Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Nemački kolač od sira, po ovom receptu. Stavljala sam manje šećera nego što piše, ispalo dobro.

Mešala sam dve vrste sira, sveži krem sir i sveži polumasni zrnasti sir iz surutke. E sad, koji ovde ide u originalu tj. koji je quark, ne znam pošto postoji opšte zamešateljstvo na internetu povodom naziva svežih sireva (vi što živite po svetu, pišite koji su fini za probanje kad smo na putovanjima).

Bio je u Merkatoru divan, odličan svež "zrnati" sir, nemački proizvođač u posudama od po 250 grama, Sad nešto slično proizvodi Mlekoprodukt Zrenjanin.

Ipak čini mi se da je ovaj naš posniji i da nema ni grama soli.

To sam i stavila 500g u fil.

 

1b3f36ef856508eb4f77e5e4e1099e63.jpg

Još da prijavim da sam u prodavnicama zdrave hrane videla gorovu smesu za tres leches.

http://www.jokerplus.rs/clanci/trilece/ 190 dinara 800 grama.

Ovaaaj po kom receptu?
Link to comment

Quark je slican sremackom/svapskom siru (logicno), mada je blazeg ukusa i manje masan. Po supermarketima se prodaje uglavnom u dve varijante, 20% masnoce i neki 0,1% horor, tako da mozes da ciljas te brojke za zamenu. Jednom smo vec menjali sa sremackim i ispalo je ok. Mada po slici korica deluje otprilike kako treba :).

Link to comment

pyNfhRd.jpg

čime si punio??? imam neki recept pirinač, pelat, komorač i brdo začina al taj pelat mi jak...

 

 

90f0226a87c01a78361893f669e9967d.jpgea25805c8781a4869ff45ac7bc8c02c5.jpg

 

artičoke

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

kad budes isla u guli, jedi picu s articokama, moju omiljenu, takozvanu karcofu. to su neke ukiseljene, iz ulja, divne su. podsecaju na kiseli kupus. 

 

vodjena iskustvom iz gulija, kupila sam neke marinirarne articoke u konzervi i bile su grozne. gulijske su bas dobre.

 

sveze kuvane articoke sam jela u dalmaciji s bobom, al to je uvek neko sisanje i pljuckanje :D

Link to comment

ja sad kuvala skusu u foliji..klasika- komorac,bluk,limun,mulje,ruzmarin ..to krkalo 20min pa kad sam otklopila posula sitno seckanom slaninicom,vratila u rernu jos 15min..kad sam izvadila posula jos bluka.limuna i persuna..umresmo..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...