Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

M7TavUK.jpg

 

GDMw5D5.jpg

Aj kad nece niko, ja cu: ovo nacrtano je jos jedan nemacki krpez poznat kao Messerschmitt Bf 109TL, dakle pokusaj, nikad realizovan, ukrstanja standardnog Bf-109 sa Jumo motorima.

 

A ono na fotografiji gore je 1 mocna naprava, ali i jedna nemacka prevara: Messerschmitt Me 209, avion za obaranje rekorda, pravljen da obori rekorde, u brzini naravno, ali iz propagandnih razloga poturan kao bezmalo pa samo malo preradjeni standardni Bf-109 koji je, eto, toliko dobar i opasan, da bez po muke obara rekorde.

Iz motora su isterali za to doba opasnih skoro 1,800 KS i uspeli:

 

 

Wendel.jpg

FAI klasa C-1, Grupa 1, 1939. godine Luftwaffe Flugkapitän po imenu Fritz Wendel i Herr Professor Wilhelm Emil,  poznatiji kao Willy Messerschmitt...

Rekord koji je potrajao do 1969. i jednog pilota po imenu Darryl Greenamyer na avionu F8F Bearcat, avionu koji je zakasnio.

Link to comment

Aj kad nece niko, ja cu: ovo nacrtano je jos jedan nemacki krpez poznat kao Messerschmitt Bf 109TL, dakle pokusaj, nikad realizovan, ukrstanja standardnog Bf-109 sa Jumo motorima.

 

To je bila samo alternativa za slucaj da napredniji i komplikovaniji Me 262 bude mrtvorodjence. Ideja je bila da se slican koncept progura sa vec postojecim i proverenim komponentama standardne 109-ke umesto da se previse mudruje sa naprednim tehnologijama.

 

Naravno, nije bilo potrebe za tim jer je 262 uspeo.

Link to comment

Bio je jos jedan Me 209, pored ovog trkacko-propagandnog, koji je trebao da bude takmac Fw 109D ali nije ispunio ocekivanja. Uglavnom se nista nije izrodilo od silnih pokusaja da se unapredi bazicna 109-ka, verovatno zbog toga sto je vec kod nje ceo koncept bio doteran do svojih limita i vise nije ostalo bas puno prostora za cedjenje suve drenovine.

 

me209-2.gif

209 - DB603 i hladnjak u nosu kao kod Fw 190D

 

me-309.gif

309 - tricikl stajni trap

 

01-me509.jpg

509 - motor u sredini kao kod P-39

 

409 je bio dva spojena 209, a 609 dva spojena 309.

 

Pored ovoga, bio je tu jos i Bv 155 projekat koji je inicijalno nastao kao palubna verzija Me 109G za nesudjeni Graf Cepelin nosac aviona, da bi kasnije izmutirala u lovca za velike visine:

 

blohm--voss-bv-155.png

Link to comment

Видим наменски опет доминира са својим анализима. Треба се само сетити како је прогнозирао како Русија нема шансе у Сирији било шта да направи. Мада примећујем да је располућен, мало је за Русе, мало за Нато.

Елем, данас је International Institute for Strategic Studies (IISS) избацио обиман рад по питању разне војне технике и стретегије у делу: Military Balance 2016

http://www.iiss.org/en/publications/military%20balance/issues/the-military-balance-2016-d6c9/mb2016-02-headline-tables-28dc

 

Између осталог се констатује

 

Meanwhile, British combat aircraft numbers were found to have fallen from 475 to 194 since 1991, while French warplanes were found to have plummeted from 579 to 271.

 

Једина војска која има авионе који могу да парирају Су-35 су САД са Ф-22, за сада је тако. Еурофајтер има пуно проблема са Су-30, доказано јер су га Индијци користили у вежбама против Еурофајтера.

 

 

Indian Air Force Sukhois Dominate UK Fighter Jets in Combat Exercises

New Delhi:  In some of the most intense international air combat exercises ever featuring the Indian Air Force, IAF pilots flying Sukhoi Su-30 MKI fighters had a resounding 12-0 scoreline in their favour against Royal Air Force Typhoon jets in Within Visual Range (WVR) dogfighting operations.

