Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sad ce se gusciji bataci koji su prenocili u salamuri sa 5 kineskih zacina, crvenim biberom, lovorovim listom i klekom ubaciti na 5-6 sati u rernu, na laznom podvarku od 3 vrste kupusa (kiseli, slatki, crveni), korena celera i dunja.

Link to comment
sad ce se gusciji bataci koji su prenocili u salamuri sa 5 kineskih zacina, crvenim biberom, lovorovim listom i klekom ubaciti na 5-6 sati u rernu, na laznom podvarku od 3 vrste kupusa (kiseli, slatki, crveni), korena celera i dunja.
jel' držiš u suvoj ili mokroj salamuri ?ja nisam ni znala da salamura može da bude nešto drugo osim vode u koju se pobacaju razni začini pa u nju ćušneš meso, al' onda mi rekli, jok' to ne valja, mora suva. e sad meni nije jasno kako ide ta suva.
Link to comment

dobro, moguce da sam ja u ratu sa terminima, tek pozvacu se na engleski termin brine posto ja salamurim po americkim receptima. za mene je salamura slana prokuvana voda u koju dodati secer i zacini po zelji. dok je pac uljana ili slicna (jogurt) gusca opcija gde je meso namazano ali ne postoji taj fizioloski proces dubokog prodiranja u meso. druge opcije ne znam, verujem da ih ima.

Link to comment

suva salamura je morska so, bluk mleven na masini za meso i tucana paprika. za slaninu ide na 10kg slanine 1kg soli, 1kg bluka i 500g paprike. za mesa treba malo smanjiti so, da ne bude preslano, slanina povuce samo onoliko koliko joj treba.

Link to comment

e pa da, to moji sumadinci rade kada pripremaju meso za susenje. zato im je najcesce sve i preslano, ostave tako nekoliko nedelja na hladnom. meni ovo sa vodom mnogo vise prija za kucnu upotrebu jer se lako stice osecaj za to koliko razlicitim vrstama mesa treba u salamuri kao i to koliko treba da bude jaka. sledeci poduhvat mi je da probam da ubacim neke gigantes komade somovine u salamuru, da impregnira masno meso i da mu ubije lose mirise ovih nasih reka.

Link to comment

stavio u rernu americku pitu od bundeve, prvi put u zivotu. mislim da će ispasti dobro, za sad odlično miriše. :wub:dobro, imao sam pomoć oko testa koje je ionako najlakši deo posla, ali oko fila od bundeve sam sve sam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...