Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

kakvi ste kvarni, navijate za ovu slatkicu sto cupa obrve ! closing word Marije Aljohine (enviromentalist hipice) je imho najbolji, neverovatno koncizna, odlicno srocena damning disekcija ruske autoritarne tranzicione satrapije™ pod Putinom. nego nesto drugo je najjaci utisak: procitao sam sva tri closing statementa, odusevila su me sva tri and it suddenly dawned upon me koliko je ova njihova akcija kompletna u smislu: 1) definisanje problema, 2) preduzimanja konkretne akcije, 3) vrlo jasne elaboracije ucinjenog.moram priznati da sam bio vrlo sumnjicav u pogledu aktualnih intencija Pussy Riot-a spram njihovog protesta. zbog cinjenice da su sve tri vrlo mlade, da su odabrali nikad trivijalniji riot grrl punk-rock zanr kao idea conveying vehicle i verovatno delom zbog Teletubbies outifita. ja sam mislio da je njih zateklo sve ovo i da su bile way over their heads into it sa svim sto se izdogadjalo, te da su one ovo vise nekako igrom slucaja zaglavile kao zrtveni jarci, ni krive ni duzne; ali uzevsi u obzir promisljenost koja provejava kroz sva tri closing statementa - ovo je, sve zajedno, vrlo jako i sasvim sigurno niko ovde nije slucajno na klupi. formidable opponents. and at what age !™ by Syme

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Ovo sam 2 puta (preskakao sam kroz text zbog nervoze) citao danas. Covek se ozbiljno pomucio da opravda ceo proces. Jbt, rece Lew da je RT najbolja TV u Americi, ja sam mislio da se zeza ili da je neki suptilni sarkazam. Jebala ga me Lauren Lyster i Capital account.http://www.lewrockwe...ves/118287.html
Jebo ga libertarijanizam. Sloboda za bogate i moćne. Šljam.
Link to comment
:lolol:
Pa vidiš da je i Lew Rockwell provalio:
They are members of the elite who look with scorn on babushka-wearing women who still believe in God and the Church. As from Lenin back to Robespierre back to the original rebel, the old order must be overturned in the name of freedom and progress. In their view, those who resist this inevitable march of history do not deserve to be considered. They do not count.
Link to comment

Gde nadje libertarijanizam u ovom textu, leba ti? A Lew, kao Lew, nastavlja Rothbard-ovu tradiciju, gde je svako, cak i Putin, manje zlo od Americke fasisticke vlasti. :lol:

Link to comment
Samo kratko, da ne tupim previše sada. Zapinje na iole težem pasusu teksta, emotivno je totalno prazna i ravna kada čita izuzetno emotivan i britak tekst. Tako ne čita čovek koji veruje u ono što piše. Za ovakvo recitovanje bi se u školici dobila dvojka, i to nije posledica treme i nastupa jer ova mala po defaultu nema tremu. Celi tekst transcendentira malenu i njenu strukturu ličnosti. Ovo ne bi u osnovnoj školi prejebalo ni učitelja početnika kome se podmeće sastav koji su roditelji pisali kući.
Pa naravno, trema se ima u osnovnoj školi, pred kontolni na kome treba da popraviš keca iz matematike, ili na faksu pred ispit koji ti treba za uslov, ili pred školsku priredbu ("zbunite zavesu, spustio sam se!"), ili kad treba da pričaš
, ali nikako, nikako, po defaultu ne, ako si majka četvorogodišnje devojčice i čitaš završnu reč na suđenju na kome se odlučuje da li te bace u zatvor na sedam godina.E, sad, zašto ti misliš da ova apsolventkinja filozofije i dugogodišnja aktivistkinja ne može da sastavi pismeno i razumno obrazloženje svojih stavova - dakle ne Rat i mir, ne Kratku povest vremena, nego tek jedan dobar i pismen tekst u kome zastupa svoje stanovište - a s druge strane isto tako smatraš da je obdarena takvim nadljudskim sposobnostima, da u situaciji u kojoj bi svakom prosečnom čoveku klecala kolena od straha, ona po difoltu nema tremu, za mene je, priznajem, nerešiva misterija.
Namerno su ubačeni konfekcijski filozofski citati tako da se stekne utisak da je celu stvar napisao student a ne mag. To je stara fora plagijarizma. Ima toga još koliko hoćete.
Bogami si me sad, što'no se kaže, bacio u rebus. Šta ako tvoje postove zapravo piše neki mag koji namerno ubacuje konfekcijske primere kafanske konspirologije, da se Vlasi ne dosete i da pomisle da stvarno imaju posla s kafanskim konspirologom? Stvarno ne znam šta da mislim. Edited by Syme
Link to comment

@ Symepa vidim. pogled u luconosinom pravcu je pretpostavljam neminovan ako se pretpostavi postojanje onih nesretno-priprostih provincijskih babuski-vernica iz presude koje su reportedly bile skandalizovane Pussy Riot performansom. a opet s druge strane, imajuci u vidu sta se desava u tom hramu most of the time, moguce je i da je to najhriscanskiji postupak koji se skoro desio u njemu, kao sto je lepo Dabovic pretpostavio na pocetku topika.tako da sto se eshatoloskih implikacija performansa tice, sva tri znaka su u igri.

