Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pojedem ja po jednu u kafani svaki put kad odem u rim jednom godishnje. ali to mi ne pomaze ^_^

 

dobro, samo kazem da ne moras na tibar vodu ako ti se jedu italijanske articoke, dovoljno je da predjes savu :)

Link to comment

ehehej, i ja bila prosle nedelje u bg i u guliji jela (a pre tvoje preporuke karcofu :-)

odlicna bas, a odlican i guli!

 

a inace, ja uspevala samo ove articoke da pazarim kod nas  (trazila sam neke u maslinovom ulju ali nisam uspela da nadjem). dakle, ove su u suncokretovom ulju, blago zakiseljene ali skroz ok za pice npr. jedino sto sad ne znam jesam li kupila u metrou ili merkatoru, ali na jednom od ta dva mesta jesam :-)) 

ako neko zna gde ima tih u maslinovom ulju, neka preporuci! 

Link to comment

dobro, samo kazem da ne moras na tibar vodu ako ti se jedu italijanske articoke, dovoljno je da predjes savu :)

pa kazem ti, ne razumem ih. a one mi ne pomazu, naprotiv ^_^

Link to comment

imam problem sa artichokama. lepe su, ali ih ne razumem :D

 

na stranu shto ih i nema ^_^

 

Meni je problem ovo 'arti' u imenu, nekako se ne povezujem. Da se zovu kempičoke, bile bi mi prihvatljivije, makar iz zezanja.

Link to comment

Ok nije neki kunst: na mulju se izdinsta c luk a potom dodas i b luk.Na to se opet doda seckana domaca dimljena mesnata slanina i seckani krakovi (i glave) od ljignji.Po volji dodaj malo kapra i kasiku-dve pirinca.Naravno sve zaciniti (biber , so, persun) Kad se sve lepo ukrcka tim filom punis ljignje i zatvaras cackalicom.Sve poredjas u namuljisanu posudu dodas malo belog vina i b luka , persuna.i peci oko 35-40 min na 220 C

Lignje sto vece jer je punjenje onih malih dosta pipav posao iako one meni budu sladje za jesti od velikih

falac! tako sam i spravljala al bez slanine... cenim da je okus dakako bolji nego samo light.

što se tiče punjenja, da, veće si jednostavnije, al čišćenje kuku i lele... odvalila sam se pre par nedelja, al kad se lozim da kupim sveze... nije kopanje u rudniku al smara za medalju... te su bile za nijansu manje i nisam punila već seckala i pravila sa povrćem i pipcima zajedno.. kazu ljudi bilo ukusno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalkd40338f00b193be731043eb670b50711.jpg

danas nema lignjo egzotike, pros' paprikaš s noklicama

Edited by fluffy
Link to comment

ehehej, i ja bila prosle nedelje u bg i u guliji jela (a pre tvoje preporuke karcofu :-)

odlicna bas, a odlican i guli!

 

a inace, ja uspevala samo ove articoke da pazarim kod nas  (trazila sam neke u maslinovom ulju ali nisam uspela da nadjem). dakle, ove su u suncokretovom ulju, blago zakiseljene ali skroz ok za pice npr. jedino sto sad ne znam jesam li kupila u metrou ili merkatoru, ali na jednom od ta dva mesta jesam :-)) 

ako neko zna gde ima tih u maslinovom ulju, neka preporuci! 

koji si ti hipster, slusas klasicnu muzicicu, grickas picoke i sijes naruke seksi aljinice. aj se zabavljamo.

Link to comment

@ flafi  kako ti je ovaj zivi batak zavrsio u skuvanom rucku?

 

aa zeznula sam se, skuvan je :D ajm sori, nisam dobro videla, maj bed. 

 

 

eo ti artichichak ^_^

 

 

 

gracije mile :)

Edited by darling
Link to comment

koji si ti hipster, slusas klasicnu muzicicu, grickas picoke i sijes naruke seksi aljinice. aj se zabavljamo.

xaxaxaxa... ma to mi i sin uvek kaže :-) 

postmoderniavangardnosavremenieklekticizam - to je moje drugo ime

(kao što vidiš nisam romantična, a ni klasična, te mi te forme druženja baš ne pašu ;-)

Link to comment

xaxaxaxa... ma to mi i sin uvek kaže :-) 

postmoderniavangardnosavremenieklekticizam - to je moje drugo ime

(kao što vidiš nisam romantična, a ni klasična, te mi te forme druženja baš ne pašu ;-)

jel ovo znaci, ne  :( ¿

Link to comment

@ flafi kako ti je ovaj zivi batak zavrsio u skuvanom rucku?

 

aa zeznula sam se, skuvan je :D ajm sori, nisam dobro videla, maj bed.

 

 

 

gracije mile :)

upravo tako, skuvan tj raspadnut :D, no problemo

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

jel ovo znaci, ne :( ¿

xaxaxaxaxaxa....

iako te volim, to nažalost znači ne :wub:

mnogo ste simpa tako hipster romantično direktni na kuvanju :) osvezili ste mi dan... (pi' srušila si mu snove i zgazila srce :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...