Jump to content
IGNORED

3 na 3


Zaz_pi

Recommended Posts

Ali ni na OI ne bi igrala jedna ekipa. Bulutu Majstoroviću i Saviću su ubacivati Stojačića. Ko i u ostalim timskim sportovima selektor bira sastav. 

 

Ub i NS su btw u istoj grupi.. 

Link to comment

da, ali ovo deluje kao da kreću problemi oko toga ko će biti u toj ekipi. mada prihvatam da sam možda reagovao na osnovu iskustava iz drugih sportova bez da znam ceo kontekst ovde. 

Link to comment

mogao bih se zakleti da na oi necemo uzeti medalju ako jel bude oi i pored neverovatne visegodisnje dominacije

bas zbog svega pominjanog, uvek to bude nekako tako

 

ono sto meni nije jasno, valjda sto dovoljno ne poznajem taj sport

kako jbt neka prosecna nba ekipa ili ne ni nba, evroligaska npr, neka random 3-4 lika ne izdominira bulata i drugare

jbt oni su u najboljem slucaju kls nivo kosarke

jasno mi je da basket i kosarka nisu isto, ali opet bi mi bilo logicno da neko ko je u kosarci nekoliko nivoa iznad mora biti makar donekle bolji i u basketu

pritom, ovi nasi ni u fizickom smilu nisu nista posebno, jesu u odnosu na basket konkurenciju, ali u odnosu na profi kosarkase su realno smesni

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

mogao bih se zakleti da na oi necemo uzeti medalju ako jel bude oi i pored neverovatne visegodisnje dominacije

bas zbog svega pominjanog, uvek to bude nekako tako

 

ono sto meni nije jasno, valjda sto dovoljno ne poznajem taj sport

kako jbt neka prosecna nba ekipa ili ne ni nba, evroligaska npr, neka random 3-4 lika ne izdominira bulata i drugare

jbt oni su u najboljem slucaju kls nivo kosarke

jasno mi je da basket i kosarka nisu isto, ali opet bi mi bilo logicno da neko ko je u kosarci nekoliko nivoa iznad mora biti makar donekle bolji i u basketu

pritom, ovi nasi ni u fizickom smilu nisu nista posebno, jesu u odnosu na basket konkurenciju, ali u odnosu na profi kosarkase su realno smesni

 

U 3x3 su igrali i igraju igraci koji imaju NCAA iskustvo, bilo mozda i nekih sa NBA.

Mnogo je vazno biti dobro uigran u basketu 3x3, mora dugo da se igra zajedno plus se dosta fizicki vise tuce sto ne mogu svi da podnesu iz kosarke.

 

Link to comment
3 minutes ago, pasha said:

 

U 3x3 su igrali i igraju igraci koji imaju NCAA iskustvo, bilo mozda i nekih sa NBA.

Mnogo je vazno biti dobro uigran u basketu 3x3, mora dugo da se igra zajedno plus se dosta fizicki vise tuce sto ne mogu svi da podnesu iz kosarke.

 

ma znam da se tuce, ali sta znam npr da ubacis nekog od ovih likova iz nba 205+ sa dobrim sutem, pa pored njega bi ovi visoki basketasi delovali smesno

 

pisem to u smislu medalje na OI

to je nesto sto ima vrednost sirom sveta i nekako je mnogo cudna situacija da se ubacuje sport u mnogo cemu slican drugom, daleko je manje popularan, vrti se manje novca i sto kaze omiljeni jasno igraju igrace nizeg kvaliteta

 

ne znam kakva su pravila za kvalifikovanje na OI u basketu, ali ako postoji mogucnost ne da me ne bi iznedadilo, nego ocekujem da brojne drzave posalju neke poznate kosarkase, a ne ove likove sto standardno peglaju te basket turnire

Link to comment

Manja lopta u 3x3, tempo je izuzetno jak tokom celog meca, kratko traje, nivo trazenog atleticizma je dosta drugaciji nego u kosarci, bitno je da si pokretan, ne toliko i brz jer nema dugih sprinteva.

 

Neki ozbiljan kosarkas bi verovatno dominirao, ali manje su mu pare u 3x3 nego u regularnoj kosarci, a potencijal za povredu veci. Neko iz KLSa, da dodje onako iz vedra neba, neuigran, bas sumnjam.

 

Mozes povuci paralelu sa odbojkom na pesku, niko od profy igraca ne igra to, bar ne dok ne zadje duboko u 30te i zavrsi karijeru.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...