Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

planovi zvuce dobro, vidi da li da odjebes tog lika koji te zavlaci ili ti je ipak mozda bolje da uzmes nekakav ugovor radi socijale, ako neces da se smaras po birou makar jos 3 meseca. 3 meseca placenog rada sa platom preko 150 funti nedeljno ce ti biti korisni ako hoces da se prijavis na biro da uzimas benefits, zato sto ces onda ispuniti uslov za to - mislim da je trenutno uslov za drzavljane evropske unije da moraju u protekla 3 meseca da budu zaposleni sa platom na tom nivou, mozes da proveris.

 

a javi se na pm/fejsbuk ako ozbiljno hoces da navratis u goste, sama ili porodicno, uvek si dobrodosla.

Link to comment

 

 

plan broj jedan mi je da se iskljucim iz laba i svega akademskog na dva-tri meseca. 

 

Kao sto si ti meni rekla u jednoj slicnoj situaciji od pre nekolko leta, ovo je dobitak za forum(e). :wicked:

Link to comment

Upravo sam dobila neku verziju "svako treba da nađe svoju nišu" govora (tipa nešto u čemu ću ja da se specijaliziram pa da budem zanimljiva poslodavcu). A mogla bih i Nobelovu nagradu da uzmem, možda bi i to pomoglo da se poslodavac zaintrigira.

 

Ovo je u suštini veoma tačno, posebno u društvenim naukama u Srbiji. Kada sam to shvatio i pronašao svoje mesto pod suncem, procvetao sam.

Link to comment

E a sad zamisli da ti neko dođe i kaže da ti ustvari nemaš svoju nišu, i da treba da je pronađeš, i to ilustruje primerom koji je sve samo ne to.

Now go, reinvent yourself :lolol:

Link to comment

planovi zvuce dobro, vidi da li da odjebes tog lika koji te zavlaci ili ti je ipak mozda bolje da uzmes nekakav ugovor radi socijale

 

necu u ovom trenutku da radim vise s njim. ako slucajno prodje poslednji grant, razmislicu. za ovih 12 nedelja rada je postavio uslov da iz toga izadje neki output, odnosno clanak. ja sam rekla da mogu da obecam maksimalni input, ali da clanak zavisi i od toga kako ce izgledati podaci. on je rekao, jebiga, mene procenjuju na osnovu outputa. onda sam rekla hvala lepo. mislim, to ili znaci eksperimentisanje sve dok ne ispadne neki seksi rezultat (sto em nije dobro za nauku, em nije dobro za mene jer znaci rad do outputa a ne rad od 12 nedelja), ili naduvavanje interpretacija ili friziranje podataka. finansijski sam u relativno lagodnoj poziciji trenutno i mogu sebi da priustim da trazim sigurnost i dignitet na prvom mestu. jos neko vreme. 

Link to comment

Ako ti treba savet glede štele rezultata, slobodno pitaj, imam bogato iskustvo. Missing data? No such thing. EDIT. Pardon, ne radi se o štelovanju, već masaži podataka.

Edited by Indy
Link to comment

Ја никакву помоћ не могу да понудим, а желео бих. Све што причате се на бизаран начин преплиће са другом актуелном причом на форуму, о односу друштва и државе према култури. Чини ми се да је исти корен проблема: пара је све мање, конкуренција је све већа а правила су таква да боље пролазе они који су већи стручњаци за грантове него за науку (или културу). Посебан бедак је резервисан за то што у Србији и не постоји област којом се бавиш. Па нека ти дају неке паре, па покрећи ту област. Није ружно бити пионир (у америчком значењу) у нечему у својој земљи, после само седиш и са кезом гледаш како расте. Мада, ко је луд да се враћа овде. У сваком случају, срећно.

Link to comment

Ја никакву помоћ не могу да понудим, а желео бих. Све што причате се на бизаран начин преплиће са другом актуелном причом на форуму, о односу друштва и државе према култури. Чини ми се да је исти корен проблема: пара је све мање, конкуренција је све већа а правила су таква да боље пролазе они који су већи стручњаци за грантове него за науку (или културу). Посебан бедак је резервисан за то што у Србији и не постоји област којом се бавиш. Па нека ти дају неке паре, па покрећи ту област. Није ружно бити пионир (у америчком значењу) у нечему у својој земљи, после само седиш и са кезом гледаш како расте. Мада, ко је луд да се враћа овде. У сваком случају, срећно.

