Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

Ko je gde završio na etapi, nezvanično:+0:0414 Evans16 Nibali18 Kloden19 Samu20 Roche21 Wiggins23 Monfort24 Rogers26 JVDB39 Van Garderen42 Froome44 Horner46 Leipheimer51 Menchov54 Basso55 Coppel+1:3978 Taaramae (verovatno će ipak završiti sa gornjom grupom)+2:09ScarponiBrajkovicF. SchleckRollandPinotMollemaVanendertPeraudValverde+2:21Cobo+3:31GesinkKruijswijk

Link to comment

Dobro, makar je Samu bio u glavnoj grupi. Sutra bi trebalo Valverde i ekipa da pocnu da napadaju, nemaju bash mnogo izgleda da ista naprave, ali moraju pokusati.

Link to comment

Baš na Sporzi gledam snimak pada, sam trenutak se ne vidi, ali mi je jako sumnjiv ovaj bucmasti čikica u žutom koji je očito pokošen prilikom pada koji ustaje pored žita, da li je moguće da je on uzrokovao krljanje?

Link to comment
Baš na Sporzi gledam snimak pada, sam trenutak se ne vidi, ali mi je jako sumnjiv ovaj bucmasti čikica u žutom koji je očito pokošen prilikom pada koji ustaje pored žita, da li je moguće da je on uzrokovao krljanje?
bucmastog čikicu upoznati sa blagodatima napalma, a? :D ne znam, za sada se po svemu čini da je uzrok pada bio unutar samog pelotona.
Link to comment

Mislim da sledeće godine treba da stave ili jednu ozbiljnu planinsku etapu (manje verovatno) ili jedan dugačak hronometar u prve dane trke. Ovo ludilo sa kršenjem u prvoj nedelji postaje nepodnošljivo. Svi bi da budu na čelu pelotona, i sprinterski timovi i timovi GC favorita. A to je nemoguće na putevima normalne širine. I niko ne želi da se zeza sa puštanjem begova. Zato lepo napraviš raslojavanje u GCu što pre i unormališ trku.

Link to comment

Leže ljudi na masaži ili sede u ledenoj vodi, nemaju šta da rade pa se raspisali:

Auw auw auw. Dat was waarschijnlijk de zwaarste crash in mijn loopbaan. Goede nieuws? Niks gebroken.
'niks gebroken' mi se mnogo sviđa :D
Unfortunate day for us today. On the other hand, there's no sportsmanship in cycling anymore /sad
It was like a trench hit by à grenate when I entered the crash to give my bike to Bauke. Lots of blood and screaming. Carnage
Guess the doc has to go to the pharmacie tomorrow. Team blew al bandage supplies in one day.
Wonder if that will make Sports Center? Never been to war and I pray that I never do but I think that might be the closest I get.
Somebody partaking in the Tour de France knows they caused that crash. Whoever you are: THAT WAS NOT COOL.
Dit heb ik dus nog niet vaak meegemaakt. We reden 75 km per uur toen ze vielen. Moest zo hard remmen dat mijn banden klapten. Kut van Wout!
Panico paura!!! Sentire dietro un rumore di telaii e gomme che esplodono sul filo dei 70km/h fa veramente rabbrividire!!!
Fortuna niente di grave... Complimenti ad un grande Peter Sagan che stupisce anche noi!!
Rabocyclingteam's summary of today: 8riders started, 15crashes, 2broken ribs, one punctured lung, 1square meter of skin missing...
Crashed 3x today... Bit of road rash but have a cool summer jersey now!AxI8dMMCAAEyoCF.jpg
Link to comment
Andre Greipel's shoulder was dislocated by the time he contested the sprint with Stage 6 winner Peter Sagan. Chapeau #tdf
Izgleda da je Euskaltel ostao bez Astarloze i Verduga.
Link to comment

7. etapa200km sa prvim brdskim finišom na ovogodišnjem Turu!PROFIL.jpgLa Planche des Belles Filles se prvi put javlja na Turu; kratko ali nimalo lako: 6km, 8.5% u proseku. Poslednji kilometar je i najteži, sa prosečnih 14%.PROFILCOLSCOTES_1.jpgEvo kako taj poslednji km izgleda na biciklu; pred sam kraj će morati da se savlada i rampa od oko 20% nagiba.http://www.youtube.com/watch?v=F1pqbrIpep0U generalnom plasmanu je došlo do priličnog raslojavanja tokom ove prve nedelje pa sutra postoji realna mogućnost da prvi put uspe beg--mnogo je odličnih biciklista željnih etapne pobede koji imaju deset i više minuta zaostatka. Videćemo ko će se dokopati bega i ko će u pelotonu uopšte imati želje da juri za begom. Videćemo po prvi put i ko od glavnih GC kandidata ima formu za planine; naročito će biti zanimljivo videti Evansa, Viginsa (kome ovakav uspon ne odgovara), Nibalija, Sančeza, Van den Bruka i Menjšova. Teško je predvideti ishod ove etape, što znači da mora da se gleda :)

Link to comment

Danas počinje Tour, jel? Sreća da je subota, pa mogu da gledam i uživam ko čovek. Mnogo težak uspon na kraju, mislim da je to dobra šansa da se otkine neka sekunda Viginsu.edit: da dodam da očekujem da to proba da učini Valverde, a ako mu se prikači Evans, eto šanse da odradi dobar posao za sebe.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

SKY ce vjerovatno da pokusa da nametne strasan tempo pa da niko ne moze da napadne. U bjegu bi mogao biti mozda Vino? U svakom slucaju, danas pocinje da se obistinjuje moja prognoza o tome da ce Froome biti bolji od Wigginsa na ovom Touru. Nadam se. Vjerovatno ne, ali bilo bi lijepo.

Link to comment

Ja tradicionalno očekujem Casara u begu. Sad sam tražio po klasifikaciji gde je Toma - pošto je mnogo daleko, možda i on krene u beg neometano, ako nije nešto povređen (nisam ispratio ko je sve bolan nakon onih silnih padova).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...