Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

sikorsky ch54.... prilično upečatljiva mašina

 

 

ch54_truck.jpg

 

Sikorsky_Skycrane_CH-54B_c.jpg

Ако ћемо судит' по импресивности -_- ...:

mi-10_11_zpsz5opopsm.jpg

 

mi-10_12_zps2rfv8hq8.jpg

 

Mi-12-12_zpskpk76qgv.jpg

 

... ако ћемо судит' по снази... -_-

 

Mi_26.jpg

 

Сделано в СССР

 

Edit: doduse i onaj gore Sikorski zvuci pomalo sovjetski ruski, Игорь Иванович Сикорский, jes pomalo шљахтић, ima tu i nesto Ukrajine, nema veze, sve je to siroka slovenska dusa  -_-

Edited by namenski
Link to comment

ali, ali...

 

 

 

The name "Mi-12" would have been the name for the production helicopter. Since the V-12 never went into production and only two prototypes were built, the name "Mi-12" was never adopted.
Link to comment

Поменута је импресивност, а не серијска производња  :fantom:

 

Није важно, идемо даље, дакле:

 

fighter_mix_009_resize.jpg

Опомена: превише, сумњиво је очигледно да би било баш тако једноставно  -_-

Edited by namenski
Link to comment

Sumnjao sam na tebe  :D

 

Me109_Merlin2.jpg
On bese, pored sluzbovanja u Spaniji, glumio samog sebe i u onom filmu?

 

A opet, original:

 

ME109.jpg
 

Dal' stereotip, dal' nesto vise, ali nekako - nije to to.

Onaj cuveni., zloglasni lovac osinje tankog repa, sa ugradjenim RR Merlin motorom je - tako se barem cini - izgubio veliki deo neke valjda ubojitosti, jebemliga, kao da nesto fali i ako se ugojio  :)

Link to comment

Sumnjao sam na tebe  :D

 

Me109_Merlin2.jpg

On bese, pored sluzbovanja u Spaniji, glumio samog sebe i u onom filmu?

 

Da, tako je. Imao sam priliku inace da izbliza vidim jednog od tih glumaca, trenutno je u Otavi u vazduhoplovnom muzeju.

 

A opet, original:

 

ME109.jpg

 

Dal' stereotip, dal' nesto vise, ali nekako - nije to to.

Onaj cuveni., zloglasni lovac osinje tankog repa, sa ugradjenim RR Merlin motorom je - tako se barem cini - izgubio veliki deo neke valjda ubojitosti, jebemliga, kao da nesto fali i ako se ugojio  :)

 

Otprilike kao i Spitfajer u tropskoj verziji sa filterom za pesak:

 

spitfire-ab2641.jpg

Link to comment

E, jebiga  :mad:

Ovo je ili fotosop ili se neko zezao za svoju dusu, izivljavao takoreci  :mad:

Perverzno.

 

Zezam se, nacuo sam nesto o ovom Frankenstajnu sa DB6xx motorom: bila je neka prica o nemackom ispitivanju ove kombinacije, ne znam kako se zavrsila.

Link to comment

Ovo je kompjuterski model (render) tog DB605A Spitfajera iliti popularno Smitfajer. Evo i fotke:

 

spitdb605-2.jpg

 

Krajem 1942. jedan zarobljeni Mk.V nakon testiranja u standardnoj konfiguraciji sa Merlinom biva s pocetka 1944. spojen sa motorom skinutim sa Me 110 (kompletan nos zamenjen gondolom motora sa 110-ke), i zacudo skoro se sraf na sraf poklopila instalacija, samo su minimalne intervencije bile potrebne. Ovakav hibrid se pokazao boljim i od originalnog Spitfajera i od Me 109G i u penjanju i u maksimalnoj brzini, a samo je minimalno zaostajao za originalnim Spitfajerom u okretnosti.

 

Smitfajer je postao omiljena igracka nemackih probnih pilota koji su na njemu cesto leteli iz zabave sve dok avion nije unisten u saveznickom bombardovanju u avgustu iste godine...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...