Jump to content
IGNORED

The Spirit of Football


Dr Arslanagić

Recommended Posts

danas se navrsava 74 godine od poslednje utakmice za pokal povjerenika drzavnog sporta povodom cetvrte oljetnice nezavisne drzave hrvatske. igraci sa te utakmice su cinili nukleus fk partizan osnovanog nekoliko meseci kasnije.

hrvati.png

Edited by sigurnost
Link to comment
  • 2 weeks later...

Opusteno, ako vec ne mogu da plivaju :) Nego, ovo selo (na letnjim slikama deluje kudikamo privlacnije) ima 24 stanovnika. Sta ce im ovoliki teren da mi je znati.

Link to comment

Uskoro, kažu, uvodi se novo pravilo prilikom zamene igrača. Koliko sam shvatio, zamenjeni igrač više ne izlazi sa terena samo na jednom mestu, već je u obavezi da napusti borilište tamo gde mu je najbliže u trenutku izmene ...

 

E, sad, to je OK u nekim normalnim ligama, sa normalnim stadionima i normalnom publikom. Ali zamislite neki "vruć" teren gde je publika tik uz aut-liniju. Zamislite gostujućeg igrača koji po novom pravilu mora da izađe sa terena iza gola ili na sasvim suprotnoj strani od klupe. Da li to znači da on sada mora da prođe nekoliko desetina metara pored neprijateljski raspoloženih navijača da bi došao do svoje klupe? Zar to nije neka vrsta "toplog zeca", u kojem igrač rizikuje uvrede, pljuvanja, gađanja predmetima, topovske udare ...?

 

Zaista bih voleo da mi neko pojasni da li sam pravilno protumačio novo pravilo, jer lično mislim da je besmisleno i da čini više štete nego koristi ...

Link to comment

Samo ako mu sudija pokaze da izadje gde je najblize. To je zbog odugovlacenja pred kraj meca. Ode kod suprotne korner zastavice da treba citav teren da predje ... sad sudija moze da mu kaze izadji tu.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • radisa unpinned this topic
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...