Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

32 minutes ago, Bujodrag said:

E, vi se baš super zabavljate.

Ja se radujem i novoj muvi na prozoru.

:kecman:

ja sam odushevljena, ja sad upravo editujem jednu liniju podataka. istovremeno sa mnom, drugi ljudi, koji ne vide tu liniju jer ih sistem nije prepoznao, ubacuju potpuno novu identichnu, koja se meni pojavljuje kao duplikat u realnom vremenu. tih ljudi ima 4-5, znachi 4-5 idenitichnih sadrzaja mi se pojavilo u poslednjih 15 minuta. ako ja krenem da brishem, i oni krenu da brishu, jer se sve pojavljuje (i nestaje svima), u jednom momentu ce nestati sve, i svi ce morati sve ispochetka.

istina, iz ministarstva su sugerisali da ne radimo svi odjednom, nego da se dogovorimo da radi samo jedan, ali nas to ne interesuje :D

mene ne interesuje najvishe, jer sam sada upravo ushla u najekstrmniju fazu najlevljeg anarhizma i zelim da svi pishu i brishu istovremeno, kako bi se sistem uvecavao i smanjivao sluchajno i histerichno i u jednom pogodnom momentu pau u kolaps i usisao svemir.

dakle ja sada treba da organizujem ljude za brisanje vishka podataka, tako shto ce da brishe prvo jedan, pa drugi, pa treci, pa ne znam, kako bi se sistem nekako optimizovao da na kraju svi imaju po jedno od svega shto treba da imaju, ali da pazim da niko u medjuvremenu ne ispanichi da pochne da se dodjaje ponovo. znachi, evo sacu, samo sa tetkom neki poso da zavrshim :laugh:

 

radisha oooo radisha, jel chitash ti ovo. sad da ti sharchevic ponudi blago iz tamnog vilajeta, da ulazish i izlazish kolko ocesh puta i ne kajesh se, bil sredio ovaj zoloshki vrt prepun samoreplikujucih stada :lolol:

zver je na slobodi i radosno skakuce na svim nozicama.

 

edip. npr vrlo ozbiljan filosofski problem se pojavio. shta sa mrtvim autorom? koji nije u sistemu, a da bi se uneo u sistem, treba da se ukuca njegov ovozemaljski emajl. zene koje su se udale sam nekako razreshila, promena polova nije bilo, bar ne da ja znam... :ph34r:

edip2. JA SAM FASCINIRANA. FANTASTICHNO I BUKVALNO.

Edited by gospa buba
Link to comment
32 minutes ago, gospa buba said:

 

.... ako ja krenem da brishem, i oni krenu da brishu, jer se sve pojavljuje (i nestaje svima), u jednom momentu ce nestati sve, i svi ce morati sve ispochetka.

..... zelim da svi pishu i brishu istovremeno, kako bi se sistem uvecavao i smanjivao sluchajno i histerichno

 

Ovo je prilika da, u neznanju svom, upotrebim jednu lepu reč.

Proliferacija.

Eto. :happy:

 

A sa mrtvim autorom je lako. Ako je dobar, onda je besmrtan.

Link to comment
5 minutes ago, Bujodrag said:

 

 

A sa mrtvim autorom je lako. Ako je dobar, onda je besmrtan.

ako nema emajl, ne moze da se obesmrti -_-

 

ne mogu da verujem, pod ovim uslovima ovaj sistem ne moze da konvergira nikad. da su zadali da se napravi bash takav sistem sjebali bi neshto. ovako :rolleyes:

Link to comment

Ima onih firmi što mrtvacima održavaju Fejzbuk naloge i tako tu nekakvu pojavnost u digitalnom prostoru. Spominjao je neko to na onom mom mrtvačkom topiku.

Ako može to za obične smrtnike, može i za autore, čak i one smrtne. Tražite novac od države.

Link to comment

mi smo isto imali neke strance kojima nismo mogli da uđemo u trag. rešili smo ih tako što smo ih proglasili nebitnim doktorantima i stavili im adresu koresponding autora kod koga smo svi gostovali. penzionerima, odbeglim i polupoznatima smo stavljali adresu onog ko ih je doveo na rad ili šeficinu adresu da je podseća kako ih je oterala.

dan prođe u smeni epizoda očaja i histeričnog smeha.

inače, danas su mi rekli da je juče ujutru (nepunih 24h od puštanja sistema u pogon) bilo preko 7k prijava. onda je bio sastanak u ministarstvu, a tek posle njega su saopštili mučenim analitičarima (verovatno su ih tada i izmislili) šta treba da rade. mislim (želim) da je sve već otišlo u propast, pogotovo ako se izrodi slučaj od ove prijave UPI.

