Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@JozoMujica

ja ne znam kako ti procenjujes coveka na parcice. Politicki stavovi jesu bitan deo nasih zivota nazalost, te mi je jako tesko da to ignorisem. Takodje, ono ljudi sto znam da se vade kako ih politika uopste ne zanima ili zapravo nece da se izjasne jer su im stavovi drugaciji od okruzenja te ih je blam ili sta vec; ili, su toliko zagledani u sopstvenu guzicu da ih nista osim najuzeg licnog interesa ne zanima, svaka politika je dobra dok njih niko ne dira. Cak i odsustvo stava je nekakav stav.

jedno mislim, drugo pricam a trece radim takodje dosta govori o coveku

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

dela ne reči

ja sam prvo video dela. i to dela gde ti srce lagano stane, pa se zgrčiš sav, pa tek onda dođeš do daha i prodišeš. na kraj pameti mi nije bilo da ga pitam o političkom angažovanju kad je imao 19 godina

Link to comment

Meni je taj intervju na N1 bio skroz okej. Jedino što mi je smetalo jeste što mu je voditeljka za moj ukus prečesto upadala u reč.

Stavovi koje je tamo izneo su takvi da ja ne mogu da ga povežem sa ekstremnim u ma čemu. Naprotiv, deluje mi kao skroz pristojan čovek.

Onda se posle digla ludnica iz meni nejasnih pobuda.

Ja ljude cenim po delima, po ponašanju. Šta je taj Francuz tako strašno konkretno uradio ikada?

Edited by pt 2.0
Link to comment
18 minutes ago, pt 2.0 said:

Meni je taj intervju na N1 bio skroz okej. Jedino što mi je smetalo jeste što mu je voditeljka za moj ukus prečesto upadala u reč.

Stavovi koje je tamo izneo su takvi da ja ne mogu da ga povežem sa ekstremnim u ma čemu. Naprotiv, deluje mi kao skroz pristojan čovek.

Onda se posle digla ludnica iz meni nejasnih pobuda.

Ja ljude cenim po delima, po ponašanju. Šta je taj Francuz tako strašno konkretno uradio ikada?

intervju je za cilj imao da pročačka kako to da se jedan francuz bavi tom vrstom aktivizma, odnosno šta ga pokreće, što je u suštini jedna lagana i neobavezna novinarska tema i relativno korektno frejmovana (bilo je jedno 1-2 standardno glupa pitanja tipa "nije valjda da imate nešto protiv islama"). gujon je znao da je baš to tema njegovog gostovanja, jer mu je rečeno, a i jer nije toliko glup i zna na koju televiziju je došao, pa je došao da čuje ta pitanja i naravno imao je pripremljen odgovor i zato se nije ni najmanje štrecnuo u emisiji (teza: nije bitno kog ste ideološkog opredeljenja, ovo čime se ja bavim mogao bi i trebalo bi da radi bilo ko itd.). nakon toga on se žalio na to da je tretiran kao neprijatelj i isforsirano se odjednom napravila žvaka da je to bila kampanja protiv njegovog humanitarnog rada od strane neprijateljia srpskog kosova i hriscanske evrope, ma ono, amerikanci, soros itd. na koncu, izgleda kao da je stvarni razlog njegovog dolaska u emisiju i neiskrenog pristanka na takva pitanja (posle je zloupotrebio to i napravio se lud, kao šokiran sam da su me to pitali) stvaranje prilike da se naknadno izazove kontroverza oko ponasanja novinara n1 i te televizije kao ekspoziture nenarodnih intersa blabla. ko stoji iza toga u krajnjoj instanci ne znam, ali jasno je da n1 ima neprijatelje.

Link to comment
dela ne reči
ja sam prvo video dela. i to dela gde ti srce lagano stane, pa se zgrčiš sav, pa tek onda dođeš do daha i prodišeš. na kraj pameti mi nije bilo da ga pitam o političkom angažovanju kad je imao 19 godina

Pa sam kažeš da nisi ni znao za njegovo angažovanje u politici. A i 2010 nije imao 19 godina.
Jbga on očigledno želi da sakrije taj deo svoje prošlosti (ako je to uopšte prošlost za njega).
Takvim ponašanjem on sam nanosi štetu svom humanitarnom radu.
A ponašanje posle svega takođe ne pomaže...
Link to comment
da li iko misli da se on spontano predomislio oko pitanja i zakljucio da je ipak sokiran pitanjima, iako su mu na n1 ranije rekli koja ce biti pitanja?

Ja mislim da su ga "dovatili drugari" i krenuli da ga savetuju.
A pitanja mu jesu predočena ranije i to u formi " ako nije problem..."
Link to comment

Sad me zaintrigiraste da trazim o njemu, nadjoh i procitah intervju iz januara ove godine. Meni ovakav zakljucak problematican ali ja sam losa osoba pa cenim ljude i po stavovima koji mi se ne svidjaju:

NACIJA I IDENTITET 

* KOLIKO se razlikuju pristupi pitanju nacije i identiteta u Francuskoj i Srbiji?