In subsequent Large Force Exercises (LFE) which featured combined Eurofighter Typhoon and Su-30 formations, the IAF jets were somewhat less successful but consistently held an edge over the Typhoon.

 

http://www.ndtv.com/india-news/indian-air-forces-top-guns-score-wins-in-the-uk-1204336

 

Ово не мора много да значи, можда су британски пилоти били лошији, са мање искуства, можда је конфигурација борби погодовала Су-30, али ипак нешто значи.

Су-35 је напреднији авион од Су-30.

 

Хајде да видимо мало борјке, од 2010-2015, у руско РВ је испоручено преко 200 Су-30, Су-35 и Су-34, било еј још модерних верзија Су-27 и Миг-29, али то нећу рачунати.

Колико знам Британија, Немачка и Фрацуска су врло мало куповали новога од 2010 наовамо.

Што се тиче просечне старости САД РВ

 

Aging Array of American Aircraft Attracting Attention

Sep 15, 2015 00:18 UTC by Defense Industry Daily staff

The current US Air Force fleet, whose planes are more than 26 years old on average, is the oldest in USAF history.

 

Наменски, је л знаш ти да САД највише троше на здравство у свету?!

Edited by Korki
Link to comment

Видим наменски опет доминира са својим анализима. Треба се само сетити како је прогнозирао како Русија нема шансе у Сирији било шта да направи. Мада примећујем да је располућен, мало је за Русе, мало за Нато.

 

 

.....

 

 

Наменски, је л знаш ти да САД највише троше на здравство у свету?!

 

Sustina #1 je u boldovanom: samo pravi muskarci nisu raspoluceni, sta cu jebiga: ili si Anduril, ili si onajkakosebesezvase kod koga svi Rusi voze Maseratije, osim onih koji nisu stigli da uplate pa moraju da se zadovolje Rendz Roeverima.

Ovako: jebe mi se i za NATO i za Ruse, nit' me oblace, nit me 'lebom rane.

Najjadniji su mi oni kojima, sve prihvatajuci zapadne tekovine i u oci skacuci onima koji ih, makar malo dovedu u pitanje, srce zaigra kad ruski soldat cizmom krene, a gusenice ruskih tenkova zakloparaju.

I kad Suhoji polete, zagrme nebom.

Sto se tice tvrdnje da sam tvrdio da Rusi u Siriji ne mogu da urade nista, nije tacno: tvrdio sam, a tvrdim i sad, da Rusi u Siriji nemaju sta da traze, da je greska sto su tamo.

Dakle - lazes.

Sto nas dovodi na sustinu #2: ne smetaju tebi avioni, ovi ili oni.

Smeta ti namenski, pa si eto docekao, dohvatio civit i 'artiju...

Neka si, ali da te zamolim: preskoci me, bas kao sto ja preskacem tebe, ne repliciram ti, ne pominjem te, ne lovim te po forumu.

Napises recimo ono sto si napisao, samo ne pomenes mene mi i sve OK: ko procita, procitao je, mislice sta ce da misli, odgovorice ako mu se odgovara.

A mozes 'ladno i da odjebes.

Sa sve USA troskovima za zdravstvo.

 

 

Mada, kad bolje razmislim, koji je i meni kurac pa se zajebavam s tobom i tebi slicnima  :isuse:

Link to comment

Ja bih rekao da je Namenski za Sovjete a da Ruse ne voli samo utoliko koliko ih smatra nedostojnim naslednicima SSSRa. :D

Mani, pls.

 

 

 

Ni kao zezanje nije OK, narocito sto me stavlja u isti red sa ovima sto svrsavaju na Putina, cvrstu ruku i kapitalizam, a dupe bi dali da neki Маршал СССР lupi rukom o sto cizmom o ili da suhoji zaparaju plavo nebo i nauce ameriku pameti....

Obaska sto se najezim kad u kontekstu politike, oruzja gvozdjurije, aviona, kamiona, cujem izraze kao sto su voli, ne voli, navija, bolji, gori, nasi, njihovi...

Mama i tata se vole, jebiga

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...