Jump to content
IGNORED

Oktobar Fest


stoka

Recommended Posts

Krajem septembra počinje Oktobar Fest u Minhenu (http://www.oktoberfest.de/en/), pa povodom toga imam par pitanje za one koji su već posetili ovu manifestaciju ...Ima li neka opcija za jeftiniji smeštaj (do 50 evra po osobi) pošto su u samom Minhenu cene smeštaja ludački visoke u vreme Oktobar Festa. Drugim rečima, ima li neki jeftin a dobar smeštaj u bližoj ili široj okolini Minhena, a da je opet nekim prevozom (autobusom, vozom i sl.) jako dobro povezan sa Minhenom? Iskustva i preporuke, molim, i hvala unapred ... Planirao sam Vizerom od Beograda do Memingena (stotinak kilometara od Minhena), ali šta onda? Gde naći relativno jeftin smeštaj?

Edited by stoka
Link to comment

I ja se mislim da idem. Lufthanza i flyniki imaju u to vreme povratnu beograd-minhen za 200-250 eura. Svaka informacija je dobrodosla, posebno od onih koji su se vec oktobarfestovali :lala:

Link to comment

Neznam za smestaj, ali sam silom prilika proveo svojevremeno mozda 5 sati na oktober festu.Pivo i kobasice moraju da se probaju.Sad ima spoljnih prostora za konzumiranje, a ima i onih ogromnih hala po kojima je cuven.U halu nisu hteli da nas puste zato sto je bila puna. I jedan tip koji mozda jos vredi. U obezbedjenju hala je bilo bar 20 ljudi iz srbije, i naravno provukli smo se preko veze. U hali je totalno ludilo i to treba doziveti.E sad, posto vise volim adrenalin,a na sajamskom prostoru ima dosta zezalica. Sve sam pare spiskao na rolerkostere i slicne zezalice.I kad se kaze popio sam par piva to ima gadno znacenje, krigla ima dve litre. Ja sam popio dva mala da ne bih ostavio kobasice duz rolerkostera.Lep provod zelim.

Link to comment

na oktoberfestu nema 2l krigli, normalno pivo je od 1l, malo od pola litre.da bi porucio pivo, moras da imas mesto. sto nekad nije lako naci, ali ako zamolis nekoga da ti ustupi sediste samo da porucis, uvek ce pristatiza satore - ja nisam nasao nase u obezbedjenju te nisam mogao da udjem prvi dan. porani dobro (budi tamo oko 11 vec ako je vikend, nesto kasnije ako je radni dan) i uci ces u sator sigurno.popodne - nemoj ni pokusavati. ako i uspes da udjes u dvoriste satora, u sam sator je gotovo nemoguce.overi unapred sta ima od biergartena oko wiesn.a, mnogo je manja guzva i prijatnija atmosfera (a i pivo je jeftnije :) )te zezalice su dobre, samo proveri pored koga cekas u redu, bas zbog spomenutih letecih kobaja

Link to comment

krigle nemaju vise od litra. fragand se verovatno istripovao jer je navikao na manje case. ali i dalje treba paziti- razvalis se od jedno 3, tako da treba mudro dozirati. ukoliko ne zelite da doprinesete onom jezeru povracke. i pazite na perece- na svaku nalepe kilo soli, ne bi li ozedneli i kupili jos piva. ulazak u sator je lutrija, ne treba bas racunati na to. i bar 60% prisutnih su jebeni zabari i ameri.

Link to comment
  • 3 weeks later...

pozdrav iz minhena :)smestaj u minhenu tokom oktobarfesta jeste katastrofa skup. sto nije ni cude, jel'...u okolini se sigurno moze naci smestaj po pristojnijoj cenoj. trazite po mestima gde ide minhenski s-bahn.ovde je mapa s-bahn linija. to su oni sa S naravno:http://www.dhm.mhn.de/shared/img/das_herzzentrum/s_u_bahn_1280.gifstanica za oktobarfest se zove hackerbrücke i svi vozovi tuda prolaze. a odatle je sasvim jasno kako se stize na fest. zadnje nedelje je malo manja guzva, osim poslednja dva dana kad vec u rano poslepodne policija ne prima vise nikog na fest.ja sam do utorka uvece online, pa ako ima nekih konkretnijih pitanja samo napred.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...