Jump to content
IGNORED

Književnici i kriminal


TheSamuraiPoet

Recommended Posts

William S. Burroughs je ubio sopstvenu ženu. Fransoa Vijon je kao lopov prognan iz Pariza, a jedan drugi pesnik, Pierre Francois Lacenaire, pored svoje poezije u istoriji je zapamćen i kao ubica. Bodler je saksijama gadjao ulične prolaznike, a Žan Žak Ruso je ukrao novac jedne pokojnice, u čijoj je kući do njene smrti radio kao lakej, ali je bio otkriven i najuren.Ima dosta ovakvih primera... medjutim, čime ovo objasniti? Da li možda napregnutim nervima i osećajima, koji su uvek na ivici ekstrema, pozitivnog ili negaitvnog? Ili možda nečim drugim?Napišite imena još nekih književnika koji su imali u sebi i crtu kriminalnog, ukoliko se setite.

Edited by TheSamuraiPoet
Link to comment
To je bio nesrećni slučaj, ne kriminalni akt.
Pucao joj je u glavu u stanju pijanstva, zar ne? Osudjen je, koliko mi je poznato. Nema veze što je u pitanju bila neuračunljivost, naveo sam ga jer se ipak izdvaja.
Link to comment
Pucao joj je u glavu u stanju pijanstva, zar ne? Osudjen je, koliko mi je poznato. Nema veze što je u pitanju bila neuračunljivost, naveo sam ga jer se ipak izdvaja.
Istina je, pomešao sam pošto je uspeo da eskivira robiju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...