Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

8 minutes ago, aram said:

aha. znaš, ima u tom Japanu i da se kupi online šta ti treba, da ne moraš da ideš po 60 kilometara.


Neki od tih nisu za jelo nego za seme, pasulj po radnjama ne postoji u japanskoj ishrani, ko zna sta je to online, da se sramotim pred familijom ako je nesto sranje ili pasulj star.
Brazilerosi, temperamentan narod, znaju oni sta je "fazol".

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, kipo said:

Stvarno arame, saljes linkove u ovim trenucima.

 

Yoyogi, prebranac izgleda ukusno. Ipak, ako bi mogao da pomenes sta od ljutine ide u thai food. Generalno.


Ma to sam ja kuvao.
Thai je posebna stvar. Imam na desetine hiljade slika zeninog kuvanja a to nije lako (mada je danas lakse kada u Srbiji ima svega), treba recept. To moze sa zadovoljstvom da se postuje, samo to je vise restoranska a ne porodicna hrana za vas nedeljni rucak, kao sto je nama sa rezidentnom Thai chef. Nama je ta hrana kao sudbina koju sa radoscu prihvatamo.

Link to comment
1 minute ago, Yoyogi said:


Ma to sam ja kuvao.
Thai je posebna stvar. Imam na desetine hiljade slika zeninog kuvanja a to nije lako (mada je danas lakse kada u Srbiji ima svega), treba recept. To moze sa zadovoljstvom da se postuje, samo to je vise restoranska a ne porodicna hrana za vas nedeljni rucak, kao sto je nama sa rezidentnom Thai chef. Nama je ta hrana kao sudbina koju sa radoscu prihvatamo.

A zena voli da kuva?

Link to comment
15 minutes ago, kipo said:

A zena voli da kuva?

Ona je profesionalni retaurant chef, rekoh, 350 razlicitih Thai jela. To ja kuvam jednom mesecno nesto srpsko.
Nama je svaki dan Thai restoran, u kuci. Restoranskog kvaliteta.

Link to comment

Ima li neko ovde na Forumu da se seca restorana "Marsh na Drinu", Dorcol, Dusanova ulica. Da li taj restoran jos postoji?
Oni su pravili vojnicki corbast pasulj, sluzili ga u izubijananim plehanim kao vojnickim "corbalucima".
Kuvar mi je rekao da ga kuvaju u kao u vojnickoj komori, kazan. Ko god da je tamo isao na rucak, trazio je bas to - vojnicki pasulj. I samo to.

Link to comment

Zeka me inspirisala da napravim corbast pasulj. To radim zimi, ne na 35C. Opet, skuvah ga. Prosto kao pasulj.


Ima tu jos. Pasulj je bio kao corba.

Sa leva je kiseli ljuti kupus. "kimchi", nacionalno jelo iz Koreje. Uz nas pasulj je uvek lepo isao kiseli kupus kao salata, jos na 8-ine isecen sa alevom paprikom. Ovaj, korejski, je kao tako nesto, samo ljuci, ukiseljen. U Koreji, deca od 10+ godina ga jedu svaki dan.

Do njega je kobasica, Thai, Isan, zacinjena , isecena. Unutra je svinjsko meso, bez hrskavica i glass noodles (kao spagete samo tanke i providne).

Eto fuzije srpske i azijske hrane.

Kimchi, koreanski, verovatno ima da se kupi i u Srbiji danas.

 
spacer.png
 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...