Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pasticada

 

juce stavio u pac komad junetine, danas ga proprzio na masti, onda stavio ono povrce iz paca (3 luka, 2 mrkve, suve sljive, celer, karanfilcici, par cenova bluka i persun) plus koncentrat paradajza na dinstanje, sad vratio meso i dolivam sa mjesavinom vina, kvasine i vode iz paca. ako zafali tecnosti dodacu neku supu. pred kraj dodati jos bibera i soli ako zatreba. Ako bude prekiselo dodacu malo pekmeza od sljiva. na kraju kad tekucina skoro ukuva izvaditi meso i ispasirati povrce. nemam njoke ali cu skuvati palentu, ide ona uz ove kisele stvari.

 

edit: e da, junetinu sam spikovao sa mrkvom i slaninom

Link to comment

]Na kraju niko nije pecenje ni pogledao, ubili smo se od pasticade. odlicno je ispalo.

šta je to? kvasac?

 

inače, sve zvuči mamojebno - biće prva liga [emoji106]

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nemački kolač od sira, po ovom receptu. Stavljala sam manje šećera nego što piše, ispalo dobro.

Mešala sam dve vrste sira, sveži krem sir i sveži polumasni zrnasti sir iz surutke. E sad, koji ovde ide u originalu tj. koji je quark, ne znam pošto postoji opšte zamešateljstvo na internetu povodom naziva svežih sireva (vi što živite po svetu, pišite koji su fini za probanje kad smo na putovanjima).

Bio je u Merkatoru divan, odličan svež "zrnati" sir, nemački proizvođač u posudama od po 250 grama,  Sad nešto slično proizvodi Mlekoprodukt Zrenjanin.

Ipak čini mi se da je ovaj naš posniji i da nema ni grama soli.

To sam i stavila 500g u fil.

 

1b3f36ef856508eb4f77e5e4e1099e63.jpg

Još da prijavim da sam u prodavnicama zdrave hrane videla gorovu smesu za tres leches.

http://www.jokerplus.rs/clanci/trilece/ 190 dinara 800 grama.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...