- Francusko društvo ima problem u politčkoj teoriji u smislu definisanja identiteta. U Srbiji se tačno razlikuje državljanstvo od nacionalnosti, odnosno identitet od građanstva. To je ogromna razlika. Zna se šta je manjina, šta je, na primer, Mađar koji ima srpsko državljanstvo. Svako ima svoj identitet, prava, viziju prošlosti i budućnosti. U Francuskoj to nije slučaj. Svako ko ima francusko državljanstvo je Francuz. U Srbiji bi bilo postupno politički nekorektno kad bi se reklo da je svako ko ima srpsko državljanstvo - Srbin. U Francuskoj je politički nekorektno obrnuto. A to pravi krizu identiteta. Ne zna se ko je ko, i ko šta misli. U Srbiji je jasno šta je to narod, a u Francuskoj smo to malo pobrkali u poslednje vreme.

 

 

 

Link to comment
34 minutes ago, Frank Pembleton said:


Pa sam kažeš da nisi ni znao za njegovo angažovanje u politici. A i 2010 nije imao 19 godina.
Jbga on očigledno želi da sakrije taj deo svoje prošlosti (ako je to uopšte prošlost za njega).
Takvim ponašanjem on sam nanosi štetu svom humanitarnom radu.
A ponašanje posle svega takođe ne pomaže...

dođe srđan dragojević na francusku tv na intervju. ima novi film. posle par pitanja o filmu ova krene da ga istresa vi ste bili sps, jel podržavate etničko čišćenje koje je predsednik te partije vršio po ex yu. gde je veza?

 

hajka po završetku je iz druge kuhinje i u najmanju ruku je neprimerena civilizovanim osobama

Link to comment
30 minutes ago, Frank Pembleton said:


Pa sam kažeš da nisi ni znao za njegovo angažovanje u politici. A i 2010 nije imao 19 godina.
Jbga on očigledno želi da sakrije taj deo svoje prošlosti (ako je to uopšte prošlost za njega).
Takvim ponašanjem on sam nanosi štetu svom humanitarnom radu.
A ponašanje posle svega takođe ne pomaže...

nije to niakakv  humanitrani rad. humanitarmi rad je kad Neven Subotić traži vodu po Africi

 kad neonacista dođe da pomaže belim hrišćanima koji se bore protiv islama, to je politički rad, i to onaj mračni. a prihvatanje njega ovde,  nas čini saveznicima evropske krajne desnice. to je kompletan paket koji on nama isporučuje

isto kao što je podrška srpskom Kosovu postala ekskluziva ekstremnih huliganskih i neonacistčkih navijačkih grupa iz Istočne Evrope. to je podrška srpskim interesima na Kosovu kakvu ni sami Albanci ne bi bolje osmislili

Link to comment

bio je juče, ili danas, ne znam od kad je snimak, na pinku i rekao:

-to su BILI moji stavovi, očekivano je da čovek od 30 i nešto godina ne misli isto kao sa 20 i nešto godina

-ako mi ne dođemo ljudima u enklavama, niko im neće doći 

-MOLIO BIH DA PRESTANE HAJKA NA NOVINARKU, NEPRIMERENO JE I OPASNO

-molio bih da prestane hajka na mene, svi albanski mediji su preneli pisanja iz srbije, i dobijam pretnje, ozbiljne pretnje

-ne znam da li će me kosovske vlasti pustiti da uđem na kosovo

ako se uzme u obzir da je u pitanju pink, prilično korektan intervju (ono što se u celoj ovoj gunguli ignoriše, to je činjenica da su srbi u enklavama na kosovu trenutno najugroženija manjinska grupa u evropi, za njihov tretman je odgovorna kosovska vlada, ali hajde da se pravimo budale na tu temu i da je ignorišemo). btw, dan posle hajke na novinarku kojoj je gujon bio gost, pajkić-bjelica podmladak 
je sa najgledanije televizije uputio poziv na linč minje miletić, insinuiranjem na njeno usa plaćeništvo. ne videh nikakvu reakciju na to
ni na mrežama ni na samoj N1 televiziji. 
 

 

Link to comment
dođe srđan dragojević na francusku tv na intervju. ima novi film. posle par pitanja o filmu ova krene da ga istresa vi ste bili sps, jel podržavate etničko čišćenje koje je predsednik te partije vršio po ex yu. gde je veza?
 
hajka po završetku je iz druge kuhinje i u najmanju ruku je neprimerena civilizovanim osobama

Sad ti podmećeš. Ovaj je bio kandidat rasista za predsednika, organizovao kampove...
A i što se tiče Dragojevića, koji je bio poslanik , zašto da ne odgovori o stranci čiji je poslanik?
Ili odbije da priča o tome...
A hajka posle ... Pa i on se fino uključio...
Link to comment

Nije bio kandidat, nije mogao da skupi dovoljan broj potpisa.

Čini mi se da se o svemu ovome na ovom forumu pisalo kad se pojavio u Srbiji, može da potraži neko, ja ne umem.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...