Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

da je tata elita rodzera uputio sincica kad mu se ovaj obratio sa problemima u vezi zena - umesto na holivudskog producenta koji objektivizira zene i koji bi ga naucio tehni hendlovanja - na nekog ko bi rekao 'women are human beings too like you and me', mozda ovaj ludak ne bi imao pik na zene.

 

kacio sam negde na prethodnim stranama tekst, eliot je bio kod vise terapeuta. roditelji su bili upoznati sa problematicnim ponasanjem (ne navode se detalji). cak mu je i policija obilazila stan.

"mrzim zene jer nemam seks" je bila samo povrsina za koju su se svi uhvatili.

Edited by Takeshi
Link to comment

 kako se zove zenski lelemud?

 

Lelemulja.

 

Kako se mizoginičnost lako očituje u jeziku. Još jedan muški termin bez oadekvatne ženske verzije.

Link to comment
 

to kazes kao da postoji esencijalno vs povrsno zenomrzstvo.

 

 

hocu da kazem, tip je bio psihopata a ne zenomrzac.

Edited by Takeshi
Link to comment

Mislim da dominantna intepretacija uopšte ne svodi isključivo na mizoginiju, nego na složen odnos prema priviliegiji, statusu i identitetu. Očigledno da je tu igrao i rasizam (i autorasizam) i klasizam.

 

Ali kao i u slučaju Brejvika, stvarno ne vidim čemu ovo pribegavanje mentalnoj bolesti kao ključnom objašnjenju. Obojica su ostavili jasne i koherentne manifeste. Napisali ljudi - evo takva i takva stvar, to radim zbog toga i toga. I taččno razumeš logiku kojom su do toga došli. Ne kažem da baš u svemu treba da im verujemo, ali daj da dopustimo da njihovo samorazumevanje nije baš potpuno irelevantno.

 

Tip nije psihopata ni po jednoj relevantnoj definiciji.

Link to comment

hocu da kazem, tip je bio psihopata a ne zenomrzac.

odakle ti uzajamna iskljucivost ova dva ? pa jel on isao po forumima i pricao kako mrzi zene ? kako sad mislis da nije zenomrzac ?

 

ja samo hocu da kazem da je njegovo ludilo itekako posredovano i usmeravano necim sto egzistira u drustvu (i to tacno tim necim sto i ova nesretna australijanka primecuje u njujorku). naravno tu ima i klasizma i autorasizma sto rece Sime, al primeti kako je solidan deo ljudi iz pick up community-ja automatski krenuo da se solidarise sa njegovom nejebicom i uopste njegovom slucajem ispovedaju kako su 'i oni bili tamo gde je on', 'i hear you bro', 'velika tragedija' (za njega & zrtve, ne samo za zrtve) i slicno.

 

hocu da kazem da taj reality web je previse komplikovan da bi se otpisao na necije individualno ludilo.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

pa naravno da on nije formiran u izolaciji, drustvo utice. kako i koliko, ostaje dilema. samo kazem da je on mrzeo i svoje drugove, siromasne i ko-zna-koga jos. ali se najvise ispovedao o zenama.

Link to comment

kako je dobacivanje na ulici mizoginija? seksizam, nepristojnost, kulovstina, macizam, to sve mozda, ali bas nikako mizoginija.

 

bas mi cudno sto je gardijan objavio ovaj pismeni zadatak. obicno bolje biraju. sa ovom cicom ne mozes ni da se raspravljas.

Link to comment

kako je dobacivanje na ulici mizoginija? seksizam, nepristojnost, kulovstina, macizam, to sve mozda, ali bas nikako mizoginija.

 

bas mi cudno sto je gardijan objavio ovaj pismeni zadatak. obicno bolje biraju. sa ovom cicom ne mozes ni da se raspravljas.

mislim da se nekad objektifikacija (ili kako bi to vec bilo na srpskom) previse olako izjednacava sa mizoginijom.

Link to comment

kako je dobacivanje na ulici mizoginija? seksizam, nepristojnost, kulovstina, macizam, to sve mozda, ali bas nikako mizoginija.

pa ne znam, zar nije sve sto je dehumanizujuce i degradirujuce prema zenama - nekakav oblik mrznje prema zenama ?

 

no, vrlo moguce da je oversimplifikacija sa moje strane.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Pa vidi se iz onog njegovog manifesta da nije bio lišen ni saosećanja ni moralnog osećaja. Može u kolokvijanom smislu da se kaže da je psihopata, ali to je prosto isuviše široko i neodređno da bi išta značilo.

Link to comment

verovatno bi preslo u mizoginiju da je biciklista prebio 'kucku' nakon sto mu je, na primer, odvalila samar ili sutnula biciklo. ovako posto je lepo istrpela samo seksizam.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

pa ne znam, zar nije sve sto je dehumanizujuce i degradirujuce prema zenama - nekakav oblik mrznje prema zenama ?

 

no, vrlo moguce da je oversimplifikacija sa moje strane.

 

Mislim da nije ključna mizoginija, nego činjenica da se smatra da muškarac ima pravo na ženu i njeno telo. Mizoginija nastaje tek kada mu se to "pravo" uskrati.

 

EDIT: Kim brži.

Edited by Turnbull
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...