Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nem pojma, ja ih volem po ovom receptu, belo vino, beli luk, maslinovo i peršun i bome ima da se pojede... ta pica u guliju je otkidanje!!! a, probala sam i sa sočivom, koje turaš mwdju te latice i dokonije i besmislenije rabote nema, jer se apsolutno svede sve na ovo što darling pominje, pljuckanje... za razliku od tog načina ovaj je izdašan i slasan.

 

@ ivy: u slučaju izbacivanja pelata samo riza i komorač... nije tako kul u ovoj kombinaciji... probala sam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

koja slučajnost

 

ja baš danas otvorila teglu artičoka (italijanske su) u maslinovom ulju

 

nekako su termički obrađene, reklo bi se kuvane, pa onda  stavljene u mulje i malo sirćeta

 

odlične

Link to comment

ja sam pronašla neke marinirane na meru i bukvalno su fenomenalne, ko voli naravno, uglavnom ljudi koje znam nisu neki fanovi... al to je i ovima sastav, maslinovo i sirće, al su blage i nestvarno ukusne...

muka mi je od njih samo nekada kada moj sin gleda mf nickelodeon (dečiji kanal) gde deca izmedju serija i crtaća, uče drugu decu o vitaminima i zdravoj ishrani te, kad god pomislim na artičoku u glavi mi lik te male koja svojim piskavim glasićem govori kako je artičoka veeeeeeoma zdrava i kako je puuuuna vitamina i kako je "sjajan" antioksidans

JEDITE ZDRAVO, BUDITE ZDRAVI :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

i ja kupujem neke marinirane articoke u mulju i sircetu i odlicne su. najvise ih koristim (verovali ili ne) za posao, kad zelim da napravim brzu salatu da nosim za rucak. samo izvadim nekoliko iz tegle, naseckam fetu i paradajz, zatvorim kutiju i to je to. ona marinada mi sluzi kao dresing, sve se fino smucka usput i kad otvorim milina. 

Link to comment

čime si punio??? imam neki recept pirinač, pelat, komorač i brdo začina al taj pelat mi jak...

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Filom od c i b luka, krakova, slaninice.Ako te zanima ceo postupak mogu da napisem 

Link to comment

gde kupujte te artičoke (posebno te rinfuzne)?

jebiga, ja ti nisam od koristi, gastarbajter. ne secam se da sam ih vidjao kad sam zujao po radnjama kuci. al nisam ni trazio. 

Link to comment

@ adam: zvuči super ta salata!

 

@ banatjanin: isto, nisam u srbiji, toga ovde svuda ima... :/

 

@ haralampije: piši, piši

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ok nije neki kunst: na mulju se izdinsta c luk a potom dodas i b luk.Na to se opet doda seckana domaca dimljena mesnata slanina i seckani krakovi (i glave) od ljignji.Po volji dodaj malo kapra i kasiku-dve pirinca.Naravno  sve zaciniti (biber , so, persun) Kad se sve lepo ukrcka tim filom punis ljignje i zatvaras cackalicom.Sve poredjas u namuljisanu posudu dodas malo belog vina i b luka , persuna.i peci oko 35-40 min na 220 C 

Lignje sto vece jer je punjenje onih malih dosta pipav posao iako one meni budu sladje za jesti od velikih

Edited by Haralampije
Link to comment

Lepse su male, mada su muka fakat :)

 

Ja slicno, stavim kapare ako imam usoljene, kisele ne, i stavim blansirani badem, oljusten pa na listice iseckan. Slaninu isto nisam stavljao, al ima da probam, kad je slanina nesto pokvarila :D

Edited by aram
Link to comment

kad budes isla u guli, jedi picu s articokama, moju omiljenu, takozvanu karcofu. to su neke ukiseljene, iz ulja, divne su. podsecaju na kiseli kupus. 

 

vodjena iskustvom iz gulija, kupila sam neke marinirarne articoke u konzervi i bile su grozne. gulijske su bas dobre.

 

sveze kuvane articoke sam jela u dalmaciji s bobom, al to je uvek neko sisanje i pljuckanje :D

pojedem ja po jednu u kafani svaki put kad odem u rim jednom godishnje. ali to mi ne pomaze ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...