Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Šta kažu nauka i propisi - kada je najranije moguće utvrditi pol, a kada je najkasnije moguće izvršiti pobačaj?

u urbanim sredinama uopshte nije tako jednostavno uraditi abortus bez velikog vraga. ne znam za po selima.

 

 

 

edip. mada koliko se secam, i laichki, i ultrazvuk pokaze relativno kasno, svakako posle 12 nedelje, ukoliko potomak hoce uopshte da pokaze odgovarajuce delove, a amnio se radi izmedju 16 i 19 nedelje, kolko se secam, a i to je vece debelo izashlo iz opsega. ima junaka kojima se nije znao pol do 6 meseca, a ima nekih i koji su se predomishljali ^_^

 

pri chemu je amniocenteza daje rezultat ful pouzdano, ali se ne radi rutinski. mislim ako je panika za amnio u bgd, chisto sumnjam da se razbijaju i po razvijenim ruralnm podruchjima...

 

dakle, ne verujem :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

 

ZAKON

O POSTUPKU PREKIDA TRUDNOĆE U ZDRAVSTVENOJ USTANOVI

(Sl. glasnik RS br. 16/95, 101/05  - dr. zakon)

 

Član 6.

(1) Prekid trudnoće može se izvršiti do navršene desete nedelje trudnoće.

(2) Izuzetno, prekid trudnoće može se izvršiti i posle navršene desete nedelje trudnoće:

1) kada se na osnovu medicinskih indikacija utvrdi da se na drugi način ne može spasiti život ili otkloniti teško narušavanje zdravlja žene;

2) kada se na osnovu naučno-medicinskih saznanja može očekivati da će se dete roditi sa teškim telesnim ili duševnim nedostacima;

3) kada je do začeća došlo izvršenjem krivičnog dela (silovanje, obljuba nad nemoćnim licem, obljuba nad maloletnim licem, obljuba zloupotrebom položaja, zavođenje i rodoskrnavljenje).

Član 7.

Postojanje uslova za prekid trudnoće utvrđuje:

1) do navršene desete nedelje trudnoće – lekar specijalista akušerstva i ginekologije zdravstvene ustanove;

2) od navršene desete nedelje trudnoće do navršene dvadesete nedelje trudnoće – konzilijum lekara odgovarajuće zdravstvene ustanove;

3) posle navršene dvadesete nedelje trudnoće – etički odbor zdravstvene ustanove.

 

za utvrđivanje pola ne videh da ima zakonom određen najkraći rok pre kog nije dozvoljeno vršiti proveru pola.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chorionic_villus_sampling

10-12 nedelja, a izuzetno i u 8. nedelja

Link to comment

ja znam par seoskih slučajeva, mnogo ženske dece a sina ni od korova, pa su žene išle da im buše stomak dosta rano, i ako je žensko onda izvade plod pa idu opet na oplodnju

 

ne znam tačan raspored po nedeljama, ali nisu čekali dugo uopšte

 

za jednog što je tako rođen kao četvrto dete, a prvo muško, sumnjamo da je derpe, pa mi malo smešno

Link to comment

evo recimo teme o kojoj ugledne preosvešćenice sa befema nisu smele da zucnu jer je glupo i opasno kačiti se s nekim tamo samoraznosećim mudžahidima oko ženskih prava

 

pametnije je da to fiknemo u multikulti fioku i nastavimo s #firstworldproblems izvoljevanjima po tvići  :fantom:
 

Sharia courts operating in the UK are treating women as second-class citizens, a damning report has revealed.

 

The secretive Islamic tribunals, working mainly from mosques, settle financial and family disputes according to religious principles.

 

But the parallel justice system runs against the law of the land and is condemning British Muslim women to ‘marital captivity’ while failing to protect them from domestic violence, an independent study found.

 

In one controversial case, a sharia court refused to intervene even though a woman said her husband was denying her a divorce unless she gave him £10,000.

 

In another instance, a woman who claimed to be married to an abusive husband was told by a laughing judge: ‘Why did you marry such a person?’

 

Under Islamic law, men only need to say ‘I divorce you’ three times to separate from their wives while women need the sanction of clerics.

 

According to the report, a judge at an East London court told a couple who had already obtained a civil divorce that the paper counted for nothing.

