Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Jebo Putina, ljudski je biti protiv svakog ološa koji je u stanju da se prema svojim građanima ponaša kao prema stoci, kako god se prezivao.Kad ovo uradi Obama valja ga uvaljati u govna makar koliko i Putina. Kad.
A prema tuđim građanima?
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Meni je od Steinsove price jos zesca ova forumska borba za bolju Rusiju.Lakse mi je da skapiram rezon "cackale mecku" nego ovaj "mecka ne bi trebala ruzno da se ponasa".Cinjenica - za laksi prestup devojke su nezasluzeno dobile nesrazmerno veliku kaznu. Tacka. Sve ostalo je ruska, srpska, americka, saudi-arabijska ili neka druga realnost sa kojom se ne treba slagati ali njen realitet treba postovati.Setih se Djindjica i onog njegovog o kamionu koji juri ulicom i zelenom svetlu za pesake - sta postovati, semafor ili fiziku?
Čuj, citirao već Kim skoro - dovoljna sam kukavica da se sile bojim, ali nisam tolika da joj se divim, ili što bi ti rekao - da je "poštujem".Inače, meni se čini da je jedna od glavnih dobiti ovoga što rade PR upravo u tome što se Putinov režim pokazuje kao mnogo slabiji nego što se na prvi pogled čini. Tako tumačim i Putinovu nedavnu pomirljivu izjavu - dobrodušni tatica oprašta nestašnim ćerkicama. Ali prekasno - već se videlo koliko se ovaj div-junak plaši od četiri devojčurka. Kakva jadnost, kakvo poniženje. To će ga strašno koštati.Žižek prepričava onu anegdotu o padu Šahovog režima koja se, čini mi se, tiče upravo toga:
When an authoritarian regime approaches its final crisis, its dissolution as a rule follows two steps. Before its actual collapse, a mysterious rupture takes place: all of a sudden people know that the game is over, they are simply no longer afraid. It is not only that the regime loses its legitimacy, its exercise of power itself is perceived as an impotent panic reaction. We all know the classic scene from cartoons: the cat reaches a precipice, but it goes on walking, ignoring the fact that there is no ground under its feet; it starts to fall only when it looks down and notices the abyss. When it loses its authority, the regime is like a cat above the precipice: in order to fall, it only has to be reminded to look down…In Shah of Shahs, a classic account of the Khomeini revolution, Ryszard Kapuscinski located the precise moment of this rupture: at a Tehran crossroad, a single demonstrator refused to budge when a policeman shouted at him to move, and the embarrassed policeman simply withdrew; in a couple of hours, all Tehran knew about this incident, and although there were street fights going on for weeks, everyone somehow knew the game is over.
Edited by Syme
Link to comment
Gotov si sad Kauboju, nisi se dovoljno otvoreno i transparentno izjasnio da si protiv Putina, crkve i Rusije. :fantom:
Jbg, forum.Resili ljudi da sa PPP-a menjaju Rusiju. Pazi na primer ovo jeftino podmetanje:
Čuj, citirao već Kim skoro - dovoljna sam kukavica da se sile bojim, ali nisam tolika da joj se divim, ili što bi ti rekao - da je "poštujem".
... divljenje??? ... a ja jasno napisao:
Sve ostalo je ruska, srpska, americka, saudi-arabijska ili neka druga realnost sa kojom se ne treba slagati ali njen realitet treba postovati.
... pa sam naveo Djindjicevo (nisi ga dobro skapirala Sejlormenka) da ne treba postovati semafor tamo gde je jasno da se kamion od deset tona nece zaustaviti iako je za pesake zeleno.I da ponovim za sve ove ljute revolucionare: srce mi je na strani ovih devojaka, u svakom smislu i na svakom nivou. Rizikovale su i verovatno znale koliko rizikuju. To treba postovati. A ruski realitet - pa nece ga valjda ekipa sa PPP-a ukidati.Nego ajd, tesko je ovde imati misljenje, mora da se jasno i bezrezervno opredelis za 1stranu. Edited by CowBoy
Link to comment
Indijancima? Iračanima? Gvantanamo? Mars?Preciziraj malo.
Ne mogu da preciziram, mogu samo da raširim ima toga koliko hoćeš.Međutim, hajde da ne idemo više tom ulicom, nemam ni najmanju nameru da opravdavam Putina. Tim pre što sam sinoć, pod utiskom pisanja na ovom topicu, malo lunjao po netu, ne bih li se još malo informisao o svemu. Ranije sam gledao nekoliko zaista kulturnih i otvorenih emisija državne televizije gde se sa određenom merom i dobronamernošću razgovaralo o problemu. Sada sam međutim pogledao dosta pinkoidnog materijala, razne emisije tipa "Piramida" itd. Čini mi se da stvari stoje daleko gore nego što mi se u prvi mah učinilo - digla se medijska tušta i tma, razni televizijski popovi su igri, monahinje, ekstremna desnica traži krv, čitava stvar je medijski dignuta na nivo "štitimo rusku crkvu, narod i pravoslavlje od NATO-a" - ukratko, bojim se da su ga devojke ugasile, nadrljaće žestoko. Putin, čini se, želi da pošalje prilično jasnu poruku pre svega zapadu, rekao bih i ne vidim da bi neko mogao da ga spreči. Uopšte, ulazak u crkvu je za Ruse u ovom trenutku bio prejak postupak i Putin će za najveći deo stanovništva izaći iz ovoga kao kao "zaštitnik crkve i nacije". Čitav medijski cirkus je otišao dotle da je ekipi zaista degutantne tv emisje Специальный корреспондент dopušteno da snima tobožnje ispitivanje devojaka u zatvoru, gde policijski islednik, u stvari, postavlja pitanja kao novinar, gde se seku odgovori devojaka i njihove rečenice izvode iz konteksta. Stvari, koje se podmeću Tolokonikovoj su prosto neverovatne - od toga da je strani plaćenik do toga da je loša majka. :puke: Emisija je golo propagndno govno, ali mogu se videti razgovori devojaka sa "islednikom" u zatvoru, pa je možda interesantno stoga pogledati.http://www.youtube.com/watch?v=1WUZP0-ddfwEstradizacija čitavog slučaja na zapadu takođe neće pomoći devojkama - slabo će Deni DeVito i Sting moći da zaustave Putina kome bi sad oslobađanje devojaka bilo ravno političkom porazu. Pre bi neka čisto politčka inicijativa "iza zatvorenih vrata" i smirivanje strasti moglo da dovede do oslobađanja devojaka, ali čini mi se da niko više nije zainteresovan za tako nešto. Edited by kobni zelaya
Link to comment
Za koju se stranu opredeljuju oni koji misle da je Putin autokrata, a režim u Rusiji soft diktatura?
navedi mi jedan nick koji je u ovoj raspravi opovrgavao te cinjenice.
Link to comment

