Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

samoubojstvo za ganjane samo rezultatski, po fudbalu nikako - drugo poluvreme su mozambičani igrali ženijal i promašivali ko mala deca. a primili oba gola iz penala za 0-2.

 

On 18.1.2024. at 22:11, John Coltrane said:

KAN se vazda gledao ponajmanje zbog kvalitetnog fudbala. Januarsku rupu si morao popuniti ovim redom: 4 skakaonice, Dakar, KAN. 
 
Uzasni tereni, matori poluprazni stadioni, sudije bez osnovnog poznavanja pravila i golmanske bravure™ su samo deo kolorita koji privlači fanove. Ako tome dodamo zavrnute rukave na beloj košulji nosatog Francuza aka Erve Renara,  ugodjaj je potpun.  

 

ovo nije najbolje ostarilo.... ovo danas ko da su čitali šta piše ovde

Edited by Eleniko
Link to comment
11 hours ago, Eleniko said:

samoubojstvo za ganjane samo rezultatski, po fudbalu nikako - drugo poluvreme su mozambičani igrali ženijal i promašivali ko mala deca. a primili oba gola iz penala za 0-2.

 

 

ovo nije najbolje ostarilo.... ovo danas ko da su čitali šta piše ovde


Izmakla ti reč “vazda”. 

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:


Izmakla ti reč “vazda”. 

 

 

pa to je sasvim individualno, ja odvajkada - tačnije otkada sam ga otkrio - obožavam AFCON i ništa od toga o čemu pišeš tj našta se žališ me ne dotiče. ako bi birao AFCON vs FIFA WC nikad ne bi odabrao zvanično prvenstvo sveta. retko se u sportu sreće ta vrsta ispunjenja snova sirotinje i običnog sveta kao u africi i to je između ostalog jedan od razloga što obično navijam za burkinu faso i ekvatorijalnu gvineju.

Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

 

 

pa to je sasvim individualno, ja odvajkada - tačnije otkada sam ga otkrio - obožavam AFCON i ništa od toga o čemu pišeš tj našta se žališ me ne dotiče. ako bi birao AFCON vs FIFA WC nikad ne bi odabrao zvanično prvenstvo sveta. retko se u sportu sreće ta vrsta ispunjenja snova sirotinje i običnog sveta kao u africi i to je između ostalog jedan od razloga što obično navijam za burkinu faso i ekvatorijalnu gvineju.


Zvučiš kao predizborna kampanja :covid19:

Link to comment

Pricao sa par Tanzanijaca pre neki dan (dok sam jos bio tamo) i svi su redom ocekivali da ce Kongo da pobedi. 
 

juce ujutru, na aerodromu, opet pricam sa jednim i kaze da se obradovao rezultatu :) 

Link to comment

421872927_790551539783064_66609315691541

 

 

Levo je Aliju Sise, svojevrsna legenda PSGa i Portsmta. Desno je Rigobert Song Bahanag, apsolutna legenda Championship Managera 2001/02, Liverpula i West Hama.

 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment

Senegal poveo iz svlačionice. Sramno izdanje domaćina sa ovako jakom ekipom na domaćem terenu.

  • Haha 1
Link to comment

Penali nakon izjednačenja takođe iz penala u 82’

 

i ladno ispade Senegal, neki jadnik potegao o stativu. Nepravda pa to ti je, dragi su mi slonovi ali su užas na turniru. Još i šutnuli trenera kad su mislili da su ispali :wacko:

Edited by Valkyrie
Link to comment

toping off

ne pratim uzo malo listam rezultate po flashscoru africki i azijski kup..

vidim australiju, pa se missim samo im jos ostalo da se probaju i na africkom kontinentu, sta im tesko..:fantom:

toping on

  • Haha 1
Link to comment

Pratite li Obalu belokosti?

 

U odlučujućoj utakmici za prolaz iz grupe gube 4:0 od Ekvatorijalne Gvineje, odmah nakon tekme i otpuštaju selektora, samo tri boda u grupi.

Iz groba ih vadi Mozambik koji Gani daje golove u 91. i 94. minutu za 2:2.

 

Tim preuzima pomoćnik, na guzove i penale prolaze Senegal u osmini, a u 1/4f igraju poluvreme sa igračem manje protiv Malogtm, izjednačuju u 90om a pobedjuju golom u 120om minutu.

 

U polufinalu igraju protiv Konga koji je iz grupe izašao sa tri remija, žabarskim stilom.

  • +1 4
Link to comment

Ja pratim silom prilika. Opasno me smorila Slonovača a bili su mi uvek među omiljenim afričkim timovima. Ima da doguzeljaju do finala ovako, mmw.

Mali baš baksuzan ali kad sa igračem više pokušavaju da prežive  do penala onda jbg

 

Ali kako sve ekipe trče 120 minuta, pa haos :hail:

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Pratite li Obalu belokosti?

 

 

On 29. 1. 2024. at 21:22, John Coltrane said:

Sramno izdanje domaćina sa ovako jakom ekipom na domaćem terenu.

 

Serem im se u ton filmove.

Dabogda ih Nigerija pobedila u finalu golom rukom iz ofsajda u 125min.

  • +1 2
Link to comment

Ja se ne sećam da sam video situaciju kao ovu na polufinalu između JAR i Nigerije.

 

Nigerija vodi 1-0, povuče kontru u 86. minutu, da drugi gol koji deluje potpuno regularno, sudija ode da gleda VAR (ja sam mislio da gleda da li je bio ofsajd kod poslednjeg dodavanja pre gola), poništi gol Nigerije i sudi penal za JAR zbog faula u 16 u početku kontranapada. Umesto da bude 2-0, bude 1-1.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...