Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nikad ne probah kimči, a prodavale ga koreanke na pijaci u taškentu onoliko.ja htela, a muž da me ubije (čovek gadljiv na sve živo),kaže, ajd' što jedeš te kuvane i pečene bućkuriše po pijacama, ovo sirovo vala nećeš pa da ja (kad se otrujem, kao :isuse: ) imam problema sa tobomi tako, tri godine prolazih pored njega i ne probah :frust:tako da se sad pridružujem iskaocimatm recepta

Link to comment

inspirisan gayyinim perverzijama, ja stavio sirotinjsku pilad u da se cvari u dve tvari: prva je cluk, bluk, pluk, soja sos, mulje, biber u zrnu, sol, lovorov list, vlasac, beli biber, cajun mesavina, belo vino.druga je med, mulje, dijon senph, ruzmarin sol i papar. sutra pecem

Link to comment
Ima ovaj, to bi bilo to otprilike. Dakle, ta paprika je problem.
da, to je dosta slicno - cenim da je ovde fermentator secer koji nisam primetio da je juce koriscen a izostavljeno je to u vodi razmuljano pirincano brasno.paprika - mogao bih da uzmem malo ove prave korejske paprike pa da napravimo degustaciju i da vidimo gde i kako da pronadjemo nesto najslicnije ovome kod nas. ja sam isao u blok 70 u nadi da ce ono sto sam video kod kineza biti slicno i moram da kazem da nije, kineska je vise ljuta a manje ukusna. mozda bi se mogla napraviti neka mesavina recimo slatke tucane paprike ali krupno tucane, sa ovom kineskom, pa da se postigne nesto slicno. malo mi je too much da idem kao ludak po tezgama i trazim da probam papriku, sad ionako svi prodaju vec uheftano i zatvoreno. svejedno mislim da ovo ne bi trebalo da nas spreci u nastojanjima.takodje u mom receptu nema ovih usoljenih shrimpova, mislim da bi se tu dala ubaciti bilo kakva shrimp paste. takodje, sad mi se javlja da mi je receno da je originalni majstor od koga je moj kimchi guru naucio da pravi, korejanac, ubacivao i sardele slane, tj anchovies, u sve ovo. mislim da bi to mogla biti zamena i za shrimp paste ali i za so, u nekoj meri, plus dobar fermentator...ono sto je super u vezi ovog recepta je sto je ovo fe-ne-me-nal-no da se odmah jede, znaci sasvim sveze, a probao sam ga i nakon dvonedeljnog procesa i drugacije je ali jednako sjajno.
Link to comment

Pitala sam moju frendicu, a ona je iz Hjundai familije, sta tacno da se uzme i rekla mi 'go chut ga ru' kao najbolje resenje za chili powder i AE-CK Jut za fish sauce. Ja ovo drugo ne mogu ni da izguglam, ali idem u Begis za sedam dana pa cu ako nadjem u mojoj asian shop da ti donesem.

Link to comment

bravo, ta paprika se prodaje u velikoj kesi, recimo pola kile ili kilo, mislim da to mora da ima u iole boljoj asian radnjimomofuku-0180.jpg fishsauce bilo koji korejski ili thai, ovi kinezi iz bloka 70 su bas losi, puno MSG-ja i soli a riba se skoro i ne oseca. slano i bezukusno.oduzicu se u naturi:)

Edited by gazza1
Link to comment

odlicna mi ova moja radnja. litar kikkoman soja sosa je nepunih 5e.flasa od 850ml slatko-ljutog sosa za prolecne rolnice je 2.5e. toliko su one male flasice u drugim radnjama.boze, onaj sushi ginger - gari, u obicnim radnjama je teglica od nepunih 100g oko 3-4e, a u ovoj mojoj radnji kesica sa 200g je oko 1.5e.pogledacu ovih dana, a ako stignem za vikend otici cu bas u korean market tamo kod opere. znam gde je tacno.

Edited by MayDay
Link to comment
Ne znam na šta sam više ljubomoran, da li na tako divno upakovanu klopu i opremu oko nje ili činjenicu da je imaš canon S100 :cry:
na cinjenicu da sam ga dobila na poklon:) ovo ostalo izgleda bolje no sto je u prirodi, sve je to do aparata. Edited by cmrlj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...