ustvari su razlike u misljenjima na ovom forumu akademske. ima po neko ko proba da doda neki twist, ali u nacelu nema mnogo mimoilazenja. ja ponekad namerno forsiram kontru (ok, sad ovde nisam imala plan da raspirim raspravu, prosto sam bila u bodljikavom fazonu), kauboj takodje ima neki mile kontras fazon (ipak je srcem i dusom uz devojke -_- ), i tako. realno, razlike su terminoloske. ja bih zato cuvala steinsa i slicne. u protivnom, razgovori bi isli otprilike ovako >jesi vid'o ...? ja. je l' da da ...? da. a zar nije ...? upravo.onda dodje kauboj i kaze da je sve to PR, malo se ustalasa, eventualno neko ko nije sve procitao a ima stav uleti ko djule, ali za par strana opet je mir u šumi.i onda svi sidju na chit chat.ovako, lepo se zakuva, pa se svi uznemire, pa kohezija grupe dostigne vrhunac. steins ima funkciju, mada bi ga idiotek banovao samo tako.

Edited by gagorder
Link to comment

Uzasan mi je stav nekoliko ljudi ovde da je drzava takva kakva je - mecka koja se ne menja, kamion u punoj brzini koji ne jebe linije, semafor, granice kolovoza,... i da pametan covek moze samo da se pravi mrtav, da stane u cosak,... Ako imas srece da pripadas privilegovanoj vrsti - super, ako nisi te srece - cuti i trpi, a ako se pobunis - sam pao, sam se ubio

Edited by ficfiric
Link to comment
Putin, čini se, želi da pošalje prilično jasnu poruku pre svega zapadu, rekao bih i ne vidim da bi neko mogao da ga spreči. Uopšte, ulazak u crkvu je za Ruse u ovom trenutku bio prejak postupak i Putin će za najveći deo stanovništva izaći iz ovoga kao kao "zaštitnik crkve i nacije".Estradizacija čitavog slučaja na zapadu takođe neće pomoći devojkama - slabo će Deni DeVito i Sting moći da zaustave Putina kome bi sad oslobađanje devojaka bilo ravno političkom porazu. Pre bi neka čisto politčka inicijativa "iza zatvorenih vrata" i smirivanje strasti moglo da dovede do oslobađanja devojaka, ali čini mi se da niko više nije zainteresovan za tako nešto.
ja ću da prekinem dosadašnju raspravu pa ću prokomentarisati samo ovaj post - ja recimo mislim baš obrnuto - poruka je poslata onim zakonima o NGOovima i ostalim stvarima. Pre očekujem da će Putin ovde da povuče ručnu i deklariše se kao "zaštitnik pluralizma". Jednostavno terati ove mučenice na preduge zatvorske kazne mu nije ni od kakve koristi - bolje bi mu bilo da malko zaspinuje celu priču. od početka niko i nije bio zainteresovan za rešavanje ovog slučaja - ko što suštinski nije ni danas. Cela ujdurma traje od februara - da je iko hteo da pomaže, pomogao bi.
Link to comment

