Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Jok, baba je bila dokona. A zdrava. I preterano radoznala.

 

 

:)

je l baba bila demografkinja?

odnos rodjenih decaka i devojcica je bioloska konstanta: na 105 do 107 decaka rodi se 100 devojcica. 

Link to comment

šokantno odista :fantom:

 

ali komentar :lolol:

 

Ubiškinje su dokazale da su barem na istom nivou efikasnosti i maštovitosti kao i ubice. Javnost još uvek ne želi da ih prihvati kao takve, kao što dugo nije želela ni da prihvati samu reč “ubiškinja”, već ih je nazivala rečju u muškom rodu, pokazujući da društvo ni u jednom segmentu nije spremno na ravnopravnost.

Da je diskriminacija na sistemskom nivou potvrđuju i mnogo oštrije presude muškarcima. Zene moraju da ubijaju i do dva ipo puta više za istu zatvorsku kaznu koju bi muškarac dobio na njenom mestu. Nijedno zensko ubistvo, koliko god bilo užasavajuće, nije stiglo dalje od druge strane crne hronike lokalne štampe, dok su ubice muške kolege, ponekad sa mnogo nižim kvalifikacijama i stilom iz srednjevekovnih kaznionica, dobijali mnogo bolje pozicije, neretko i naslovne strane.

 

Link to comment

:)

je l baba bila demografkinja?

odnos rodjenih decaka i devojcica je bioloska konstanta: na 105 do 107 decaka rodi se 100 devojcica.

 

Da dodam da je u prvoj godini zivota veca smrtnost muske dece, pa nakon toga razlika bude jos manja.
Link to comment

mnogima sam grozni i ponižavajući čin polnog opštenja nije dovoljno oduran da odustanu od ideje o tzv braku ali evo možda članak pomogne  :fantom:

 

„Vi sačekajte napolju“, uobičajeni je komentar ginekologa na prisustvo oca u kabinetu za ultrazvuk, u kome budući tata sa jednakim nestrpljenjem kao i trudnica očekuje izveštaj o napretku svog čeda.

„Ne hrani se beba tako. Daj je meni“, kaže novopečena mama, iznervirana činjenicom da novopečeni tata ne drži bočicu za mleko pod ispravnim uglom.

„Bolje da ja promenim pelene“, konstatuju bake iziritirane činjenicom da tati treba više od 30 sekundi da se izbori sa „pampersom“.

„Ja ću da obučem detetu skafander. Ti ga uvek pogrešno zakopčaš“, besno kaže mama dok nervozno cupka u toplom predsoblju i čeka da otac obuče dete.

„Naučiću ga ja tablici množenja. Tebe dete ne razume!“, prekida majka oca u pokušaju da detetu prenese matematičko znanje.

Ovo su samo neki od komentara koji prate odrastanje deteta, a koji očeve, svesno ili nesvesno, isključuju iz roditeljstva. Uprkos činjenici da ne postoje nikakvi biološki ni psihološki dokazi da mama bolje od tate hrani, povija, oblači i uči dete, majka je centralna figura u životu deteta. Zato ne čude podaci Republičkog zavoda za statistiku, prema kojima se očevi u našoj sredini u proseku detetom bave – jedanaest minuta dnevno.

 

http://www.yumama.com/porodica/kutak-za-tate/15623-ocevi-se-u-nasoj-sredini-u-proseku-detetom-bave-11-minuta-dnevno.html

 

Edited by Hella
Link to comment

nekada smo ucili rasklapanje m48 bez obzira na pol  :fantom:

chuj uchili, rasklapali -_-

 

 

drugo, ko da mi se neshto  spremaju da se malo trte ovi shto su rasklapali rekvizie u narodom pozorishtu <_<

 

uchitelju intervenishi ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

da, naravno da smo rasklapale i rasklapali. ucitijem sam htela da naglasim da je to bio deo redovnog obrazovnog procesa. 

meni je m48 isla super. 

posle u zivotu kad god sam rasklopila usisivac, nikad nisam uspela da ga vratim u radno stanje. toliko o hamletovom provokativnom pitanju  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...