Jump to content
IGNORED

The Spirit of Football


Dr Arslanagić

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

o jbt

 

Bradley Lowery is in hospital for his latest round of treatment, but his spirits have been lifted after a visit from Sunderland footballers.
 
Bradley has a rare form of cancer called Neuroblastoma and although he's having treatment it will only give him more time.
 
Bradley is doing well and has cheered up after having some very special visitors. Thank you to Sunderland AFC you have been amazing for Bradley. Bradley had lots of fun with the boys and then fell asleep cuddling Jermaine.

 

https://www.facebook.com/BradleyLowerysFightAgainstNeuroblastoma/

 

 

 

stream_img.jpg C4PjAgMWQAAkNS9.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 2 weeks later...

najava intervjua Pedje Mijatovica za Nedeljnik

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/emotivna-ispovest-pede-mijatovica-sve-je-to-super-bato-ali-zivot-je-nesto-potpuno-drugo/

 

 

"Sad ću biti krajnje iskren i mislim da ovo nikad nisam pričao", rekao je čuveni fudbaler Predrag Mijatović na pitanje Branka Rosića kako se nosio sa činjenicom da je osvojio sve, igrao u vrhunskim timovima, bio kao stranac direktor najvećeg kluba na svetu, a opet važi za nekog ko je ostao tako normalan čovek na zemlji.

 

"Nikada nisam konkretno odgovorio na ovo pitanje ali sad ću odgovoriti. Odgovoriću sa distance i svega što se dešavalo u životu svakog od nas. U nekoj mojoj najvećoj fudbalskoj slavi, kad sam bio u zenitu, a to je od 1994. do 1999, sve je išlo odlično i što se tiče profesije osećao sam se moćno. Istovremeno, bolest moga sina me je stalno vraćala na zemlju, u normalu. Išlo je kroz glavu: 'Vau, kako ti to dobro radiš i kako ti daješ te golove, pa gde je tebi kraj, druže?' Znaš kad ti krene i pomisliš, i to se svima događa u zenitu, pa dođe otprilike ono: 'Sad da se popnem na ovu zgradu, možda bih mogao i da letim.' Toliko se dobro i moćno osećaš.

 

Kad god bi počela da mi kroz glavu prolazi ta euforija i ludilo navijača, moj sin, pokojni Andrej, imao je neku krizu. Često je završavao u bolnici i to su bile opomene. Opomene u smislu: "Sve je to super, bato. Sve ti, druže, dobro radiš, ali život je nešto potpuno drugo." I mislim da mi je sin bio balans da shvatim šta je život. Da život nije samo segment neke karijere. Ta nemoć da pomognem svom detetu, a pomoći nema", ispričao je Peđa Mijatović u opširnom razgovoru za Nedeljnik, u kom je govorio o celoj svojoj karijeri. Mijatović u intervjuu govori o svemu, od prvog dogovora sa Hajdukom i prelaska u Partizan, preko susreta sa realnošću u Valensiji, pa do pokoravanja Evrope u Real Madridu... Prisetio se, naravno, i čuvene prečke na SP u Francuskoj, bombardovanja...

Link to comment

Strašno mi je žao što nije više igrao u nekoj jačoj ligi, da je uzeo bar neki uefa kup ili kpk. Jel on 92/93 igrao neku tekmu za Marsej u LŠ?

Link to comment

Umro Raymond Kopa, legenda Reims-a, Reala i fr reprezentacije.

 

Osvajac tri kupa sampiona sa Realom, finalista sa Reims-om, osvjaca zlatne lopte i najbolji igrac SP 58.

Edited by borris_
Link to comment

Najbolji FR igrac i najveca legenda reprezentacije pre pojave Platinija. Osvajac zlatne lopte 58, ali najbolji igrac SP te godine je bio ipak Didi (samo Evropljani su mogli da dobiju zlatnu loptu). Inace po nacionalnosti cistokrvni Poljak (Raymond Kopaszewski). Deo legendarne postave Di Stefano-Kopa-Puskas-Gento.

Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...