@ficfirictaj stav gotovo uvek ide uz vacarenje drzave, uzimanje mita, potplacivanje, izbegavanje poreza i sve ostale lepe stvari. fora je da se jaka drzava hvali kada neko drugi naleti na njen working end, kao i da se u drugim drzavama hvale stvari koje bi ti ovde smetale "ja sam upoznao Gadafijevog rodjaka koji tamo drzi ceo fudbal", "nema u Rusiji da parkira gde ko hoce, nego ide vojska i pokazuje ti gde da parkiras" (karikiram ali to je taj stav)

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
navedi mi jedan nick koji je u ovoj raspravi opovrgavao te cinjenice.
Pa šta onda znači ono tvoje o zauzimanju strana?Koje strane su zauzeli forumaši na ovom topiku?Kobni, i naveo sam Indijance i ostale kako bi ukazao da je besmisleno da idemo u tom pravcu.A čitajući ovaj tvoj poslednji post mi se čini da između nas i nema previše neslaganja.
Link to comment
Inače, meni se čini da je jedna od glavnih dobiti ovoga što rade PR upravo u tome što se Putinov režim pokazuje kao mnogo slabiji nego što se na prvi pogled čini. Tako tumačim i Putinovu nedavnu pomirljivu izjavu - dobrodušni tatica oprašta nestašnim ćerkicama. Ali prekasno - već se videlo koliko se ovaj div-junak plaši od četiri devojčurka. Kakva jadnost, kakvo poniženje. To će ga strašno koštati.Žižek prepričava onu anegdotu o padu Šahovog režima koja se, čini mi se, tiče upravo toga:
Daj bre čoveče, Putin je pre četiri meseca osvojio 63 % glasova na izborima - što će reći da je izuzetno jak i neće sigurno pasti skoro, a i zašto bi kada je za njega glasalo toliko ljudi. Da li će mu ovo smanjiti popularnost - možda, ali neznatno, ako uopšte. Pre će biti da će mu povećati kod desničarski orijentisanih glasača. Edited by kobni zelaya
Link to comment
Svaki put kad nabasam na neki topik sa tematikom u koju nisam upućen ja prvo pogledam jel pisao steins i odma zauzmem suprotan stav njegovome. I to funkcioniše besprekorno.
Svaki put kad nabasam na neki topik sa tematikom u koju nisam upućen ja prvo pogledam jel pisao steins. Ako jeste, ja odmah napustim topic.
Link to comment
Uzasan mi je stav nekoliko ljudi ovde da je drzava takva kakva je - mecka koja se ne menja, kamion u punoj brzini koji ne jebe linije, semafor, granice kolovoza,...
... jok more, drzava je onakva kakva ti kazes da treba da bude. Mislim, ako si vec toliko spreman da branis stav, ajmo ja i ti (ne zezam se!) da se obucemo u drecave helanke i odigramo koju u sabornoj crkvi uz npr. opravdano napusavanje vrha SPC i skidanje njihovih ruznih maski sa jos ruznijih lica. Evo Vasa ce da snima. Da menjamo Srbiju, jbg.Sta je svrha politickog aktivizma - promene u politickoj klimi ili nemuste akcije suhih alternativaca koje mogu da jacaju samo argumente suprotne strane? Pogledaj rusko drustvo i proceni/izvagaj kome je ona akcija u crkvi "otvorila oci".Nemojmo se zavaravat. Gradjani mogu da menjaju drzavu, milion puta dokazano u praksi. Ali da je bas svaka akcija korak napred - eh, moze to ali ako ljudi ovde izglasaju vecinski stav.@Idiotek: pa eto, ja sam napisao sta mislim o dvoarsinskom kaznjavanju u Rusiji, zgrozih se nad maltretiranjem ovih devojaka - ali pao sam na ppp testu jer pomenuh ruski realitet.Dakle, nisam se dovoljno opredelio.@Gagoder: kakav Mile kontras, ne kontriram ja nego u ovom drustvu po pravilu tako ispada. Pa softver bih mogao da napisem automatski da salje postove koji bi se od situacije do situacije slagali sa ovdasnjim vecinskim misljenjem. Samo sednes u smokvicu™ i odande pogledas realnost, eto pozeljnog stava.Malo odskocis od toga - gotovo, podrzavas Gadafija, Bus Plus, fasiste koji spaljuju modernu umetnostt etc. Nekad mi je ok polarizovanost rasprava, a nekad mi je muka od crno-bele slike svega i svacega. Rekoh vec, forum. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...