Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Doima se da ga je miško prerano izravnao...Ja sam u prvom gledanju jedino primetio da je Turkish poslao B773 u Dusseldorf što je prilično neuobičajeno. Možda su bili neki novogodišnji praznici ili tako nešto.

Link to comment

Ha, odmah sam znao da je ona krsina nasa". Inace, dobro, jeste "promasio" sredinu, ali mi se ono doima kao odlicno sletanje. Mozda je i do crosswind-a. Inace, meni je poletanje u ovakvim uslovima, uvek bilo gadnije i strasnije.

Link to comment
"Ministarstvo saobraćaja traži načine da odbije zahtev EasyJet-a za uspostavljanjem letova od Milana do Beograda", potvrdio je za Aviokarta.net Milutin Popović, nedavno postavljeni pomoćnik ministra za vazdušni saobraćaj u Ministarstvu saobraćaja Vlade Srbije"...Popović smatra da Srbija nije u obavezi da postupa prema ovom sporazumu (ECAA sporazum) i da je odluka ranijih vlasti da izdaje dozvole svakoj evropskoj aviokompaniji u suprotnosti sa namerom sadašnje Vlade da zaštiti nacionalnog avioprevoznika....On je rekao i da su dozvole izdate Wizz Airu nelegalne i da to nema nigde u svetu. "Kako je moguće da jedna strana aviokompanija leti do 14 destinacija iz Beograda", pita se Milutin Popović.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Gutted :(

TEHRAN -

All flights of Iranian airline SAHA have been stopped due to its outdated aircrafts, ISNA reported.

The airline, which has been established by the Air Force of Iran, has operated for 23 years, but the Civil Aviation Organization of Iran stopped its operation due to outdated aircrafts.

SAHA owns four planes, including three Boeing 707s with an average age of 36.8 years.

Civil Aviation Organization of Iran director Hamid-Reza Pahlavani told the Fars News Agency that the airline’s planes have been grounded as of April 9.

http://www.tehrantimes.com/economy-and-business/107068-outdated-fleet-halts-iranian-airline-operation
Link to comment
  • 1 month later...

prica kosmija, bivsi pilotleteo iz osijeka za beograd, bio jak vetar, okrenuo ga jednom naopako pa se jedva iscupao i na kraju prinudno sleteo zbog goriva (neki manji avion)na obuci leteo u jedrilici vrabac (dvosed, sediste od ukrstenih gurtni), vuce ih zemaljsko vozilo i pre postizanja potrebne brzine on otkaci sajlujedrilica pod 45 stepeni i krene unazad, instruktor vice pustaj komande, napravi latinicno u i uhvati brzinu

Link to comment

Niko još ne zna šta se zapravo desilo s ovim?http://www.kurir-info.rs/fotka-u-trenu-obisla-svet-sta-je-udarilo-ovaj-avion-clanak-836465

Link to comment

da zabeležimo da je A350 imao svoj prvi let. Prelep avion po onome što se da videti.sledi stagnacija avio industrije - nema najavljenog novog (proto)tipa aviona niti airbus-a, niti boeing-a u sledećih xx godina.

Link to comment
da zabeležimo da je A350 imao svoj prvi let. Prelep avion po onome što se da videti.sledi stagnacija avio industrije - nema najavljenog novog (proto)tipa aviona niti airbus-a, niti boeing-a u sledećih xx godina.
A next gen B737 i A320?
Link to comment
A next gen B737 i A320?
sitne su to modifikacije (nov imotori, winglet-i...) starijih modela.htedoh reći da u doglednoj perspektivi niti jedan od ova 2 proizvođača neće razvijati neki potpuno nov model čije ćemo epohalne prve letove (i odlaganja istih) čekati. (a380, a350, 787...)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...