Link to comment

nisam pametna majkemi.

mislim, jasno mi je. lakshe je neuporedivo napraviti sistem ceo od pochetka, nego se kalemiti na tudja istorijska dostignuca.

ja sam sad unela sve shto sam zelela i necu preduzimati do ponedeljka nishta, da vidim shta ce da se desi.

Link to comment

devojke, ajd da mi objasnite sta to vi zapravo radite. grom me spalio ako znam kako izgledaju naucni radovi i eksperimenti u prirodnim naukama. 

u potpisu drustvenjak.

disclaimer: ozbiljan sam

Link to comment
40 minutes ago, precog said:

devojke, ajd da mi objasnite sta to vi zapravo radite. grom me spalio ako znam kako izgledaju naucni radovi i eksperimenti u prirodnim naukama. 

u potpisu drustvenjak.

disclaimer: ozbiljan sam

znachi, da bi nam poslodavac obrachunao lichni dohodak, poslodavac mora da zna shta smo radile. mi smo poslodavcu uredno dostavljale shta smo radile na kraju svake projektne godine kao redovni godishnji izveshtaj, bar 2 puta za akreditacije, bar 2 puta za neke druge potrebe. sada poslodavac, poshto iz celog toga agregata raznih a istih podataka ne ume da izvadi jedinstvene liste rezultata po zaposlenom, moli da mu uredimo bazu podataka (trecu po redu i potpuno novu, tzv registar istrazivacha) tako da svako u svom logu vidi samo svoje rezultate i svaki po samo jednom. ali je dozvolio da se rezultati linkuju vishestruko, na sve autore, koji sada shirom zemlje i inostranstva luduju, pishu i brishu.

to je ono shto radimo sad. osim toga, ja se sad upravo zajebavam sa nekim laserom i nekim temperaturama i nechijim uzorkom, jer ispomazem da se pokrije 24 sata kontinualnog korishcenja opreme, jer ce techni azot, po prirodi svoje prirode da ispari i onda cvrc. inache, i kad ne pomazem, radim isto to, radim optichku karakterizaciju novih materijala i pripadajuce numerichke simulacije. ***

shta beyonce radi nemam pojma. mislim, shta drugo radi, prvo radi isto :D

 

 

edip. sad ako te interesuje neshto drugo josh, pitaj sad, pa posle da te ubijemo ^_^

 

*** da te ne muchim. donese mi neko neki materijal, ili ga napravi neko moj ovde, sa nekom idejom kakva svojstva mu trebaju za neku primenu. onda mi to uturamo u razne mashine, merimo razne stvari, elektronske, optichke, magnetske shtagajaznam, shta ima unutra, koliko je veliko, kolko je gusto, kolko porozno... izrachunamo neshto iz toga. probamo da predvidimo kako ce da se ponasha u nekim uslovima. onda druga ekipa pokusha da primeni na neshto, pa se tu ustanovi radi ne radi i ako radi koliko i shta radi. onda sve to zajedno vratimo ekipi koja je napravila materijal, da menja parametre sinteze i poboljshava materijal u zadatom pravcu. i onda sve ispochetka, dok svi zajedno ne dobijemo neshto shto neshto radi. sve to objavimo shto je moguce vishe puta u shto jachim chasopisima, molimo se da nas citiraju shto vishe, jer nam se tim mehanizmom obrachunava lebac na kraju priche.

 

Edited by gospa buba
Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Bubamoto, nije vama lako, ja da vam kažem.
A jel to mora tako?




...shit has hit the fan ....

izgleda da mora ^_^

7 minutes ago, radisa said:

Ja gledam i ne verujem ovo što opisuješ sa referencama... To bi teoretski trebalo student 3. godine informatike da zna da reši... AKo je učio baze...

 

ne znam shta da ti kazem. to teoretski znam i ja. mada sam baze uchila na tehnici, teorijski <_<

Link to comment

hvala gospa buba što si odgovorila čoveku, ja ne umem da kažem šta radim ni prvo ni drugo, a bogami ni treće (kod mene ima i treće).  pitam se i sama svakog dana.

mogu samo da konstatujem da su naši eksperimenti potpuno drugačije prirode :smile: koliko se tek onda razlikujemo sa društvenjacima nemam pojma!

 

 

Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

pametno. nadajmo se da će se nepovratno urušiti do ponedeljka.

pa da nastavimo svojim poslom do nove lažne uzbune.

i ja se iskreno nadam, poshto mi sada vishe ne da da se logujem, shto je nelogichno, jer je petak veche i niko vishe ne radi osim ozbiljnih ludaka.

srecom sam skarabudzila sve shto sam imala. sad samo chekam da mi se nagomila tudje djubre pa da gledam shta cu.

 

edip. nishta nije hrabar radisha, mnogo mrachan tamni vilajet ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...