trajanje sudskih postupaka i podstiče konfliktne situacije, nego stvara nenormalno velike troškove, a otvara mogućnost za "uslužna" veštačenja.

Zaključak je da CSR treba rasformirati, jer sa ovakvim stručnim kadrom, radnim navikama i moralnim načelima, ne zaslužuju da im se poveri ovlašćenje da odlučuju o životu dece.

Link to comment

„Pravilo struke“ kod stručnih timova CSR (pedagog, psiholog i soc. radnik) je da se dete do sedam godina života prilikom razvoda poverava majci, osim ukoliko ona nije zloupotrebljavala ili grubo zanemarivala roditeljske dužnosti tj. nije podobna za lišenje roditeljskog prava.

Sud pak nije vezan njihovim mišljenjem, iako se ono u praksi najčešće prihvata. Ali nije aksiom.

Link to comment

Sa 10 godina deca imaju pravo da ucestvuju u postupku i izjasnjavaju se, ali sud nije obavezan da prihvati njihovo misljenje. Sa 15 godina imaju pravo da se izjasne i sud je vezan njihovim izjasnjenjem.

Ovo sto Tribun kaze je u sustini najveci problem. Taj automatizam koji lisava CSR bilo kakve obaveze da obavi neki strucni rad i da utvrdjuje neke bitne cinjenice. Onda sudski postupci u kojima CSR po automatizmu daje preporuku, traju i po 4-5 godina, jer su takve preporuke po pravilu neprihvatljive za sud, jer ih bilo koje veštačenje obara. To prolazi samo ako druga strana nije spremna da osporava misljenje CSR i da se upusta u parnicu. U svakom drugom slučaju takvo postupanje CSR garantuje par godina sudskog postupka.

Edited by Uskebasi
Link to comment
meni je dum nad dumovima nesto sto se pre nekidan dogodilo, a sto sam i sam pre skoro tri decenije iskusio.
pijani vozac je zgazio i ubio oca jedne meni drage osobe koju svi ovde znamo, a cije ime tj nik necu pominjati posto nisam siguran da ona to zeli.
u svakom slucaju govedo je pobeglo, i posle nekoliko sati jurnjave murija ga je uhvatila. i u tom momentu je bio dobrano pijan i dobrano naduvao, znaci nekoliko sati posle ubistva.
u svakom slucaju baja je na slobodi, pusten da se brani.
 
nesto slicno se dogodilo i mom dedi 91. isao je da za nas, unuke, kupi poklone, bratu i meni zlatne igle za kravatu, a sestrama mindjuse, kad ga je na zelenom kod sava centra lik u fordu sijeri doslovce 40 metara odbacio. javili su nam sledeci dan da je u bolnici i da ima polomljene potkolenice.
kad smo dosli tamo, rekli su nam da je mrtav zbog plucne embolije. moj pokojni cale je isao da ga identifikuje, i kune se da ga je samo po noktima prepoznao, sav je bio izlomljen.
inace covek tada u ranim 60tim, u vrhuncu snage, pukovnik koji je sa 40 otisao u penziju, licanin koji je sa svojih 60 bio duplo jaci nego ja u prajmu.
majstoru koji ga je ubio nisu ni dozvolu uzeli. u izvestaju koji sam rodjenim ocima video pisalo je da se nesreca dogodila na neosvetljenom seoskom putu. imali su i svedoka koji je rekao da je deda ocigledno izvrsio samoubistvo. covek ciji je zivot u svakom pogledu bio savrsen.
 
uzasno sam besan ovih dana.
Čuo danas od učenika o ovome, užas nad užasima
Link to comment
On 1/5/2018 at 12:43 PM, ToniAdams said:

meni je dum nad dumovima nesto sto se pre nekidan dogodilo, a sto sam i sam pre skoro tri decenije iskusio.

pijani vozac je zgazio i ubio oca jedne meni drage osobe koju svi ovde znamo, a cije ime tj nik necu pominjati posto nisam siguran da ona to zeli.

u svakom slucaju govedo je pobeglo, i posle nekoliko sati jurnjave murija ga je uhvatila. i u tom momentu je bio dobrano pijan i dobrano naduvao, znaci nekoliko sati posle ubistva.

u svakom slucaju baja je na slobodi, pusten da se brani.