 

It said the judge – known as a qadi – told the couple: ‘Secular judge does not do religious divorces. We have Islam. Secular courts do not have Islamic laws. Can a kaffir [non-Muslim] come in and judge Islamic matters?’

 

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3348606/Sharia-councils-Britain-lock-women-marital-captivity-not-officially-report-domestic-violence-says-academic.html#ixzz3tjPjNXof

 

 

Link to comment

u 1 nadahnutom nastupu pred novom generacijom polaznika sam prorekao da će uskoro doći vreme kada će se i gejevi smatrati previše muževnim :fantom:

 

Da li vam se nekada dogodilo da neki gej muškarac kritikuje vaš izgled, ili vas 'iz šale' pljesne po dupetu u nekom gej klubu? Gej muški seksizam je živ i zdrav.

 

„Neke od najgorih izliva mizoginije sam doživela od strane gej muškaraca. To skoro da mi je odvratnije kada potiče od njih, nego od strejt muškaraca. Zato što čak ni ne pokušavaš da ispoljiš seksualnu zainteresovanost za mene, već samo potvrđuješ svoju dominantnost nad mojim telom, zato što si muškarac – radiš to samo zato što možeš".

 

http://www.vice.com/rs/read/gej-muskarci-koji-mrze-zene

 

malo kasnije

 

Ja imam muško telo, biseksualka sam i rodni sam kvir.
Edited by Hella
Link to comment

da se održava muška nova godina s dedamrazicama muzičarkama i konobaricama po tvići bi se orilo ua svinje seksističke smrt patrijarhatu ali ovako je sve extra  :fantom:    

 

„Ženska nova godina“, jedinstvena manifestacija na kojoj muškarcima pristup nije dozvoljen, preksinoć je u Zrenjaninu proslavila 30 godina održavanja.

 

Takva Nova godina se slavi samo u Zrenjaninu, po običaju je uranila, pa je 200 žena, najviše iz Zrenjanina ali i ostalih gradova, prvo dočekalo Deda Mraza.

 

- Pravila su odavno utvrđena da muškarcima pristup nije dozvoljen ili, kako bi domaćinski rekli, dobro nam ne došli. Osim Deda Mraza, muzičara, vozača i konobara, i to u malim dozama - izričita je Kaća.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/613686/LUDI-DOCEK-BEZ-MUSKARACA-U-Zrenjaninu-proslavljena-30-Zenska-nova-godina

 

 

Link to comment

Slučajnost ili ne, tek u najponosnoj zgradi u prestonici niče prava vojna četa pošto 18 dečaka čuva četiri princeze.

 

Mi roditelji smo vršnjaci, a i deca su nam ista generacija. Svi mališani su od dva meseca pa do pet godina, osim Ivone, koja ima osam godina.

 

 

http://www.blic.rs/vesti/beograd/najveselija-zgrada-u-beogradu-u-naselju-stepa-stepanovic-u-28-stanova-ima-cak-22/s5w9gny

Link to comment

Ali vojna četa...što reče moj kolega, otac 2 sina

Teritorija je izgubljena, treba je povratiti.

 

A rađa se više dečaka zbog bombardovanja, gađali su nas bombama sa pojačanim spermatozoidima od kojih se rađaju samo muška deca, plan je da Srpkinje nestanu i onda nema ko da rađa Srpčadiju i svi ćemo stati pod 1 krušku trogodišnju to već i vrapci znaju.

Link to comment

Ali vojna četa...što reče moj kolega, otac 2 sina

Teritorija je izgubljena, treba je povratiti.

 

A rađa se više dečaka zbog bombardovanja, gađali su nas bombama sa pojačanim spermatozoidima od kojih se rađaju samo muška deca, plan je da Srpkinje nestanu i onda nema ko da rađa Srpčadiju i svi ćemo stati pod 1 krušku trogodišnju to već i vrapci znaju.

ja sam mislila da srbi radjaju srpchadiju a da su srpkinje tu samo malo & sluchajno statiraju ^_^

Link to comment

Moja baba je imala teoriju da se pred ratno stanje rađaju muška deca, a kad nastupi mir ženska deca su brojnija.

Iznosila je i neku statistiku od WWI do posle ratova 90-ih, po decenijama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...