Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Naravno, tim pre što zapravo patijarhat nije prosto suprotstavljen indivudalnim preferencijama, nego ih i oblikuje.
Jednostavno ne mozes da iz primera o BN izvlacis tezu. Edited by bergasa19
Link to comment
Opet zadata pravila. Otkud znas da Branka N. igra po zadatim pravilima? Sam si rekao da to ne tvrdis i sada pokusavas da opravdas ne znam ni ja sta.
Pa zato što onaj ko ne igra po zadatim pravilima, ispada iz igre, a to opet sa sobom nosi ozbiljne gubitke.
Link to comment
Ali nemoj sad izvlačiti iz konteksta. Sejlorka je zapravo tvrdila nešto drugo - ako vam smeta što je normalno da oženjeni muškarci imaju veze sa strane, i što je novinama to sasvim kul i super, za to vam nije kriva tamo neka Branka Nevistić koja i sama igra po zadatim pravilima, već sama pravila igre. Don't hate the players, hate the game.
Da, smetaju mi dvostruki standardi.Ne, ne mislim da Branka Nevistic igra po zadatim pravilima, jer nemam osnova za takvo misljenje.Sad zaista vise nemam sta da kazem na ovu temu.
Link to comment

Ja ipak mislim da bi ljudi ovde mogli da budu manje patrijarhalni kad krive B.N. zbog veze sa bogatim i ružnim muškarcem. Its her body, ona sa njim ima pravo da radi šta hoće.

Link to comment
Da, smetaju mi dvostruki standardi.Ne, ne mislim da Branka Nevistic igra po zadatim pravilima, jer nemam osnova za takvo misljenje.Sad zaista vise nemam sta da kazem na ovu temu.
A gde su dvostruki standardi?
Link to comment
Ja ipak mislim da bi ljudi ovde mogli da budu manje patrijarhalni kad krive B.N. zbog veze sa bogatim i ružnim muškarcem. Its her body, ona sa njim ima pravo da radi šta hoće.
Pa naravno, slažem se. Moja prva teza je u stvari bila da je glupo pripisivati joj koristoljubive motive, kad zapravo o njihovoj vezi znamo vrlo malo.
Link to comment
A gde su dvostruki standardi?
Pa to da je nekima normalno da ozenjeni muskarci imaju veze sa strane, a da se istovremeno zgrazavaju sto ribe trce za punisicima (tim istim ozenjenim muskarcima). Mada sad vidim da mozda i nisi hteo to da istaknes. U svakom slucaju, ne znam sta bih vise rekao povodom ovoga. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Pa to da je nekima normalno da ozenjeni muskarci imaju veze sa strane, a da se istovremeno zgrazavaju sto ribe trce za punisicima (tim istim ozenjenim muskarcima). Mada sad vidim da mozda i nisi hteo to da istaknes. U svakom slucaju, ne znam sta bih vise rekao povodom ovoga.
Aha, sve okej, mislio sam da meni prebcuješ dvostruke standarde. Okej, razumemo se.
Link to comment
Stvarno ne znam kakvu vrstu odgovora očekuješ na to pitanje? Rezultate ankete?
pa jebote, procjenu, sta drugo. jesu li zrtve patrijarhalnih stega.ove mladje od 50 g, recimo.
Link to comment
Pa naravno, slažem se. Moja prva teza je u stvari bila da je glupo pripisivati joj koristoljubive motive, kad zapravo o njihovoj vezi znamo vrlo malo.
Pa baš ti koji kažeš da je glupo pripisivati jojj koristoljubive motive jer ne znamo ništa o njenoj vezi, zatim nastavljaš da objašnjavaš kako je ustvari sasvim verovatno da ona voli baš takvog, bogatg a ružnog, jer joj je to usađeno kao patrijarhalni ukus. Protivrečan si malo. Edited by Evi_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...