 

I’ve seen academic life destroy the best writers of my generation. ― Susan Sontag

 

ja nekako nemam osecaj da je *najveci* problem u parama i konkurenciji, koliko u pravilima igre. pravila igra su da je output najvazniji, i to pomera akcenat citavog procesa obrazovanja. umesto mentora kojem je cilj da mu svaki student postigne sto veci pomak u znanju i strucnosti do kraja doktorata, dobijamo mentore koji hoce sto vise clanaka. onda pocnu da sikaniraju slabije studente, ulazu svu energiju u sacicu onih koji su dobili seksi rezultate, biraju one koji su vec strucni za njihovu usku oblast a ne one koji bi najvise profitirali u znanju da uce kod njih, a studenti gube mogucnost da se (bez posledica) razbole, zatrudne, pa cak i povremeno odmore. a sve to jer ce i mentor izgubiti posao ako ne nastavi da stancuje. 

 

postoje podaci koji pokazuju da kolicina problematicnih clanaka raste. od friziranja, masiranja, manikira i pedikira podataka, pa sve do izmisljenih eksperimenata. ali ako ti je jedna mala laz potrebna da bi zadrzao posao... i, tako.

Link to comment

Koliko ja shvatam, a neka me Brave Margot ispravi, u UK dosta zavisi ne od broja nego od kvaliteta, tj. casopisa gde ces da metnes clanaka, a sve vodjeno REF zahtevima.

 

U drustvenim naukama se podnosi 4, 5 clanaka na svakih pet, sest godina. U tom smislu se onda zaposljavaju oni sa prosecnom produktivnoscu ali sa upside potencijalom. 

 

Naravno, moguca je razlika u odnosu na prirodnjake ta sto su Economics/Business u vecini slucajeva grane koje su samodovoljne i subvencionisu druge fakultete u okviru univerziteta. Sa te strane pritisak na grantove je manji, pa kome nije tesko da drzi 1 predmet vise umesto da se ubije pisuci projekat za ESRC da bi kupio sopstveni teaching, ne postoji ta vrsta grant pritiska.

Link to comment

Za prirodnjake ono sto mene brine je ovo sto pominje betty, desilo se par puta da naletim na radove jako visoko objavljene, ciji rezultati bas ne fituju sa istinom u nekim aspektima. A i iskustvo iz prethodnog laba, koji sam napustila, su fejkovani radovi koji su otisli jako visoko, i profesor koji te radove, za koji i sam kasnije kaze da sumnja u njihovu tacnost, daje mladom PhD studentu da nastavi, pa on nek se potrudi da nesto objavi u nastavku, i  tako zadobije svoj PhD. Ja sam u nekoj tacki svog zivota bila upala u fazu da je besmisleno da citam literaturu jer ionako 8 od 10 radova su lazni, eto dokle je to kod mene bilo stiglo.

Imala sam srece u nastavku karijere sto sam dopala dobrom naucniku sa integritetom od 100%.

Link to comment

Za prirodnjake ono sto mene brine je ovo sto pominje betty, desilo se par puta da naletim na radove jako visoko objavljene, ciji rezultati bas ne fituju sa istinom u nekim aspektima. A i iskustvo iz prethodnog laba, koji sam napustila, su fejkovani radovi koji su otisli jako visoko, i profesor koji te radove, za koji i sam kasnije kaze da sumnja u njihovu tacnost, daje mladom PhD studentu da nastavi, pa on nek se potrudi da nesto objavi u nastavku, i  tako zadobije svoj PhD. Ja sam u nekoj tacki svog zivota bila upala u fazu da je besmisleno da citam literaturu jer ionako 8 od 10 radova su lazni, eto dokle je to kod mene bilo stiglo.

Imala sam srece u nastavku karijere sto sam dopala dobrom naucniku sa integritetom od 100%.

meni je to sve neverovatno. jesam se srela sa rezultatima koje ne mogu da ponovim, bilo experimentalno bilo softverski, a kao trebalo bi, takodje i sa nedorechenostima i sakrivanjem kritichnih mesta, ali mislim da nikad nisam videla skroz fabrikovane rezultate. bar ne u ozbiljnim chasopisima.

Edited by gospa buba
Link to comment

ja moram da priznam da je ovaj mentor kojeg pljujem isto covek sa izuzetnim naucnim integritetom, i da mi je to jako prijalo. 

 

 

Ja sam sa svojim PhD mentorom imala jako jako puno srece, covek je idealni naucnik.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...