Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Sad, koga ne mrzi, nek prebroji muškarce i žene na ovim spiskovima

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_serial_killers_by_number_of_victims

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_serial_killers_in_the_United_States

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_serial_killers_by_country

 

Fakat je da ima manje žena masovnih ubica.

Nakon kraćeg ali temeljnog proučavanja podataka, zaključujem da je to zbog sisa. 

taj fazon, i ja da ih imam igro bih se ceo dan.

Link to comment

E, to. :lol:  (sećam se tvog ranijeg konetara te vrste)

 

Enivejz, Mišel Fuko je bio u pravu. Srednjevekovno javno čerečenje kraljoubice je bilo, u neku ruku, čovečnije nego ovo današnje svodjenje "sirotog" Eliota na skup uzročno posledičnih sticaja okolnosti koji su odgovorni za njegovo delo. Njega, kao ličnosti koja je nešto uradila, tu nema. Samo nekakvi mehanizmi, analize, uzroci i posledice (ni Hjuma se niko ne seća), upozorenja, jalove preventive i slično.

 Eliot je psihopata ubica. Sam je  kriv za to.

Link to comment

E, to. :lol:  (sećam se tvog ranijeg konetara te vrste)

 

Enivejz, Mišel Fuko je bio u pravu. Srednjevekovno javno čerečenje kraljoubice je bilo, u neku ruku, čovečnije nego ovo današnje svodjenje "sirotog" Eliota na skup uzročno posledičnih sticaja okolnosti koji su odgovorni za njegovo delo. Njega, kao ličnosti koja je nešto uradila, tu nema. Samo nekakvi mehanizmi, analize, uzroci i posledice (ni Hjuma se niko ne seća), upozorenja, jalove preventive i slično.

 Eliot je psihopata ubica. Sam je  kriv za to.

 

 

Zapravo, Fuko bi itekako imao šta da kaže o ovome, ali to nije ovo čime ti poentiraš. (Ne znam čemu uplitanje sirotog Hjuma - kritika indukcije? Pih. On svakako nije smatrao da u svakodnevnim stvarima poput ove treba bataliti indukciju, niti je tako nešto uopšte moguće).

 

Elem, cijenim da bi se Fuko koncentrisao upravo na fascinaciju ovog klinca "normalnošću" kao nedostižnim idealom.

 

 

Rodger drew on his identity selectively, much as we do in our search for answers. Sometimes he embraced his privilege, other times it haunted and gnawed at him. One can imagine a situation where Rodger couldn’t make sense of his mixed race heritage“I am half White, half Asian, and this made me different from the normal fully-white kids that I was trying to fit in with,” he wrote. With the comfort of distance, we might suppose that he felt scorned by some abstract sense of the “normal” rather than realizing that the word describes nothing. We can read his envy of the blonde-haired as a counterweight against his hatred for “ugly black filth,” “full-blooded” Asians, “inferior” Mexicans, anyone who didn’t fit within his perverse sense of racial hierarchya hierarchy he tried in vain to shoehorn himself into. Maybe whiteness does explain something, but in an indirect, unconscious, aspirational way. Perhaps, in this reading, he was not a benefactor of “white privilege and entitlement” but someone vexed by its seeming elusiveness. There’s no sympathy in this here projection, only sadness. And it is, after all, but one speculative projection among dozensnone of which delivers us toward the answers that clear, precise, passionately written sentences suggest possible.

 

Link to comment

 

Elem, cijenim da bi se Fuko koncentrisao upravo na fascinaciju ovog klinca "normalnošću" kao nedostižnim idealom.

 

 

Svakako si u pravu. No, kroz celu Istoriju zatvora provlači se jedan žal za gubitkom lake i jasne utemeljenosti identiteta. Meni se čini da nas je Fuko uvek bombardovao bujicom reči  e da bi sakrio sopstvenu neku tugu i nezadovoljstvo. Ima negde kad kaže nešto kao: U srednjem veku, ljubitelj muškaraca bi bio samo grešnik, sad je on ceo tip, homoseksualac, kategorija.

