Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Subota i nedelja na RTV-u će proći u znaku Xaviera Dolana. Kako, zašto nemam pojma, ali lepo je videti da još uvek ima filmskih ludaka po televizijama.Prvog dana u 2235h ide njegov drugi film "Les amours imaginaires", dok će se prvi, "J'ai tué ma mère", gledati u nedelju, u 2250h.http://www.youtube.com/watch?v=tDa0CkKjfskhttp://www.youtube.com/watch?v=lGalV-_Tvwk

Link to comment
Prekosutra noć petak na subotu, poslednji Džarmušev film Granice kontrole - neuspešan i potcenjen (zbog svoje hermetičnosti) formalni eksperiment.limits-of-control.jpgedit - na RTS 1
Fenomenalan film. Evo nekoliko hronoloskih crtica, kako sam ih ja video.Ideologija je prihvacena, sazvakana i uz kafu progutana.Kroz rituale samoce robotizovana.Unutrasnji sukob i dualnost kao spoljni znak.Samokontrola.Umetnost kao putokaz.Saradnja sa arhineprijateljem koji o strahu prica.Bitna prica o nebitnosti opet je sa kafom progutana.Citanje putokaza kao kretanje unutar kulisa samo za tebe napravljenih.Ne govoriti, a razumeti.Kod osecanja bez razuma zapelo je.Sterilnost novog spojena sa starom violinom i povratak ljudskosti sa novom starom gitarom.Ispricane price vec unapred znam i uz kafu cu poslednji put da ih progutam.Put u srediste sebe.Apstrakcija.
Link to comment

Ja sam nekako u filmu video neku old school kompjutersku igricu - avanturu, a la komodor 64. Sa egzistencijalističkom sadržinom. Dugi, naoko nepotrebni kadrovi gde glavni junak samo hoda od tačke a do tačke b. Epizodni likovi - tipovi, koji se pojavljuju samo na određenom nivou, strogo funkcionalno. "Generička" straža koja čuva Bila Mareja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...