Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Manningova situacija nikako ne govori dobro o Americi i njihovom sistemu, ali on svakako nije otrovan uranijumom. On uziva podrsku dela javnosti. Ljudi koji ga podrzavaju mogu to javno da kazu, zakupljuju bilbore i dizu svest o njegovom problemu. Profesori najpoznatijih fakulteta govore u njegovu odbranu i cak mu je zbog celog pritiska poboljsana pozicija. Uz sve nedostatke, demokratija ipak u nekom nivou postoji i funkcionise. Necu da ih branim, jer je to sto rade nedopustivo, ali kad se neko po svaku cenu trudi da progura pricu o "dve strane iste medalje" onda se neminovno događa da se necija žrtva banalizuje.
Da li se ti to zajebavas?Kao dorizvotna robija i protesti profesora daju prednost SAD u odnosu na Rusiju? Svakako su SAD demokratskije od Rusije, ali si izabrao potpuno idiotski primer da ilustrujes tezu. Cuj, profesori. Kao da ih nema po Rusiji da pisu deklararacije o zastiti PR.Sto se odvratnog teksta Novosti tice, i onoga da su disidenti po Ceshoslovackoj diskreditovani objavljivanjem privatnih sadrzaja da li je to sustinski drugacije od licnih diskvalifikacije kojima je Asanz podvrgnut. Asanz nije pobedjen politicki vec je licno diskreditovan. Potpuno ista matrica.
Link to comment
Cudan stav o Edicki Limonovu. Njegove "provokacije" ukljucivale su i izivljavanje na sarajevskim civilima. Paralela Limonov-PR je falsifikat, ove devojke su naslednici ruske avangarde, a Limonov je nekakav nacional-boljsevik, borderline fasista, potpuna suprotnost svemu sto rade i za sta se zalazu Vojna i PR. Neshvatljivo mi je da jedan anarhista moze da napravi ovu paralelu.
Meni se cini da je ovde samo poenta nelagodnost sa kojom je slucaj docekan na zapadu u smislu toga da je prilicno tesko razluciti sta je standardni anti-rusizam svepristuan barem u britanskim medijima a sta dosledna ideoloska pozicija.Sto se Limonova tice, cini mi se da tvoja hornologija nije dobra - sarajevsko izivljavanje je doslo nakon godina disisdentstva a ne tokom njih, tako da u stvari ne znamo u sta bi se pretvorile PR nakon godina disidentsva na zapadu. No, to naravno, nije ni bitno u ovom slucaju.
Link to comment
Meni se cini da je ovde samo poenta nelagodnost sa kojom je slucaj docekan na zapadu u smislu toga da je prilicno tesko razluciti sta je standardni anti-rusizam svepristuan barem u britanskim medijima a sta dosledna ideoloska pozicija.Sto se Limonova tice, cini mi se da tvoja hornologija nije dobra - sarajevsko izivljavanje je doslo nakon godina disisdentstva a ne tokom njih, tako da u stvari ne znamo u sta bi se pretvorile PR nakon godina disidentsva na zapadu. No, to naravno, nije ni bitno u ovom slucaju.
Stvarno sumnjam da bi se pretvorile u Edičku, fakin Limonova. Mada, nema sumnje da njihovi seksualno eksplicitni protesti imaju neke veze sa njegovim književnim novim brutalizmom. poenta teksta je, reklo bi se, da se one već i sada bune protiv vrednosti kapitalističkog Zapada, samo Zapad to ne vidi.Inače, nevezano za to, još jedan uradak iz žanra "Vladimire Putine, raširi nam butine":Pečat