 

Tja, ne stižem dovoljno da čitam. 

Počeću da merim koliko vremena potrošim na internetima, samo da se setim da uključim štopericu.

Edited by Bujodrag
Link to comment

An open letter to all my male friends

 

 I’m not trying to make you feel bad for being a man. Believe me, I know there are good and awesome guys out there. But I suppose I wanted to explain a bit about what it’s like to be a woman.

 

ajde tekst, ali zasto ovo pasivno-agresivno obracanje svojim muskim prijateljima!? ili svim muskarcima?

podrazumeva se da je citalac nekog pola, ali da to nije presudno za razumevanje teksta. 

Link to comment

sta je to, prokletstvo gordzs zena? ili svih zena? 

u cemu je poenta ovog teksta?

 

nije ovo samo pasivno agresivno nego bas temeljno bijedno.

 

zene koje imaju realne probleme trebalo bi da budu ozbiljno ljute na ove lelemude (kako se zove zenski lelemud?) koji laprdaju o zenskoj instristicnoj ugrozenosti.

Edited by morgana
Link to comment

ne kontam, zasto mislis da ovo nije realan problem ? sta je nerealno u vezi prozivanja na ulici i gropinga ?

 

+1

 

A ne razumem ni kako ovo umanjuje mnogo ozbiljnije pobleme sa kojima se žene susreću. Ovo je prosto slice of life. Women live in objectification like fish live in water.

Link to comment

obracanje svim muskarcima i stavljanje prozivanja na ulici u kontekst sa masovnim ubistvom koje narodni mudrac svodi na mizoginiju? to je ok i nije palamudjenje?

 

ne sprdajte se.

 

odavno nisam vidjela idiotskije kontekstualizovanu tragediju (ako ne pominjemo one na masovnoj skali) od ovog kalifornijskog ubistva.

Link to comment

Pa nije neki tekst, više kao nečiji FB post, nema jasnu strukturu, i prilično je all over the place, ali ne vidim šta ti je toliko zasmetalo.

 

Ne razumem baš ni ovo za kontekstualizaciju. Mislim da ima različitih pokušaja da se zločin kontekstualizuje, i naravno da nisu svi jednako uspešni niti ubedljivi. Ne znam koji se tebi čini idiotskim.

Link to comment

obracanje svim muskarcima i stavljanje prozivanja na ulici u kontekst sa masovnim ubistvom koje narodni mudrac svodi na mizoginiju? to je ok i nije palamudjenje?

 

ne sprdajte se.

 

odavno nisam vidjela idiotskije kontekstualizovanu tragediju (ako ne pominjemo one na masovnoj skali) od ovog kalifornijskog ubistva.

ne okej, obracanje svim muskarcima jeste prilicno nesrecno (to say the least), ali i prozivanje na ulici i eliot rodzer jesu drasticno razliciti, ali ipak pojavni oblici jednog fenomena - mizoginije.

 

da je tata elita rodzera uputio sincica kad mu se ovaj obratio sa problemima u vezi zena - umesto na holivudskog producenta koji objektivizira zene i koji bi ga naucio tehni hendlovanja - na nekog ko bi rekao 'women are human beings too like you and me', mozda ovaj ludak ne bi imao pik na zene.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

nemam sad vremena pa cu kasnije da dopisem, uglavnom

 

mislim da je neselektivno svodjenje na mizoginiju pogresno 

 

dalje, holivudsko objektiviziranje zena pa mozda cak i tehnika hendlovanja koju je otac propustio da nauci sina nisu bas pravci na koje bih se kladila, iz razlicitih razloga

 

umobolna osoba je u pitanju, ne mogu bas da spoznam granice u kojima se takav um moze ili ne moze znacajno korigovati 

 

@syme

 

pa znas na kakvu kontekstualizaciju mislim, na ovu o kojoj pricamo, nije uopste rijetka ni marginalna (govoreci o laickoj javnosti, podrazumijeva se)

 

 

edit, syme, nisam ja ovaj tekst uzela ozbiljno kao da je u pitanju proglas ujedinjenih nacija, pobogu :D

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...