Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

to me zanima vise od raznih drugih opcija. svo programersko iskustvo mi je vezano za hendlovanje podataka, a imam i master gde je bio veliki akcenat na statistici (modelovanje, ovo ono). volela bih da se npr. zabijem u neku bolnicu i pratim trendove bolesti ili sta vec treba tako nekome. 

Link to comment

i hvala narode sto me slusate kad se jadam :) sama sam s detetom ovih dana i potpuno bih prsla da nemam ovaj outlet.

ma ja doshla da se zezam na rachun profesora zen shena iz bratskog kineskog ding donga, koji me zove da mu editorujem :lolol:

 

kad ono <_<. mene sad ova pricha toliko nervira (nemoj da prestanesh da je prichash, necu to da kazem ^_^), posebno shto mi se moj sluchaj opet povampiruje, tako shto mi shalju abrove neke nemushte preko mladjih saradnika, za koje znam da nisu vlasni da pregovaraju. pri chemu egzistencijalno niko nema nishta od toga, samo potpirivanje sukoba koji je mrtav i beo, nepovratno <_<

 

mislim, ovo shto ljudi prichaju, tu ce biti neka srecica za tebe, samo nemoj da se sekirash, pliz :)

Link to comment

to me zanima vise od raznih drugih opcija. svo programersko iskustvo mi je vezano za hendlovanje podataka, a imam i master gde je bio veliki akcenat na statistici (modelovanje, ovo ono). volela bih da se npr. zabijem u neku bolnicu i pratim trendove bolesti ili sta vec treba tako nekome. 

Ja sam isao ne tako davno na intervju za climate analyst (na moju zalost, nije proslo, a reci cu posle i zasto). Elem, to je u vodecoj naucnoj organizaciji ovde, CSIRO. (Doduse, sad imaju veliku secu drzavnih finansija, i verovatno bih ponovo trazio posao).

 

Trazio se R (dobijes papir sa kodom koga onda treba da prevedes na 'srpski', tj. sta program radi - nije uopste tesko). Takodje C (to je naravno bilo meni malo teze, ali sam se nekako snasao). Najbitnije je razumevanje struktura podataka, databaza, kao i naravno razumevanje statistike.

 

(U mom slucaju je komisija od 4 clana imala samo jednu osobu sa zavrsenim PhD-jem, a ostalo troje su bili u "mature" zavrsnim stadijumima PhD... pa jedno poslednjih 8 godina, sudeci prema njihovim online biografijama. Bilo im je gotovo neprijatno kad su shvatili da bih ja otprilike trebalo da budem njihov supervizor. Premda bih ja srecno radio to sto se nudilo... a i climate science me generalno vrlo zanima).

Link to comment

bas mi je zao sto ti to nije proslo, deluje da bi razbio. ja najvise znam matlab, ali R je vrlo slican. cini mi se da ni C nije daleko, sve su to object oriented jezici. 

Link to comment

to me zanima vise od raznih drugih opcija. svo programersko iskustvo mi je vezano za hendlovanje podataka, a imam i master gde je bio veliki akcenat na statistici (modelovanje, ovo ono). volela bih da se npr. zabijem u neku bolnicu i pratim trendove bolesti ili sta vec treba tako nekome.

 

hej, znam za programe koji (besplatno) obucavaju phd-jeve da rade kao data scientists (i posle ih povezuju sa poslodavcima). ako te zanima, posalji pm, pa cu isceprkati detalje.

Link to comment

Rajka, posalji i meni to. Mada je to pristupacno i na Udacity / Courseri, kao sto znas. Bas imaju Data Science "nanodegree". Medjutim, ja nalazim te online programe teskima za pracenje, jbg uvek zaspim na pola casa. Na casovima u zivo mi se to malo redje desava.

Link to comment

bas mi je zao sto ti to nije proslo, deluje da bi razbio. ja najvise znam matlab, ali R je vrlo slican. cini mi se da ni C nije daleko, sve su to object oriented jezici. 

 

i python, python (sa numpy/scipy) moze da ti zameni matlab komplet.

Link to comment

Upravo sam dobila neku verziju "svako treba da nađe svoju nišu" govora (tipa nešto u čemu ću ja da se specijaliziram pa da budem zanimljiva poslodavcu). A mogla bih i Nobelovu nagradu da uzmem, možda bi i to pomoglo da se poslodavac zaintrigira.

Link to comment

ramon y cajal je vise koristan ako ti trebaju saveti kako da budes uspesan vodja velike istrazivacke grupe na nemackom univerzitetu a nisi dovoljno bezosecajan i sklon maltretiranju ostalih.

:D

 

Upravo sam dobila neku verziju "svako treba da nađe svoju nišu" govora (tipa nešto u čemu ću ja da se specijaliziram pa da budem zanimljiva poslodavcu). A mogla bih i Nobelovu nagradu da uzmem, možda bi i to pomoglo da se poslodavac zaintrigira.

:D

 

Ovo sam 'ladno procitao...  mogu da izvestim da sam na tragu, sa odredjenim izgledima na uspeh.

:D

 

beti, tek sam sad procitala. ne bih te smarala juce onim cime jesam, nisam bila u toku :(

 

imas punu empatiju, ali ako mozes da priustis da se iskuliras malo i da se iskljucis, razboleces se od stresa. pa onda polako, nema sanse da ne nadjes nesto lepo i zanimljivo. nema sanse. znam da ti to ne olaksava mnogo, ali akademija je cesto pogan svet, a materija i posao zanimljivi, pa sad ti balansiraj. mnoge takve price i licne faze sam cula, i... jebiga. izguraces :( samo mi se cini da ne moras SAD ODMAH da smislis sve. 

Link to comment

ja se i jesam vec razbolela, nije to neka daleka mogucnost. bude bolje kako se neka prepreka otkloni, pa se pogorsa kako nove naidju.

 

tip je opet promeni pricu danas. ipak ima smisla 12 nedelja, hajde da napravimo plan, kurac palac.

 

plan broj jedan mi je da se iskljucim iz laba i svega akademskog na dva-tri meseca. plan broj dva da odlucim sta cu nakon toga.

Link to comment

beti, ja nemam sta pametno da ti kazem :(, sem da imas potpunu moralnu podrsku odavde. (misim, iz mog iskustva mogu samo da izvucem savet tipa "upisi computer science" lol) 

tj imam sta pametno da ti kazem - cuvaj zdravlje. jbg, stvarno se na kraju ispostavi kao najpametniji savet (ali se kasno shvati) :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...