Svako malo, međutim, takva retorika ponese i nekoga ko ne spada u udarne drugosrbijanske jurišnike. Nedavno je, na primer, ponela novinarskog skoro pa anonimusa Petra Jončića sa „Studija B“, nesuđenog „Bitlsa“: video je Jončić da se Pol Makartni potkiva, pa je i on digao nogu, odnosno stao u „odbranu“ milih nadrogiranih nimfomankica iz „Pusi rajota“, moskovske nazovi pank grupe koju je zapadna propaganda uzdigla na nivo planetarnog fenomena. U „Prelistavanju“, redovnoj emisijici Jutarnjeg programa „Studija B“ u kojoj dvoje voditelja sa gostom bistri dnevnu štampu, Jončić je u ponedeljak 20. avgusta bio naročito inspirisan za držanje moralnih lekcija Rusiji, pa je podrobno i politički korektno kritikovao Kremlj zbog toga što su nimfomankice osudili na po dve godine robije. Ali ni tu nije bio kraj, već je Jončić rešio da, kada je već otvorio dušu, ide do kraja, pa je Moskvi posolio pamet i u vezi sa pitanjem „Klipa“, nekakvog filmskog ostvarenja izvesne Maje Miloš, rediteljke koja po kakvom nesrećnom spletu okolnosti izgleda pripada srpskoj kinematografiji. Taj „Klip“ je zabranjen u Rusiji zbog, zamislite, ogoljenih seksualnih scena sa maloletnim likovima (navodno, Maja tvrdi da su ih na snimanju odmenjivali punoletni dubleri, ali da li je to zaista bitno?!), pa slobodoumni Jončić nije mogao da pređe preko toga, a da ne održi Rusima bukvicu zbog umetničke nesputanosti.Naravno, nema Jončić blagu predstavu o tome šta je umetnost, šta sloboda, šta umetnička sloboda, a šta bezumna provokacija finansirana zarad podrivanja nečijeg državnog aparata i kulturnih temelja.
Link to comment
E, nek im je rekao.
Ali kako ne može da se sakrije mizoginija, to je neverovatno. Žene, seks, aaaaa!
U završnoj reči posle 10-nedeljnog suđenja Brejvik je kritikovao sve ono što smatra pogrešnim u svetu, od toga da oni koji nisu Norvežani po poreklu predstavljaju nejgovu zemlju na Eurosongu do seksualne slobode protagonistkinja američke serije "Seks i grad".
Link to comment
Ali kako ne može da se sakrije mizoginija, to je neverovatno. Žene, seks, aaaaa!
Pa, nije pošteno da žena bude lepa i pametna i još da je tuca onaj kreten.Btw, naleteh na knjižicu Sex i religija, stanovitog norvežanina po imenu Dag Ejstejn Endše. Esejistička forma, nikakva ideja vodilja ali knjiga sadrži gomilu interesantnih informacija i obimnu bibliografiju.
Link to comment
Stvarno sumnjam da bi se pretvorile u Edičku, fakin Limonova. Mada, nema sumnje da njihovi seksualno eksplicitni protesti imaju neke veze sa njegovim književnim novim brutalizmom. poenta teksta je, reklo bi se, da se one već i sada bune protiv vrednosti kapitalističkog Zapada, samo Zapad to ne vidi.Inače, nevezano za to, još jedan uradak iz žanra "Vladimire Putine, raširi nam butine":Pečat
Jebote, živo me interesuje za koje pare se čovek spusti na nivo da piše ovakve bljuvotine.edit - mislim na tekst sa sajta, ne na tebe Syme, naravno. Edited by kobni zelaya
Link to comment
Jebote, živo me interesuje za koje pare se čovek spusti na nivo da piše ovakve bljuvotine.
Iskreno verujem da je u pitanju uverenje. Bez sve šale.
Link to comment

Da, to bi značilo da je dotični Žarković retardiran, valjda. Za Ž. Cvijanovića pouzdano znam da nije ni malo glup, dapače, pa opet pušta ovakvo đubre od tekstova. Tu je već sigurno u pitanju teška lova.

Link to comment

Haha, ja teškom igrom slučaja poznajem Ž. Cvijanovića, inače mi izgleda nemoguće da uopšte poznajem nekog takvog lika. Vrlo pametan čovek, ali novinarstvo koje ovde forsira je ispod svakog nivoa, prosto radi za određene krugove i na najprimitivnijem nivou sprovodi nečiju politiku, za ozbiljne pare verovaatno.

Link to comment
Cudan stav o Edicki Limonovu. Njegove "provokacije" ukljucivale su i izivljavanje na sarajevskim civilima. Paralela Limonov-PR je falsifikat, ove devojke su naslednici ruske avangarde, a Limonov je nekakav nacional-boljsevik, borderline fasista,
i pedercina :s_a:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...