Jump to content
IGNORED

Serie A 2012/2013


crtamOrasi

Recommended Posts

Pa sad, to je relativno. Roma je, dok je on bio tamo, bila druga sila italijanskog sampionata i apsolutno su je zanimali trofeji. Chinjenica je da je daleko najbolji bio sa Spalletijem i u Udineseu i u Romi, ali svejedno. Bio je medju najvaznijim igracima u tom timu koji je, osim sto se borio za trofeje igrao i fenomenalan fudbal. Ako je Roma bila druga klasa, onda je Milan sad peta. Nigdje nisam spomenuo da bi njegovim dovodjenjem Milan postao ekipa koja bi se borila za osvajanje CL, ali ako nemas nijednog jedinog kreativca u timu [osim Montoliva koji je sam izjavio da ne voli da igra kao plej], onda ne vidim kako neko ko je godinama dokazan u ligi moze da bude ispod njihovog nivoa.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    285

  • gervasius twinkleminkleson

    214

  • MiddleClass

    110

  • MILF HUNTER

    104

dobro, ja gledam malo šire. roma, udine i firenza osvoje zajedno jedan trofej u 20 godina. on jednostavno nema klasu za klub kao što je milan (nemaju ni neki drugi igrači koji su sada u milanu, ali to je druga priča). u interu nije postojao, dolazak u siti je bio eksces, nije odigrao jednu celu tekmu, zapravo nije odigrao ozbiljnu tekmu više od godinu dana, a već ima 33-34 godine. stvarno ne znam kako bi on mogao da pomogne milanu. ima jasno vidljive limite, bar po meni.

Link to comment

Ne vidim kakve veze ima to sto je Milan u teoriji veliki klub, kad u praksi ima uzasan tim. I pogotovo, kad nema igraca kao sto je on uopste, chak ni losheg igraca sa tim karakteristikama. To koliko je trofeja ko osvojio u istoriji je zanimljiv podatak, al nema bash mnogo veze sa onim sto se desava u ovom trenutku. Milan u svojoj ekipi ima dosta igraca chiji CV nije ni blizu Pizarrovog, a da ne govorimo o samom kvalitetu. Ne znam zasto se tebi toliko ne svidja, naravno tvoje pravo, ali ne slazem se ni najmanje da je losh igrac. Nije sigurno na nivou Pirla, ali u jednom dijelu karijere nije bio daleko od njega.

Link to comment

Uh, mozda nije bio daleko od Pirla iz perioda pre Milana. Sve posle toga je neuporedivo. Govorimo o jednom od trofejnijih italijanskih igraca i sasvim sigurno najboljem plejmejkeru koga je Italija ikad imala.Milan jeste u teoriji veliki klub, ali ta teorija se neupitno prelije na praksu. Zbog toga je i trener pred odlaskom posle tri kola, zbog toga se i zvizdi igracima posle 0:0 u CL. Ma kako mozda Milan danas ne poseduje individualni kvalitet (a nije da se slazem da su u rangu Fiorentine, Udinezea i Napolija - kad im se vrate povredjeni igraci bice pristojno jaci), to je jos uvek klub koji se nece zadovoljiti najoptimisticnijim prognozama za ove, gore navedene. Ne verujem da ce se to ni promeniti u skorije vreme.U tom smislu, sve i da se slozim da bi sa Pizarom Milanova igra avanzovala, on nije kapacitet koji bi pravio znatnu razliku, dovoljnu da se ocekivanja ostvare.Inace, Pizaro je uvek igrao za timove u Seriji, ciji sam fudbal najradje pratio (delom i zbog njega).