Link to comment
Gde nadje libertarijanizam u ovom textu, leba ti?A Lew, kao Lew, nastavlja Rothbard-ovu tradiciju, gde je svako, cak i Putin, manje zlo od Americke fasisticke vlasti. :lol:
Kako gde nađoh libertarijanizam kod Rokvela? Ali ako već tražiš pasus, how about this one:
While one hesitates to applaud when an individual faces incarceration by the state, it is remarkable how little time is spent considering the rights of the targets of these protests. What about the right to go into a grocery store and not see women placing food items inside their private parts? What about the right to religious activity free of scantily clad women screaming expletives at the Lord, the Virgin Mary, and the local Patriarch?
Link to comment

Kod ovog govora-zavrsne reci dve stvari su mi upale u oko.1. Ona ne kritikuje toliko Putina kojiko sistem koji je rodio i radjace nove putine.2. Previse citiranja biblije govori pod kolikim su pritiskom i nemoci da objasne jednostavnu stvar.

Link to comment
@ Symeneminovan ako se pretpostavi postojanje onih nesretno-priprostih provincijskih babuski-vernica iz presude koje su reportedly bile skandalizovane Pussy Riot performansom.
Upravo, kad god braniš "prava" najbogatijih i najmoćnijih, a ti isfantaziraj tako neku babušku-vernicu kao opravdanje. Nju ti braniš, i njena osećanja, a ne kriminalnu spregu crkve i autoritarne države.
Link to comment

ove umjetnice su na kraju i dobro prošle - mogao je sudac da im rebne full 7 godina mardelja i kandiduje se za ličnost godine. Ovako su prošle sa 2, a sud će sigurno uzeti u obzir preCednikovo i popovsko moljenje za milost pa će do Nove Godine biti napolju. Gotova farsa - Everybody wins. da, pridružujem se slowu - poješću svoju cipelu ako je umjetnica sama sročila onu završnu reč - prosto je presavršena (sve je tu - soležnicin, sokrat, dostojevski, apostoli, disidenti, bla bla truć - odlično upakovano i pitko). I to od nekog ko onako ogavno slaže boje i grozno djuska? No way, Jose.moj omiljeni deo

Mi smo, na žalost, moram to da kažem, dekor i elementi mrtve prirode, tela, dovedena u sudnicu.
fak jea. Džoni Štulić :Hail:PS - videćemo kako će proći cirkus sa Asanažom u jednom kudikamo demokratskijoj tvorevini.
Link to comment

Pa ceo text nema veze sa libertarijanizmom, a ovaj pasus koji si izdvojio je cista patetika. Verovatno i sam autor ne veruje da je napisao takvo sranje. Nego, daj da se slozimo da je Putin govno i da su devojke bezveze osudjene. Za ideologiju ima gde i kada da se raspravljamo. @ syme, posto su i drugi postovali u medjuvremenu.

Link to comment
da, pridružujem se slowu - poješću svoju cipelu ako je umjetnica sama sročila onu završnu reč - prosto je presavršena (sve je tu - soležnicin, sokrat, dostojevski, apostoli, disidenti, bla bla truć - odlično upakovano i pitko). I to od nekog ko onako ogavno slaže boje i grozno djuska? No way, Jose.
Ne volim da citiram sebe, ali kad ovako nešto lepo sročim (ako sam ga uopšte ja sročio, you never know!), gre'ote da se ne reprizira:
Bogami si me sad, što'no se kaže, bacio u rebus. Šta ako tvoje postove zapravo piše neki mag koji namerno ubacuje konfekcijske primere kafanske konspirologije, da se Vlasi ne dosete i da pomisle da stvarno imaju posla s kafanskim konspirologom? Stvarno ne znam šta da mislim.
Inače,
fak jea. Džoni Štulić
moraću da te razočaram, ali slutim da je ipak Džudit Batler.
SPIEGEL: You were both very young. From what tradition did the Voina protests emerge?Verzilov: Moscow conceptualism and Russian actionism of the 1980s and 1990s were important influences for us. But there were also philosophical inspirations. For me, they were mainly the classic philosophers of postmodernism, like Jacques Derrida, whereas for Nadezhda it was more the radical feminism of Judith Butler. We were very well prepared when it came to theory.
Link to comment
Pa ceo text nema veze sa libertarijanizmom, a ovaj pasus koji si izdvojio je cista patetika. Verovatno i sam autor ne veruje da je napisao takvo sranje. Nego, daj da se slozimo da je Putin govno i da su devojke bezveze osudjene. Za ideologiju ima gde i kada da se raspravljamo.@ syme, posto su i drugi postovali u medjuvremenu.
Ma oket, naravno. Samo mi se čini da ovde nije problem samo Lew-ovo provereno ludilo, nego i slepilo libertarijanizma (ponekad, slutim, namerno) za sve što je u politici relevantno (pazi, samo frejmovanje problema u terminima prava ovde se pokazuje bolno nedostatno, zato ti ukazujem na onaj pasus, ali u pravu si, o tome možemo nekom na drugom mestu). Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...