 

nesto slicno se dogodilo i mom dedi 91. isao je da za nas, unuke, kupi poklone, bratu i meni zlatne igle za kravatu, a sestrama mindjuse, kad ga je na zelenom kod sava centra lik u fordu sijeri doslovce 40 metara odbacio. javili su nam sledeci dan da je u bolnici i da ima polomljene potkolenice.

kad smo dosli tamo, rekli su nam da je mrtav zbog plucne embolije. moj pokojni cale je isao da ga identifikuje, i kune se da ga je samo po noktima prepoznao, sav je bio izlomljen.

inace covek tada u ranim 60tim, u vrhuncu snage, pukovnik koji je sa 40 otisao u penziju, licanin koji je sa svojih 60 bio duplo jaci nego ja u prajmu.

majstoru koji ga je ubio nisu ni dozvolu uzeli. u izvestaju koji sam rodjenim ocima video pisalo je da se nesreca dogodila na neosvetljenom seoskom putu. imali su i svedoka koji je rekao da je deda ocigledno izvrsio samoubistvo. covek ciji je zivot u svakom pogledu bio savrsen.

 

uzasno sam besan ovih dana.

Rođenu sestru moje žene je tako pokupio lik, mislim da sam to već pisao... Preživela je, ali,... Ponovo je učila da čita, da piše, i sad nije sposbna da vodi računa sama o sebi... Naduvao je boga oca kad su ga uhvatili, ali se on branio na sudu da je pio posle nesreće... To je fazon, niko ne može da utvrdi onda da li je bio pijan kad je udario ili ne...

 

Lik je dobio 2 godine zatvora, izašao posle 6 meseci... Ženina sestra nikad više neće biti normalan osoba...

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Rođenu sestru moje žene je tako pokupio lik, mislim da sam to već pisao... Preživela je, ali,... Ponovo je učila da čita, da piše, i sad nije sposbna da vodi računa sama o sebi... Naduvao je boga oca kad su ga uhvatili, ali se on branio na sudu da je pio posle nesreće... To je fazon, niko ne može da utvrdi onda da li je bio pijan kad je udario ili ne...

 

Lik je dobio 2 godine zatvora, izašao posle 6 meseci... Ženina sestra nikad više neće biti normalan osoba...

Možda je pitanje neumesno, ali da li ste ga ganjali za naknadu štete? Pričam sad napamet iz glave, ali bi ovde možda bilo moguće tražiti i neko doživotno izdržavanje (znam da je to slaba uteha, ali ne znam šta biste drugo mogli osim da pristupite krvnoj osveti). U nekoj ozbiljnoj zemlji bi verovatno ostatak života radio za povređenog.

 

Ja sam na starom poslu imao slučaj lika koji je osuđen za nesreću u kojoj je vozio pijan i u kojoj je njegov drugar koji je bio na mestu suvozača ostao trajni invalid. RFPIO je priznao povređenom (koji je tada već bio zaposlen neko vreme, premda je imao manje od 30 godina) pravo na invalidsku penziju, a onda je tužio vozača za naknadu štete na ime invalidskih penzija koje će isplaćivati u budućnosti i pravnosnažno dobio taj spor. Šteta koju je ovaj trebao da plati Fondu je bila prilično velika, reda oko 100 hiljada eura, tako da su 2/3 plate koje su mu odbijane u mojoj bivšoj firmi bile manje od zakonske zatezne kamate na iznos glavnog duga, te mu se taj dug stalno povećavao. U jednom trenutku je dužnik dao otkaz kod nas i otišao iz firme (razumljivo, i tako je radio uglavnom za Fond), pa nisam ispratio šta je bilo do kraja. 

Edited by Ayatollah
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...