Link to comment
Kod Spalettija u Romi je bio medju najbojlim plejmejkerima u Evropi. A i sad u Fiorentini igra prilicno dobro, protiv Catanie je bio odlican. Milan nema ni blizu toliko dobrog kreativca otkad je Pirlo otisao.Uostalom, sta je Milan trenutno ako ne druga klasa? Chak i poredeci samo sa ostalim italijanskim, a ne i evropskim klubovima.
naravucenije je da ide u zenit i postane najbolji na svetu.
Link to comment
Uh, mozda nije bio daleko od Pirla iz perioda pre Milana. Sve posle toga je neuporedivo. Govorimo o jednom od trofejnijih italijanskih igraca i sasvim sigurno najboljem plejmejkeru koga je Italija ikad imala.Milan jeste u teoriji veliki klub, ali ta teorija se neupitno prelije na praksu. Zbog toga je i trener pred odlaskom posle tri kola, zbog toga se i zvizdi igracima posle 0:0 u CL. Ma kako mozda Milan danas ne poseduje individualni kvalitet (a nije da se slazem da su u rangu Fiorentine, Udinezea i Napolija - kad im se vrate povredjeni igraci bice pristojno jaci), to je jos uvek klub koji se nece zadovoljiti najoptimisticnijim prognozama za ove, gore navedene. Ne verujem da ce se to ni promeniti u skorije vreme.U tom smislu, sve i da se slozim da bi sa Pizarom Milanova igra avanzovala, on nije kapacitet koji bi pravio znatnu razliku, dovoljnu da se ocekivanja ostvare.Inace, Pizaro je uvek igrao za timove u Seriji, ciji sam fudbal najradje pratio (delom i zbog njega).
Pa ono sto je Pizarro igrao u Romi jeste bilo vrhunski. Nikad nije bio, ni po talentu ni po uchinku, ni blizu dobar kao Pirlo [koji je jedan od najboljih ikad], ali tada osim Pirla nije bilo mnogo boljih plejmejkera od njega. Chovjek ima nevjerovatno precizne pasove, a [sto sa Pirlom nije slucaj] dobar je i u defanzivi. Evo i sad protiv Parme, potpuno kontrolise utakmicu.Milan, koliko god bio veliko ime, NEMA igraca koji moze da kontrolise igru. Nema nikakve veze to sto je Milan ime, pa su mu trofeji obaveza i ostale fraze na tu temu. To sto je trener pod upitnikom vec posle 3 kola zapravo vise govori o tome koliko je Milan danas u haosu kao klub, nego sto govori o nekim velikim ambicijama [ako su ambicije velike, nisu u skladu sa realnoscu].Sto se tice poredjenja sa ostalim ekipama, Milan nema igraca kao sto je Cavani, ni u snu. Nema ni kvalitet na sredini terena kao Fiorentina, nema vrhunskog veznjaka kakav je Hernanes, nema ni bokove kao sto ih ima Napoli, nema ni Tottija, Osvalda ili De Rossija... Ajd, Fiorentina je novi tim, kad tad ce doci i slabije igre i slabiji rezultati, Roma josh nije stabilan tim, isto vazi i za Inter, Lazio je nepoznanica zbog novog trenera... Od Napolija sam prilicno siguran da Milan ovakav nije, niti moze biti jachi ni ako mu se oporave svi igraci [osim ako Pato naprasno potpuno ozdravi i postane igrac kakav moze da bude, i pocne da nosi ekipu kao sto je Ibra, ali nesto sam skeptican u vezi sa tim]. Moralo bi mnogo toga da se promjeni u Milanu [za pocetak, ocigledno losi odnosi u klubu] da bi Milan postao ekipa kakva je bila prosle godine, a da ne pricamo o nekim ranijim sezonama.U medjuvremenu, dobra tekma u Parmi. Roncaglia dao vrhunski gol:http://www.youtube.com/watch?v=_FwB3cDrkVg Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Valjda nešto nije u redu sa stadionom pa postoji zabrana za utakmice gde se očekuje pun stadion. Prošle godine su bili domaćini protiv Intera u Trstu.Predsednik Cellino je tražio da se ipak igra na domaćem terenu jer su navijači kupili karte i imaju propusnice, vlasti nisu dozvolile i utakmica je odložena. Roma traži da se registruje 3-0 za njih.Gervasius?

Link to comment

na stranu što je Brkić par puta spasio vođstvo Udinezea,na stranu što oduvek gotivim njihovu živahnu igru i osećaj za gol Toto di Natale-a,na stranu što se ovaj Milan kotrlja prema auto-otpadu (mnogo mi drago :fantom: )volim da vidim da se Brkić dokazuje i ako se ne uklopi u Reprezentaciju prestajem da pratim fudbal.dobro možda ponekad pogledam neki nedeljni derbi u Seria/PL :blush:

Edited by mlatko
Link to comment

pa to je problem, naći selektora koji je sposoban da trenira grupu igrača koji uspevaju da budu složni jedan ciklus.baratati čvrstom rukom i lukavim koskanjem (bacanjem svakom svoje koske) osovinom savez/mediji/navijači.želim da verujem da je Miha dorastao svemu tome, znamo da ga mnogi žele nesposobnim - oni spolja a bogme i iznutra...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...