Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ne reci da si odustao od zeca :lolol:
niposto ali ceka pravi trenutakmislim da ce za zjekoslava da padne dzejmijev recept za idealni bolonjeze, deluje mi dovoljno prosto za moje vulgaris kuvanje...
Link to comment

spremljen je kimchi, nisam ga ja spremao no sam bio na edukativnom procesu u kome sam naucio kako da ga spremim sam. sada dve tegle cekaju prirodu da odradi svoje te za jedno nedelju dana bude spreman beogradski kimchi za objed.

Link to comment

ah, znaš da ne volim da robujem dogmi. ni nepečenoj, ni pečenoj. sada kada batačonaca više nema, vraćam se nekuvanom spanaću, rendanom daikonu, karpaću od čičoke.... samo ne znam ovaj kimchi kako da klasifikujem, nije kuvan al nije ni sirov... a navlakuša teška.

Link to comment

meso sirovo neces verovati ali kod gospodže rade ima samo 2 varijeteta, a to je suha panceta - slanina za neupućene - ili tartar biftek. ovo drugo sam bio spreman da se bacim na konjetinu ali sam bio izložen propagandi da se konji u srbiji ubijaju samo ako se povrede ili su bolesni, i da se u konjomesarama ne zna od čega je zimzelen krep'o.ipak, znajući da sam te zgadio, iskupiću se uz slike prvog vračarskog kimčija.img1005hy.jpg

Link to comment

nisam ga ja spremao, nego sam prisustvovao spremanju istog.s obzirom da sam na oltar svevišnjeg kimčija prineo svežih namirnica iz bloka 70, preneta mi je sveta tajna.ruku na srce priznajem da je ova ceremonija održana na dorčolu pa ću tek svoj prvi kimči moći da proglasim vračarskim.realno, ovo bi trebalo da fermentira jedno 10 dana, ali ću u edukativne svrhe već za 4-5 dana otvoriti manju teglu da pratim kako se ponaša.recept je u glavi, saopštiću neku varijaciju ovde kada budem pravio. mislim da nemam sve sastojke da bude 1 na 1 ovakavrecimo fali mi korejska ljuta tucana paprika, koja je za ovo u sta se mi kunemo ovde tezak mamojeb, uzasno je ukusna, ima taj neki malo smokey ukus i ljuta je ali toliko sofisticirano i fino, da bukvalno mozes da je jedes samu.takodje mi fali nekakvo spec pirinčano brašno koje se stavlja u ovaj sos koji sjedinjuje sve, on zajedno sa ribljim sosom igra ulogu pospešivača fermentacije, moram da probam da vidim kako radi obično.ostalo je izi pizi, ima sve kod nas: kineski kupus, daikon, šargarepa, susam, crni susam (možda i nema ali mislim da ima a i da nema nije bitno), djumbir, beli luk, crni luk, mladi luk, riblji sos.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...